Rajčata pro sezónu 2015



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
1.3.2015 9:14
Nevěšte hlavu, normálně je přesaďte až po děložní lístky do hlubšího kelímku, případně je možné stonek opatrně stočit a zasypat. Včera jsem tímto způsobem pikýroval 94 rostlinek. Jestli to má vliv na růst a plodnost bych neřekl, protože se tímto způsobem zvětší kořenový systém. Jelikož pro mě zbylo severní okno, tak jsem instaloval LED přisvícení.
Pěstírna
Pěstírna
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.3.2015 10:31

Lignohumátem nelze nahradit výluh z popela užitý k aplikaci na list v prevenci apikální nekrozy. Při boji s apikální nekrozou potřebuji listem dobře vstřebatelný vápník. Nezastírám, že nejlepší je roztok chloridu vápenatého v příslušní koncentraci nejlépe ve firemník preparátu určeném k postřiku rostlin. Možno použít i CaCl2 laboratorní. Výluh z popela jsem použila v nouzi, protože jsem se v nejbližší době nedostala nikam do města k zakoupení přípravku. Dále improvizace mi není cizí, ale experimenty mám většinou teoreticky podpořeny. K výluhu u popela jsem četla kdysi /to se ještě dalo věřit, že co je psáno, to je dáno/, že na konev vody se používá krabička od sirek popela ze dřeva. Sama jsem použila lžíci popela na konev vody. Sifon bych k okyselení nepoužívala, měla bych obavu, že Ca vysrážím uhličitavým aniontem do nerozpustné sloučeniny.  Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 138.75 (?), 1.3.2015 10:57

Nechci zpochybňovat Vaše improvizace, ale jako universální rada se trochu nehodí, dle mého. Nic ve zlém jen názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.3.2015 11:06

Vidím to opačně. Lžíce popela na konev se zdá jako dostatečně nízká koncentrace aby nebyla obava z popálení. A za zkoušku to stojí. Proč kupovat předražené přípravky v barevných flaštičkách, když je zdroj zcela zdarma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.3.2015 12:45

Jsem daleko od dávání univerzálních rad. Vyjádřila jsem jen svůj názor a zkušenost.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.127 (?), 2.3.2015 20:38

Tak vloni jsem pod každou sazenici rajskýho i papriky dával hrst drcených skořápek. Jak rajčata, tak papriky přesto měly příznaky nedostatku vápníku, takže u mě skořápky nezafungovaly. Paprikám hnily především špičky, rajčata měla zespodu černou skvrnu. No nakonec to v srpnu sežrala plíseň. Na letošek mám nějakou chemikálii? chlorid vápenatý? k postřiku, jen nevím dávkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.3.2015 21:28

Nevím nakolik jsou skořápky dostatečným donátorem Ca, a zda jsou pomalurozpustné, či nikoli.Vápenatých prostředků, které dodají již zmíněný makroprvek je celá řada, a již v tuto dobu můžete aplikovat dusíkaté vápno se všemi jeho výhodami likvidátora chorob,plevele,škůdců, které vašim plodinám otravovaly život... a nezapomeňte na dřevěný popel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 2.3.2015 22:18

Ten problém je ten, že zvláště u přehnojení rajčat dusíkem a draslíkem, tato nemohou vápník přijímat kořeny. Takže nepomůže do půdy ani dusíkaté vápno ani skořápky z vajec. Je potřeba použít rozpustnou sloučeninu Ca v postřiku na list. Používá se CaCl2 v koncentraci 0,3 až O,6%.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.146 (?), 3.3.2015 5:29

Problem je spis v prehnojeni fosforem, dusik ani draslik netlumi prijem vapniku, dusik mirne prijem vapniku podporuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.14 (?), 1.3.2015 8:35

Dobrý den,

     mohli byste mi poradit, co dělat, když se sazeničky rajčat hned po vzejití příliš vytáhly? Asi jsem příliš brzy vysela a teď nevím, zda se to dá ještě zachránit, nebo je třeba vyset znovu? Jsou venku necelý týden a jsou vysoké něco přes deset centimetrů. Známá říká, že se to odrazí na pozdější a menší sklizni, je tomu tak? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.3.2015 9:14
Nevěšte hlavu, normálně je přesaďte až po děložní lístky do hlubšího kelímku, případně je možné stonek opatrně stočit a zasypat. Včera jsem tímto způsobem pikýroval 94 rostlinek. Jestli to má vliv na růst a plodnost bych neřekl, protože se tímto způsobem zvětší kořenový systém. Jelikož pro mě zbylo severní okno, tak jsem instaloval LED přisvícení.
Pěstírna
Pěstírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika