Rajčata - terminální nekróza plodů



host - 53.1 (?)
30.6.2012 19:45

To je zajímavé. Z 8mi odrůd to mají jen dvě, placatá - italská costoluto. Všechna rajčata hnojím i zalévám stejně - tyto tedy mají evidentně jiné nároky. Vápník jim doplním postřikem na list. Myslíte, že ty plody dozrají? Někde píší, že ne, někde je mají vyfocené zralé. Pokud by dozrály, spotřebovat se dají určitě.. třeba pohostit návštěvu :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 1.25 (?), 30.6.2012 11:14, zobrazeno: 13181x

Na dvou rostlinách se mi objevila terminální nekróza plodů. Rajčata pěstuji ve velkých nádobách, většinou po třech rostlinách. Píše se, že je to způsobeno nepravidelnou zálivkou a nevyváženým poměrem živin v půdě. Napadené rostliny jsou vždy po jednom a jednom kusu, ostatní rostliny z těch nádob jsou v pořádku. Co s tím dělat? Dozrají ta rajčata nebo je raději vylomit, ať se roslina nezatěžuje?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 30.6.2012 11:36

Klidně je vyhoďte, ale pokud proti tomu nic nebudete dělat, tak to pravděpodobně budou mít postupně všechny další plody na rostlině.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.25 (?), 30.6.2012 13:53

Ptala jsem se, co s tím dělat. Zasažený není celý květináč, ale vždy jen jedna rostlina. To znamená, že pouze "nepravidelnou zálivkou" nebo "nepoměrem živin v půdě" to být nemůže. Nikde jsem nenašla informace, co s tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.25 (?), 30.6.2012 14:01

Teď jsem vypátrala, že je potřeba doplnit vápník. Máte s tím někdo zkušenost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 30.6.2012 14:40

Na list postřik chloridem vápenatým, přípravky jsou v prodeji. Již bylo zde dříve probíráno ve fóru. Rostlinu nevyhazovat, léčit.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2012 17:28

Poškozené plody odstraňte a použijte Wuxal Kalcium jednou týdně postřikem na list. Je to hnojivo které dodá přímý vápník rostlinám a jeho OL je nula. Některé odrůdy rajčat jsou na to náchylnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.25 (?), 30.6.2012 18:56

Děkuji. Věděl byste, které odrůdy jsou na to náchylnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2012 19:13

Náchylnější by měly být odrůdy které mají protáhlý tvar, mi to dělá pravidelně odrůda Caspar pěstovaná v květináči a někdy papriky. Tady máte o tom něco více, ošetřil jsem rajčata i pariky několikrát a poškození u rajských téměř zmizelo, u paprik úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.1 (?), 30.6.2012 19:45

To je zajímavé. Z 8mi odrůd to mají jen dvě, placatá - italská costoluto. Všechna rajčata hnojím i zalévám stejně - tyto tedy mají evidentně jiné nároky. Vápník jim doplním postřikem na list. Myslíte, že ty plody dozrají? Někde píší, že ne, někde je mají vyfocené zralé. Pokud by dozrály, spotřebovat se dají určitě.. třeba pohostit návštěvu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.6.2012 19:54

Plody, pokud poškození zaschne, dozrají ale nebudou vypadat moc sympaticky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika