Rajčata pro sezónu 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
8.12.2013 19:16

Black cherry vyřazuji hlavně kvůli synovi, on je ani neochutnal, vadí mu barva plodů, přitom je největším konzumentem rajčat v rodině, je schopen sníst v sezoně denně kilo rajčat k masu, k chlebu s máslem, ke všemu.

Děvočka mi ve skleníku ke konci sezony též padala, ale zdálo se mi, že padají plody, které jsou červené měsíc i více a které již měly být utrženy. Plody Děvočky neměkly, nepukaly, nepřezrávaly a když je to přestalo bavit, tak opadly.   J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.12.2013 19:25

Přesně tak, Děvočka je držák a pokud něco spadne tak jsou to přezrálé plody. Black Cherry je chutné a skoré rajče, bohužel hodně praská a proto jsem ho již dříve vyřadil. Nasťa (Slasťona) je skvělá a kvalitní tyčková odrůda, množstvím plodů však Sl. děvočce nemůže konkurovat. Jsem zvědavý jaká bude tato odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.12.2013 20:23

u mě tedy Blach Cherry nijak vyrazne nepraskalo, navic to neni hybrid, takze se nemusim spolehat na to, ze bude kazdorocne v semenarstvi, jinak z oranzovych doporucuji Kish Mish oranževyj, Mirku..ta ovalna vypada krasne, snad bude aspon trochu dobrá jako Nasťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.12.2013 20:42

Neprší = nepraská wink. Na obrázku to vypadá pěkně, má sladkost i v názvu (dokonce 2x), tak snad bude i vyhovovat. Koneckonců, ani výborná Nasťa nevypadá na přebalu jako na keři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 8.12.2013 21:32

Taky musím pochválit Děvočku ale zase z jiného důvodu.

Otrhala jsem před mrazem všechno nedozralé ve skleníku a jedině Sl. Děvočka a Japonsky Trjufel krásně dozrávají yes.  Měla jsem tam i Tomatoberry, Pedro a San Marzano ale bud chytla barvu a změkla na kaši nebo se scvrkla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.12.2013 21:48

Z nových odrůd mám k vyzkoušení od svého dodavatele přímo z Ruska několik semen Finiku oranževého a Kiš miš červený. Finik oranževij zde všichni chválí, sama mám zkušenost s Fin.červeným, který u mne nepředčil Nasťu a Děvočku, takže nepěstuji. Neměla jsem ho ani letos zasetý.

Čekám ještě na doručení Fytoftoroustovičného, jinak mám potřebná semínka rajčat všechna, mám i substráty a kelímky. Ještě napéci nějaké cukroví, něco poklidit a na Tři krále se začne zahradničit nanovo. Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 8.12.2013 22:35

Moc nových odrůd cherry rajčat nemám. Asi bych mohl uvést Green Zebra cherry, Pink Bumble Bee, Purple Bumble Bee a Jaune Flamme- všechny mám objednané a zaplacené, jen čekám na dodání. V lednu počítám s nákupem těch čtyř nových odrůd od SEMO.

                         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loupi - (4) - 72.246 (?), 10.12.2013 13:21

Můžete mě někdo napsat něco o odrůdě Rhapsody F1, mají ji na Estoncích, ale nikde v diskuzi jsem se o ní nic nedočetl. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 10.12.2013 14:07

Když o ní není nic na diskuzi tak hledejte na Internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loupi - (4) - 72.246 (?), 10.12.2013 15:52

Měl jsem na mysli osobní zkušenosti pěstitele, ne popis výrobce, či distributora, ale i tak moc dík, zase mám co prohlížet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika