Rajčata pro sezónu 2015



Standawrc - (6) - 252.138 (?)
24.1.2015 17:01

jsem v  tomhle nováček  a proto se  ptám mám  skleník a  chci do něj dát  rajský a  papriky  -  Strakonicko.  

1. Prosím jaký sazenice doporučujete . Kupuji jen  sazenice semínka nedělám  .Vloni jsem měl venku  papriky a  dorosli tak  do 30 cm a  po 4- 5 paprikách byl   na jeden  kus    letos je chci      dát    do skleníku   aby byli větší  a více    . Mám u  nich autom.  zavlažování ,  jak ke  kořenům tak  i nahoru  jak potřebuji   atd.dolů jsem koupil v prosinci 2014   novou zem 15 cm a pohnojil    a ted na jaře dám  na ni ještě zem  pro rajský  a papriky   tak 5 -8 cm .    

2. jaká vlhkost a teplota    má být   z hruba   ve skleníku  mám i na to  přístroj na  měřený ale  nevím hodnoty   .

3    kdy mohu  do skleníku  sázet    papriky a  rajský ? 

4 jak mám  rozmístnit  (přímo   u dveří ,  nebo dál  od dveří   ,  kam dát  papriky a  kam dát  rajský  ?  Mohu mezi  ně dát  salát , řekvičky ,  Děkuji  

5 2014 měl  venku rajský  Tornádo, Bejbino, TopoF1, Start F1 a papriky - Hamik, Andrea, Montana, Granova, Amy, Pcr. Narostli  do  20-30 cm  jenom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
      
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 22.1.2015 12:41


Má prosím někdo zkušenosti s rajčetem Matina? Mělo by být velmi rané. nabízí ho např.Kiepenkerl, kterého prodává např.Hornbach, tam ale nevím proč ted všechny semena od Kiepenkerl zmizela, aspon teda na Černý Mostě. Příští týden jsem v Německu tak jestli má význam se tam po něm podívat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 22.1.2015 20:37

Zkuste Baumarkt, tam od této firmy osiva mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.36 (?), 24.1.2015 15:41

v lidli som zobrach cherry tomato mix. Mam rad macku v vreci. Su tam 3 sorty. Chicco rosso, sungold, sunset, vsetky f1. Na sungold je tu dost chval. Azda tam aspon nieco z toho bude! Poznate ostatne, chicco rosso a sunset?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 30.25 (?), 24.1.2015 16:32

Sungold chci také letos zkusit. Jsem na něj zvědavý. Má s ním někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standawrc - (6) - 252.138 (?), 24.1.2015 17:01

jsem v  tomhle nováček  a proto se  ptám mám  skleník a  chci do něj dát  rajský a  papriky  -  Strakonicko.  

1. Prosím jaký sazenice doporučujete . Kupuji jen  sazenice semínka nedělám  .Vloni jsem měl venku  papriky a  dorosli tak  do 30 cm a  po 4- 5 paprikách byl   na jeden  kus    letos je chci      dát    do skleníku   aby byli větší  a více    . Mám u  nich autom.  zavlažování ,  jak ke  kořenům tak  i nahoru  jak potřebuji   atd.dolů jsem koupil v prosinci 2014   novou zem 15 cm a pohnojil    a ted na jaře dám  na ni ještě zem  pro rajský  a papriky   tak 5 -8 cm .    

2. jaká vlhkost a teplota    má být   z hruba   ve skleníku  mám i na to  přístroj na  měřený ale  nevím hodnoty   .

3    kdy mohu  do skleníku  sázet    papriky a  rajský ? 

4 jak mám  rozmístnit  (přímo   u dveří ,  nebo dál  od dveří   ,  kam dát  papriky a  kam dát  rajský  ?  Mohu mezi  ně dát  salát , řekvičky ,  Děkuji  

5 2014 měl  venku rajský  Tornádo, Bejbino, TopoF1, Start F1 a papriky - Hamik, Andrea, Montana, Granova, Amy, Pcr. Narostli  do  20-30 cm  jenom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.106 (?), 25.1.2015 15:52

Zdravím, Stando, určitě budete mile překvapený rozdílem velikosti rostlin a množstvím plodů ve skleníku a mimo něj. K Vašim dotazům: ve skleníku bývá v noci zpravidla o 3-4°C teplota vyšší, než venku, takže na Vašem místě, kde máte skleník, bych vysadil podle předpovědi počasí přibližně v 1. květnovém týdnu. Zmrzlé-P.S.B. by rostliny měly ve skleníku přežít v pohodě. Papriky by pak v době květu neměly mít teplotu přes 30°, květy pak padají a nenasazují na plody. Vlhkostí jsem se nezabýval. K rozmístění, já bych dal na jednu stranu řadu rajčat po 40-50cm a přes cestičku na druhou stranu papriky ve 2-3 řadách ve sponu cca. 30-40x40-50cm. Chcete-li pěstovat ještě něco, tak raději předtím, případně mimo místa, kam půjdou papriky a rajčata. Určitě můžete zkusit ředkvičky, salát, případně špenát. Počítejte s tím, že za slunečných dní panuje ve skleníku horko a skrz sklo projde méně světla a tak předplodiny jako salát, ředkvička, špenát je třeba vysévat, či sázet co nejdříve, zpravidla už začátkem března, špenát ještě dříve. jinak půjdou velmi rychle do květu a z úrody pak nebude nic. S popsanými odrůdami už máte z loňska zkušenosti, tak je zkuste letos znovu, alespoň uvidíte ten rozdíl. Oproti pěstování venku budete nejspíš muset bojovat s mšicí  a molicí na paprikách, na druhé straně nebudete-li zalévat na list, nebude muset řešit plíseň na rajčatech.

Musím ještě dodat, že se určitě najde dost těch, kteří to dělají jinak nebo i lépe, snad taky něco připíší, tak berte moje rady s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 25.1.2015 16:34

Papriky vysoké 30 cm při venkovním pěstování považuji za optimální. Ve skleníku budou vyšší, ale 1 metr výšky nečekám, alespoň u mne ve skleníku tolik nedorůstají. Jednotlivé odrůdy jsou různě vzrůstné, někdy to bývá uvedeno na sáčku s osivem, či to lze vygůglit.

Máte u Vás slušný výběr sazenic, z toho si lze vybrat. Rajče obecně potřebuje nižší vlhkost vzduchu a nevadí mu mírný průvan, pohyb vzduchu podporuje opylení. Dle toho bych volila umístění ve skleníku. Většina z drobných pěstitelů, které znám, pěstuje ve skleníku brzy zjara salát a ředkvičky ev. kedlubny a  po jejich sklizni sází rajčata a papriky.  Hodně zdaru v pěstování přeje Jiřina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 24.1.2015 17:06

A UŽ? :-) Už máte něco vyseto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 24.1.2015 19:39

Já to myslela všeobecně, ne na toho konkrétního pisatele. Ale nedá se přidat příspěvek jen tak na konec debaty (nebo to nevidím jak) - jen to k někomu přivěsit. Tak jsem to přiklikla k tomu, který byl v tu dobu jako poslední. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 24.1.2015 19:45

Však v poho, nic se nedějewink. Rajčata snad ještě nikdo (krom nadšenců s vytápěným skleníkem) nevysel, na to je ještě času dost. Já budu zítra vysévat papriky a tak za 7 týdnů rajčata.

m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika