Rajčata pro sezónu 2014



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
10.12.2013 18:12

Odrůdu Rhapsody neznám, přečetla jsem si popis v angličtině v odkazu Mirka. Zarazilo mne v popisu extended shelf life, což otrocky přeloženo je prodloužený život na polici, česky skladovatelnost. Rajským, která mají long shelf life, se raději vyhýbám. V přírodě i v životě je vždy něco za něco, zde dlouhou skladovatelnost většinou vykupuje špatná chuť. Mimochodem, nikdy jsem v popisu výrobce či distributora nečetla nechutné, nebarevné, praskající, neduživě rostoucí...  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 10.12.2013 18:56

ono ne vždy tyto rajčata musí být chutove horsi, letos jsem pestoval odrůdu Akron F1  - LSL a Toro F1 - klasická a ve finále to bylo naopak Akron byl chuťově o parník lepší, nemluvě o větších plodech a nepraskání, Toro chutove bída, navíc trpelo zelenym pruhem pod stopkou a v teto casti i lehce napraskávalo, takže ne vždy to musí být jak by se z počátku mohlo nebo mělo jevit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarik - (40) - 55.82 (?), 10.12.2013 19:44
Dobrý den. Letos jsem pěstoval 25 druhů rajčat. Setí 6.3. Doma balkónové pro příští rok Vilma-ne, Venus-ano. Na zahradě 2/3 ve skleníku, 1/3 ve foliáku a 1/3 volně nekryté, celkem 55 rostlin. Máme rádi plody sladké rajčatové chuti, masité a ne moc velke. Prostě pro mě jednohubky a pro manželku na dvě kousnutí. Nejlepší co jsem kdy vypěstoval a jedl :1- Nastja 2-3 Děvočka a Finik oranžový. Pro nás naprosté jedničky. Ven jsem sázel až koncem května a dlouho trvalo než rostlinky vyrostly, odkvetly a začaly zrát(Vysočina). Finik o. je nádherná vysoká rostlina s řadami oranžových vijanů(6 až7). Prostě radost a jednička co do vzhledu. Další z estonských podle chuti co budu pěstovat příští rok : Sosulka kr., Finik červený a Jikra. Ne: Nal. Palčiky, Dám. Ugodnik. Další Šejk-ne, Cherolla-ne, Duo-ne, Gold krone-ne, Spencer-ne, Bejbino-ne, Sláva porýní-ne, Stup.skleníkové-ne, Torino-ne. Důvody proč ne jsou bez chuti, vodnaté, málo plodů a praskáni.Ano- Ildi, Max, Start, Stup. polní, Torino, San Marzáno. Nové propříští rok mám vybrané, ale zatím nekoupené: Tomatobary. Ještě pár slov k Děvočce. Od malých rostlinek až do konce vegetace koště, nic než koště. Ale potom začalo kvést a plodit až do listopadu, kdy jsem je vytrhal ze skleníku. A že dozrálé padá mně nevadí. Rád jsem se ohnul, omyl a snědl je. Většinu rajčat přímo jíme, část do salátů a část na kečup. Před dozráním 2x postřik Ortivou. Přeji všem do nového roku hodně zdraví a radosti z pěstování. Jarik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.143 (?), 10.12.2013 20:45

dobrý deň, ako je to s platením pri objednáni na estonskom webe? Je možné platiť kartou, alebo je to na dobierku? Ďakujem za odpovede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.12.2013 21:20

Platba převodem na jejich zahraniční účet (vysoké bankovní poplatky) nebo přes účet PayPal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.120 (?), 11.12.2013 21:32

Pozrite sem - zaujíma ma to tomato indigo... je to indigo blue podľa vás? A aký je váš názor na tie paradajky na uskladnenie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 12.12.2013 9:07

Indigo Rose - hnusnější rajče jsem ještě neochutnal, a nepomohlo ani když dozrálo uvnitř do červena, o době zrání ani nemluvě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.12.2013 9:12

už ani nevim jakou z tech dvou modrych odrud jsem letos vubec mel, ale byla to hruza, chutove hodne nevyrazne-zlaty LSL typ!, jediným pozitivem byla velice slusna odolnost po delsich destich na praskani, ale jinak provar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 12.12.2013 9:17

... a Bosque Blue Tomato nebylo ani modré ale hnusně načervenalé, to jsem ani do huby nevzal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 12.12.2013 10:16

myslim, ze jsem mel prave to Bosque a zklamala me hned ta barva (nebylo modre) no a chut jsem tu uz napsal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika