Rajčata pro sezónu 2014



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?)
31.10.2013 18:27

Rybízová rajčata (a částečně také cherry) nejsou moje nejoblíbenější. Proto, že na zahradu mám daleko, a když tam jsem tak jen dělám a trhat stovky drobných rajčat se mně nechce. Nikdo z rodiny (z těch co mají rajčata rádi) na zahradu nechodí, a já jsem na velká masitá rajčata.

         Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 31.10.2013 12:44, zobrazeno: 375417x

Jak se připravujete na sezónu 2014. Chystáte se pěstovat nějaká nová, zajímavá rajčata? Kde budete objednávat jejich semena. Máte nějaké nápady jak prodloužit pěstební sezónu venkovních rajčat nebo zabránit tvorbě catface u biftekových rajčat?

           Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 31.10.2013 16:13

nejake napady by byly, i nadseni, bohuzel chybi podpora protejsku a s novym prirustkem do rodiny to bude pro me takrka nemozne. Pro Vas by ale mohlo byt zajimave pestovani divokych rajcatek, ktere se nemusi vystipavat, plazi se na zemi a nenapada je plisen. Rostou vice mene bez udrzby v kerich. Minuly rok jsem se je snazila objednat, ale bohuzel jsem zavolala o tyden pozdeji a po tomto datu jiz semena nevydavali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 31.10.2013 16:28

já následující rok dám hlavně většinu paprik ven - tam plodí vyrazne vice a uvolneny sklenik propujcim kerickovym rajcatum na suseni, nebot skoro vsechny tyto sorty jsou pozdni a tak je toto takova pojistka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 31.10.2013 18:22

Tak u mne to bylo s keříčkovými odrůdami úplně jinak. Všechny odrůdy uzrály z 90 % do konce srpna. Pochopitelně jsou pozdnější než cherry rajčata, ale ve srovnání se skupinou San Matrzano jsou zase podstatně ranější. Ono vůbec všechny rajčata z Itálie jsou v ČR pozdnější než v Itálii, minimáilně o 10 dní. Já mám nasušeno na dva roky+ něco v oleji. Jím to jen já a tak půjdu do experimentu- vyseji keříčková italská rajčata (Napoli, Roma a San Marzano nano) přímo do půdy- pochopitelně na Marka místo nakládaček (těch mám taky plný sklep). Počítám se sklizní někdy mezi 30. srpnem a 15.září. Jaké keříčkové odrůdy máte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 2.11.2013 20:05

Já opět vyseju určitě paprikové rajče. Již několik let po sobě mám úžasnou úrodu jak venku, tak i ve skleníku. Papriky pěstuji pouze ve foliáku, ve skleníku se jim moc nedaří... Už dnes se těším na rokk 2014. Milena


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 240.99 (?), 2.11.2013 23:47

pekné... aká to je odroda? odolnosť voči plesni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MILÍNEK - (9) - 254.91 (?), 3.11.2013 20:37

Ráda bych posloužila jménem odrůdy, ale před 8 lety jsem zakoupila přez internet pár semínek a dodnes si semena dělám sama. Daří se skvěle. Jo a plísní celkem netrpí-stříknu proti plísni, ale nepřeháním to.lehce narůžovělá odtrhávám, nebot jsou veliká a ne vždy se udrží až do dozrání. Mají hoooodně dužiny a moc nám chutnají.
                                                                                                  Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.1 (?), 6.2.2014 22:32

Odrůda rajčat ve tvaru papriky je např. Cornabel F1. My máme velice dobrou zkušenost s rajčaty pěstovanými v truhlíku, např. odrůdy Pendulina Red nebo Balkoni Red

Rajče s plody ve tvaru papriky Cornabel F1
Rajče s plody ve tvaru papriky Cornabel F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 31.10.2013 18:27

Rybízová rajčata (a částečně také cherry) nejsou moje nejoblíbenější. Proto, že na zahradu mám daleko, a když tam jsem tak jen dělám a trhat stovky drobných rajčat se mně nechce. Nikdo z rodiny (z těch co mají rajčata rádi) na zahradu nechodí, a já jsem na velká masitá rajčata.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 31.10.2013 19:06

Kerickova nepestuji, ale koupim neco od Estoncu a dam na rady Mirka, ktery jiz ledasco odzkousel, ven je nepestuji jen kvuli tomu, aby mi to tyckova rajcata neodnesla s plisni, jak jsem jiz psal, nicim to nestrikam a tak zadny zdroj tam mit nechci, proto keriky ve skleniku, tyckova venku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika