Příspěvky uživatele - Lysenko

Rajčata 2024, 19.1.2024
Jen mě zaujala jedna drobnost. Pokud se tvrdí, že ke stabilizaci je od F1 potřeba 6 generací (tedy F7), tak z toho vychází zajímavé pozorování. V každé generaci heteroze v 1 znaku statisticky poklesne o polovinu (x, y) -> (x, x), (y, y), (x,... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 16.1.2024
Tak tu jsem vůbec neznal. Tak jsem se na ni podíval a je to odrůda z portfolia Syngenty, tedy velkoprůmyslová. Ani jsem nenašel zmínku, jestli není F1. Čím je tak dobrá? Nejsou ty odrůdy pro velký business optimalizované na jiné vlastnosti, než co... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 16.1.2024
Teď jsem spíš zvědavý. Ano, přemýšlím o různých věcech, ale tohle je jenom pokus si trochu zjednodušit orientaci v té spoustě odrůd. Mně třeba hodně chutná Zlatava. Když mám košík směsi rajčat, tak ji vysbírávám, co to jde. A přitom jí skoro nikdo... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 16.1.2024
Kdybyste měli možnost vybrat jen jedno rajče (mimo F1), které by bylo tou nejlepší kombinací ranosti, úrodnosti, chuti, atd?
Rajčata 2024, 12.1.2024
Měl bych mít na cestě z genové banky semínka nejbližších příbuzných rajčat. Jmenovitě: Lycopersicon parviflorum Lycopersicon hirsutum Lycopersicon glandulosum Lycopersicon pennellii Lycopersicon chmielewskii Kdyby někdo chtěl, pár... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 30.11.2023
Teď se otevře oblíbené téma funkčnosti tohoto fóra. Ten mail tam bohužel vidět není. Asi jej tvůrce tohoto fora zamýšlel k jiným účelům, než aby na sebe lidi takhle viděli. L.
Rajčata 2024, 29.11.2023
Já bych Vám to poslal nějak jinak, ale tady tyhle funkce asi furt nepodporujou, tak si zkuste v google: Late blight (Phytophtora Infestans) on tomato: evaluation of resistant pathogen population structure in Britain and develpment of resistant tomato... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 26.11.2023
Dobrý den Všem, Neměl by někdo náhodou semena Iron Lady? Klidně i dehybridizovaná. To by měla být snad jediná odrůda, která má geny ph-2 + ph-3 homozygotně a k tomu další rezistence. Předem díky, Lysenko
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 18.10.2023
Na háďátko i vlnovníka funguje nejlíp Vertimec. Nic lepšího není známo. Není toxický pro rostliny a má minimální ochrannou lhůtu.
Semena česneku, 30.8.2023 Obsahuje fotku
V posledních letech se i u nás daří přimět česnek po odkvětu směrem k vývoji semen. Letos mi několik rostlin připadá obzvlášť slibných. Snad je přicházející ochlazení neukončí.
Nový okrasný česnek, 13.8.2023 Obsahuje fotku
Rád bych se pochlubil novým okrasným česnekem.
Vhodná hrušeň, 2.8.2023
Dobrý den, hledám vhodnou hrušeň do horších podmínek. Lokalita je ve středních Čechách, Černokostelecko, 420 mnm, vedle lesa. Půdní podmínky jsou cca 1,5m jílu, pak rozbitá skála. Půdu určitě můžu vylepšit ve výsadbové jámě a blízkém okolí. Před... celý příspěvek >
Jakou renklódu, 22.7.2023
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, která renklóda je nejlepší s přihlédnutím k podmínkám: Střední Čechy, 420mnm, voděradské bučiny.
Změny ve fóru ++++, 19.7.2023
Nejhůř v celé historii se to u nás na vesnici porvalo na zahradnickém plese. Jeden zatvrzelý příznivec roubování hrušně na semenáč přišel zakroutit nosem zastánci roubováni na kdouli, až to křuplo. Když to viděl propagátor permakultury, na nic... celý příspěvek >
Změny ve fóru +++, 17.7.2023
Děkuju, psát o čem by bylo. Ale už ne tolik dostávat pořád dokola nesmyslné odpovědi, které mi vysvětlují, proč nejde to, co jde. Máme malou skupinu nadšenců na FB, objevujeme slepé cesty, i ty, které, zdá se, vedou kupředu. Dohromady v našich... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika