Rajčata 2024



host - 238.28 (?)
12.1.2024 19:20
Je to z IPK Gatersleben. Mám s nimi dobré zkušenosti i jinak. Ale z CZ grinu jsem kdysi taky získal, co jsem si napsal. To, co mi dorazí, nebude úplně delikatesa k jidlu. Jsou to druhy ze zelenoplodé podsekce, nesou ale zajímavé vlastnosti. Odolnosti proti všemu možnému, od sucha přes okus po houbové choroby.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
host - 226.20 (?), 9.1.2024 22:22
Iron lady a galahad mam semena original z usa, muzu poskytnout po par kusech par lidem. Dejte kontakt kdo ma zajem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.1.2024 23:42

Díky za nabídku, snad mi ta dodávka dojde. Kdyby ne, ozvu se.

Pěstoval jste už Iron Lady? Jak se vám jevila chuťově? Galahada z originálních semínek pěstuju už dva roky. 2022 - skvělá osmička (stupnice 1 - 10). Loni to ale bylo o dost slabší. Trpělo suchou hnilobou jako všechny mé bifteky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mrož - (4) - 226.20 (?), 10.1.2024 9:58
Ano pěstoval jsem ji stejně jako další odrůdy co jsem loni objednal z USA. Iron Lady se mi chuťově nezdála nějak extra spíš takový lepší průměr ale v loňské sezóně i třeba jinak vynikající Crimson Plum mi nepřišla tak dobrá. Vynos take slabsi. Z té dodávky mi jako nejlepsi a nejchutnější přišly Jasper ale to jsou minicherry ale plodu spoustu az do zamrzu. A z těch steakových mi lepší přišla krasne ruzova Enroza než Iron lady nebo Galahad. Jednak je to indeterminatni rajce, druhak chutove i vynosove nejlepsi vetsi rajce. Letos Enrozu zase dam ale i Iron lady dam druhou sanci.
Highmoving seeds
Highmoving seeds
Semena
Semena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 10.1.2024 10:43

Jéje, to je zajímavé. Protože já byl loni také velice zklamán chutí Crimson Plum. Byla nejmíň od dva stupně horší než v roce 22. 

Je Enroza PB odolná?

A jen tak mimochodem, objednával jste z USA přímo nebo jako já přes prostředníky? Kdybyste věděl o prodejci, který dodává do Česka, prosím, dejte mi echo. Ono je to takové divné pořád někoho tam otravovat. Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mrož - (4) - 226.20 (?), 10.1.2024 11:12
Asi zalezi na podminkach ale loni Crimson plum jak pisete o dost horsi chut, slupka tvrdsi, musel jsem nechat extradlouho zrat. Enroza mi zadnou nemoc nechytla, pisou ze ma rezistenci na Fusarium Crown & Root Rot, Fusarium Wilt, Leaf Mold, Tomato Mosaic Virus (0-2), Verticillium Wilt, Tomato Apex Necrotic Virus a Grey Leaf Spot. Z USA je problem, znama mi semena koupila a poslala, jenze to nekde celnici zabavili a poslali zpet, tak mi je pak privezl jeji pribuzny osobne, takze je to potiz odtud neco sehnat. Ono i z UK je ted problem, semena od Dobies uz mi jdou mesic a zatim nic. Jestli chcete par semen Enrozy vam muzu taky poskytnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 12.1.2024 16:34

Měl bych mít na cestě z genové banky semínka nejbližších příbuzných rajčat. Jmenovitě:

Lycopersicon parviflorum
Lycopersicon hirsutum
Lycopersicon glandulosum
Lycopersicon pennellii
Lycopersicon chmielewskii

Kdyby někdo chtěl, pár jich budu moct rozdat.

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.1.2024 18:37

Díky za nabídku. Ale já už mám "zkušební plán" na letošek zcela zaplněný. Tak snad příště. To už budeš vědět, jak chutnají.wink

Právě se chystám napsat mail kontaktu v Americe s instrukcemi, jak tu Iron Lady poslat, aby ji celníci nezabavili.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.48 (?), 12.1.2024 19:10

To je příjemné překvapení, že se ti podařilo získat něco z České genoví banky. Já jsem chtěl jen pár semen rajčete Vrbičanské nízké a slibovali mně to půl roku a nic. Asi se řídili "Slibem nezarmoutíš". Ale pořádně mě na rali.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.28 (?), 12.1.2024 19:20
Je to z IPK Gatersleben. Mám s nimi dobré zkušenosti i jinak. Ale z CZ grinu jsem kdysi taky získal, co jsem si napsal. To, co mi dorazí, nebude úplně delikatesa k jidlu. Jsou to druhy ze zelenoplodé podsekce, nesou ale zajímavé vlastnosti. Odolnosti proti všemu možnému, od sucha přes okus po houbové choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 16.1.2024 20:45
Semínka z genové banky dorazily. Je to poměrně velkorysá porce. Kdyby někdo chtěl zkusit divoká rajčata, rád se rozdělím.
Semena
Semena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika