Rajčata 2024



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?)
12.1.2024 16:34

Měl bych mít na cestě z genové banky semínka nejbližších příbuzných rajčat. Jmenovitě:

Lycopersicon parviflorum
Lycopersicon hirsutum
Lycopersicon glandulosum
Lycopersicon pennellii
Lycopersicon chmielewskii

Kdyby někdo chtěl, pár jich budu moct rozdat.

L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
host - 226.20 (?), 9.1.2024 22:22
Iron lady a galahad mam semena original z usa, muzu poskytnout po par kusech par lidem. Dejte kontakt kdo ma zajem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 9.1.2024 23:42

Díky za nabídku, snad mi ta dodávka dojde. Kdyby ne, ozvu se.

Pěstoval jste už Iron Lady? Jak se vám jevila chuťově? Galahada z originálních semínek pěstuju už dva roky. 2022 - skvělá osmička (stupnice 1 - 10). Loni to ale bylo o dost slabší. Trpělo suchou hnilobou jako všechny mé bifteky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mrož - (4) - 226.20 (?), 10.1.2024 9:58
Ano pěstoval jsem ji stejně jako další odrůdy co jsem loni objednal z USA. Iron Lady se mi chuťově nezdála nějak extra spíš takový lepší průměr ale v loňské sezóně i třeba jinak vynikající Crimson Plum mi nepřišla tak dobrá. Vynos take slabsi. Z té dodávky mi jako nejlepsi a nejchutnější přišly Jasper ale to jsou minicherry ale plodu spoustu az do zamrzu. A z těch steakových mi lepší přišla krasne ruzova Enroza než Iron lady nebo Galahad. Jednak je to indeterminatni rajce, druhak chutove i vynosove nejlepsi vetsi rajce. Letos Enrozu zase dam ale i Iron lady dam druhou sanci.
Highmoving seeds
Highmoving seeds
Semena
Semena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 10.1.2024 10:43

Jéje, to je zajímavé. Protože já byl loni také velice zklamán chutí Crimson Plum. Byla nejmíň od dva stupně horší než v roce 22. 

Je Enroza PB odolná?

A jen tak mimochodem, objednával jste z USA přímo nebo jako já přes prostředníky? Kdybyste věděl o prodejci, který dodává do Česka, prosím, dejte mi echo. Ono je to takové divné pořád někoho tam otravovat. Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mrož - (4) - 226.20 (?), 10.1.2024 11:12
Asi zalezi na podminkach ale loni Crimson plum jak pisete o dost horsi chut, slupka tvrdsi, musel jsem nechat extradlouho zrat. Enroza mi zadnou nemoc nechytla, pisou ze ma rezistenci na Fusarium Crown & Root Rot, Fusarium Wilt, Leaf Mold, Tomato Mosaic Virus (0-2), Verticillium Wilt, Tomato Apex Necrotic Virus a Grey Leaf Spot. Z USA je problem, znama mi semena koupila a poslala, jenze to nekde celnici zabavili a poslali zpet, tak mi je pak privezl jeji pribuzny osobne, takze je to potiz odtud neco sehnat. Ono i z UK je ted problem, semena od Dobies uz mi jdou mesic a zatim nic. Jestli chcete par semen Enrozy vam muzu taky poskytnout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 12.1.2024 16:34

Měl bych mít na cestě z genové banky semínka nejbližších příbuzných rajčat. Jmenovitě:

Lycopersicon parviflorum
Lycopersicon hirsutum
Lycopersicon glandulosum
Lycopersicon pennellii
Lycopersicon chmielewskii

Kdyby někdo chtěl, pár jich budu moct rozdat.

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.1.2024 18:37

Díky za nabídku. Ale já už mám "zkušební plán" na letošek zcela zaplněný. Tak snad příště. To už budeš vědět, jak chutnají.wink

Právě se chystám napsat mail kontaktu v Americe s instrukcemi, jak tu Iron Lady poslat, aby ji celníci nezabavili.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 61.48 (?), 12.1.2024 19:10

To je příjemné překvapení, že se ti podařilo získat něco z České genoví banky. Já jsem chtěl jen pár semen rajčete Vrbičanské nízké a slibovali mně to půl roku a nic. Asi se řídili "Slibem nezarmoutíš". Ale pořádně mě na rali.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.28 (?), 12.1.2024 19:20
Je to z IPK Gatersleben. Mám s nimi dobré zkušenosti i jinak. Ale z CZ grinu jsem kdysi taky získal, co jsem si napsal. To, co mi dorazí, nebude úplně delikatesa k jidlu. Jsou to druhy ze zelenoplodé podsekce, nesou ale zajímavé vlastnosti. Odolnosti proti všemu možnému, od sucha přes okus po houbové choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 16.1.2024 20:45
Semínka z genové banky dorazily. Je to poměrně velkorysá porce. Kdyby někdo chtěl zkusit divoká rajčata, rád se rozdělím.
Semena
Semena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika