Rajčata pro rok 2020



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.151 (?) 
30.9.2019 8:23, zobrazeno: 64135x

Už koncem srpna jsem zahájil přípravu na příští sezónu. Ještě než jsem začal postupně likvidovat jednotlivé rostliny, tak jsem si odebral nějaké zálistky hybridních odrůd, u kterých nemám již semena a zasadil jsem je, Teď mám na balkóně v kelímcích prosperující malé rostlinky, které budu v zimě klonovat, abych udržel odrůdy až do doby výsadby. Nemám zájem mít pro výsadbu více rostlin, stačí mně od každé odrůdy dvě. Nevím, která generace bude ta, kterou budu potom vysazov at, ale předpokládám, že první klonování bude koncem října a druhé někdy v lednu, takže klony z této generace budou asi ty, které budu vysazovat (alespoň tak to bylo, když jsem přes zimu udržoval hybrid Philovita F1). Odrůdy, které budu přes zimu udržovat::

Tuti Fruti F1, Nugget F1, Philovita F1, Ambrosia UBX, Supersweet F1 a Arielle F1

           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 226.156 (?), 30.9.2019 9:14

Vladimíre, som zvedavá na tvoje pokusy, ja by som sa to neodvážila. Aj keď moje hybridné cherry vyzerajú ešte zdravo, už som kedysi skúšala s odobratými zálistkami a do Vianoc mi rastlinky odišli. Ale ty máš iné podmienky. Ambrosiu by som neuchovávala, ja ju na budúci rok nedám, plody maličké a veľmi praskali, rastlina celkovo nie veľmi vitálna, ale so snahou tvoriť veľa zálistkov (plody boli chutné) Nugget aj Philovitu som tiež vylúčila -  plody priemerná chuť a aj s odolnosťou ich odrody ako Santa Orange F1 a Tutti Frutti F1 ďaleko predstihli.Tieto 2 odrody ešte doteraz pôsobia veľmi vitálne a zdravo so spústou plodov, ktoré nepraskajú ani v tomto počasí a postupne pomaly ešte dozrievajú do kvalitnej chuti.  Arielle mi tento rok tiež praskala, ale používala som ju väčšinou na sušenie, takže to nevadilo, hlavne že bola mäsitá a sladučká. Aj Grape mini Kumato z Austrálie vyzerá zdravo a plody tiež nepraskajú. Nezaradím ani Supersweet, Sungold hodne praskal aj po obratí. Mám vytipované ďalšie 2- 3 odrody na skúšku, ale o tom až inokedy.

  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.175 (?), 30.9.2019 18:53

Jak jsem napsal, tak jsem naklonoval jen odrůdy hybridní, pro které už nemám (nebo mám jen dvě až tři) semena. U cherry rajčat se snažím pěstovat rajčátka s co nejvíce různými chutěmi. A tak je také jím, dám je na mísu a beru je jak mne napadne. Jedno je sladší, druhé má více ovocnou chuť, třetí je více rajčtové. Můj favorit chuti je Philovita F1, je to rajče s pikantní silnou rajčatovou chutí blížící se tzv. divokým rajčatům. Pochopitelně budu pěstovat i nehybridní odrůdy, z českých Jahodo, Goldkrone a Datlo. Co budu z cherry vlastně pěstovat také zatím jen upřesňuji, z cizích to budou Ramallety (na dlouhodobé skladování a zavařování), Madera F1 a také Karma Pink (jestli dostanu semena, mám je slíbená od Karen).

Na Vánoce také nepočítám s tím, že bych měl některou z rostlin, které teď mám. V říjnu z nich odeberu klony a pokud se mně chytnou, tak původní rostliny zruším. Pěstování rajčat v zimě pro mne žádný problém není. V listopadu už budu mít také determinantní rostliny z říjnového výsevu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 30.9.2019 18:02

Vladimíre, to je přesně to, co jsem zkoušel loni a přes zimu. U mne byl problém v tom, že jsem pak doma už měl tu nákazu od loňského jara. Nicméně 3 Mountain Magiky přežily (už nevím, která to byla generace, měl jsem toho moc) a dodnes plodí na zahradě. Takže pokud by se Ti povedlo je udržet bez chorob, neměl by to být zas až tak ambiciózní plán. Jsem opravdu zvědavý, jak to dopadne.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.252 (?), 30.9.2019 19:33

pestujem len cherry paradajky (najme tomattobery) a preto otazka ake odrody doporucujete pestovat na leco

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.175 (?), 1.10.2019 2:46

Nevím, co se u vás na Slovensku sežene. Mělo by to být rajče masité, málo kůže, málo gelu, málo semen a také úrodné. Většinou jsou to rajčata ve tvaru velké papriky nebo mrkve karotky. Asi toto podle mne nejvíce splňuje z relativně dostupných polská Opalka, u nás Andine Cornue. Moc se mně neosvědčily italské odrůdy různé typy San Marzana a také Scatolone pro pozdní zrání v mých neitalských podmínkách. U mne letos nejlepší Gilbertie, docela dobře chutná u v čerstvém stavu.

           Vladimír

Andes Horn
Andes Horn
Opalka
Opalka
Gilbertie
Gilbertie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.252 (?), 5.10.2019 11:44

dakujem velmi pekne, nieco z toho zozeniem a vyskusam aj san marzano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.140 (?), 5.10.2019 17:50
Vladimir, mne praveze to San Marzano od Vas plodilo medzi prvymi paradajkami. Dakujem. Popravde mam radsej stavnate paradajky, ale San Marzano ma nadchlo, bolo super chutne. Do roku 2020 si ho urcite chystam. A dalsie rajciny ktore ma prekvapili boli zelene Green Tiger, sladucke, stavnate a este k tomu aj velmi dekorativne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.175 (?), 10.10.2019 7:58

Opravdu si nepamatuji, že bych někomu posílal San Marzano surprise

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.14 (?), 10.10.2019 8:49
San marzane gigante. Chcela som paradajky vhodne na leco. Stale zabudnem ze som blokovana a zabudnem sa podpisat:) Ariadna. Dakujem este raz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika