Rajčata pro sezónu 2015



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?)
2.3.2015 21:28

Nevím nakolik jsou skořápky dostatečným donátorem Ca, a zda jsou pomalurozpustné, či nikoli.Vápenatých prostředků, které dodají již zmíněný makroprvek je celá řada, a již v tuto dobu můžete aplikovat dusíkaté vápno se všemi jeho výhodami likvidátora chorob,plevele,škůdců, které vašim plodinám otravovaly život... a nezapomeňte na dřevěný popel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.3.2015 10:31

Lignohumátem nelze nahradit výluh z popela užitý k aplikaci na list v prevenci apikální nekrozy. Při boji s apikální nekrozou potřebuji listem dobře vstřebatelný vápník. Nezastírám, že nejlepší je roztok chloridu vápenatého v příslušní koncentraci nejlépe ve firemník preparátu určeném k postřiku rostlin. Možno použít i CaCl2 laboratorní. Výluh z popela jsem použila v nouzi, protože jsem se v nejbližší době nedostala nikam do města k zakoupení přípravku. Dále improvizace mi není cizí, ale experimenty mám většinou teoreticky podpořeny. K výluhu u popela jsem četla kdysi /to se ještě dalo věřit, že co je psáno, to je dáno/, že na konev vody se používá krabička od sirek popela ze dřeva. Sama jsem použila lžíci popela na konev vody. Sifon bych k okyselení nepoužívala, měla bych obavu, že Ca vysrážím uhličitavým aniontem do nerozpustné sloučeniny.  Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 138.75 (?), 1.3.2015 10:57

Nechci zpochybňovat Vaše improvizace, ale jako universální rada se trochu nehodí, dle mého. Nic ve zlém jen názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.3.2015 11:06

Vidím to opačně. Lžíce popela na konev se zdá jako dostatečně nízká koncentrace aby nebyla obava z popálení. A za zkoušku to stojí. Proč kupovat předražené přípravky v barevných flaštičkách, když je zdroj zcela zdarma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.3.2015 12:45

Jsem daleko od dávání univerzálních rad. Vyjádřila jsem jen svůj názor a zkušenost.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.127 (?), 2.3.2015 20:38

Tak vloni jsem pod každou sazenici rajskýho i papriky dával hrst drcených skořápek. Jak rajčata, tak papriky přesto měly příznaky nedostatku vápníku, takže u mě skořápky nezafungovaly. Paprikám hnily především špičky, rajčata měla zespodu černou skvrnu. No nakonec to v srpnu sežrala plíseň. Na letošek mám nějakou chemikálii? chlorid vápenatý? k postřiku, jen nevím dávkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.3.2015 21:28

Nevím nakolik jsou skořápky dostatečným donátorem Ca, a zda jsou pomalurozpustné, či nikoli.Vápenatých prostředků, které dodají již zmíněný makroprvek je celá řada, a již v tuto dobu můžete aplikovat dusíkaté vápno se všemi jeho výhodami likvidátora chorob,plevele,škůdců, které vašim plodinám otravovaly život... a nezapomeňte na dřevěný popel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 2.3.2015 22:18

Ten problém je ten, že zvláště u přehnojení rajčat dusíkem a draslíkem, tato nemohou vápník přijímat kořeny. Takže nepomůže do půdy ani dusíkaté vápno ani skořápky z vajec. Je potřeba použít rozpustnou sloučeninu Ca v postřiku na list. Používá se CaCl2 v koncentraci 0,3 až O,6%.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.146 (?), 3.3.2015 5:29

Problem je spis v prehnojeni fosforem, dusik ani draslik netlumi prijem vapniku, dusik mirne prijem vapniku podporuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.14 (?), 1.3.2015 8:35

Dobrý den,

     mohli byste mi poradit, co dělat, když se sazeničky rajčat hned po vzejití příliš vytáhly? Asi jsem příliš brzy vysela a teď nevím, zda se to dá ještě zachránit, nebo je třeba vyset znovu? Jsou venku necelý týden a jsou vysoké něco přes deset centimetrů. Známá říká, že se to odrazí na pozdější a menší sklizni, je tomu tak? Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.3.2015 9:14
Nevěšte hlavu, normálně je přesaďte až po děložní lístky do hlubšího kelímku, případně je možné stonek opatrně stočit a zasypat. Včera jsem tímto způsobem pikýroval 94 rostlinek. Jestli to má vliv na růst a plodnost bych neřekl, protože se tímto způsobem zvětší kořenový systém. Jelikož pro mě zbylo severní okno, tak jsem instaloval LED přisvícení.
Pěstírna
Pěstírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika