Rajčata 2023



   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 158.138 (?) 
29.5.2023 22:13
Jen tak pro zajímavost, jak je to u vás s růstem rajčat a paprik? Na dnešek nejnižší teplota v metru u nás 1.7, včera 2,9... Venku vše jen stojí a nic nedělá, ani mrkev a petržel nechce klíčit, papriky ve skleníku stále stejné. Výhony ostružin odumírají, ani jabloně a švestka letos nevykvetly asi jim vymrzly pupeny v dubnu co bylo -10,to jsem ještě nezažil. Hrůza.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 2.66 (?), 30.5.2023 8:38

Rajčata krásně rostou, sílí a kvetou, papriky ve skleníku již mají zralé plody a okurky šplhají nahoru, mrkev uspokojivě roste, cukety už mají cca 40 cm průměr rostliny, dýně začínají tvořit výhony. Ovoce je často mizerné díky velmi chladnému a deštivému jaru - nelétaly včely ani jiný hmyz, špatně se opylilo. Poloha kolem 450 mnm.

Ano, přístup MHP je k smíchu. Okurkám tim nijak nepomáhá, pokud tím nemyslíte to, že je zatím vůbec nemá. :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1759) - 168.10 (?), 30.5.2023 9:54

2.66: tak kdybyste ještě připsal, že vám to tak pěkně všechno roste deset kilometrů od Brna. 450 metrů nad mořem na Jižní Moravě je samozřejmě něco jiného, než 450 metrů v Severních Čechách. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.142 (?), 30.5.2023 8:46

MilosK: Host 2.66 vám ukazuje, jak se to má dělat, amatére. Mimochodem, peckoviny dopadly stejně, značně promrzly v koruně. Jo a pořád fouká severák. Furt, celý jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.156 (?), 30.5.2023 10:24

ano, je treba se poucit, priste uz budu pestovat jen jako 2.66.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.252 (?), 30.5.2023 10:46

Ptal jste se na růst, dostal jste faktickou odpověď na svou otázku, v jaké fázi jsou jednotlivé plodiny. Nebylo zmíněno nic o tom, jak pěstovat. Čakal jste politování? Nerozumím nedůtklivosti diskutérů. Příště už odpovídat na položenou otázku tedy nebudu, tady se to zřejmě nesmí, nebo je na to potřeba něčí povolení. Nevím.

Ne brněnsko, okolí Zábřehu. Ale vlastně taky Morava, takže nic. Čechy jsou zřejmě na jiném kontinentě a vládnou tam jiné podnebné podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.248 (?), 30.5.2023 13:34
2.252:to bude jenom dobře, když jste si usmyslel, že už tady nebudete odpovídat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 63.219 (?), 30.5.2023 16:46

Nějak mně to s tím snižováním počtu rajčat nevyšlo. Nakonec jsem zasadil všechny sazenice co jsem nepěstoval. Měl jsem jich cca 30 navíc, po zkušenstech z loňska, kdy jsem ty přebytky musel rozvážet po Brně, tak jsem sazenioce ani nenabídl.

           Vladimír

PS: 60 rostlin vedeno na spirálách,  12 v hlubokím pařeništi, 16 v nízkém pařeništi a 25 těch přebytečných na provizorních jehlanech.

Jeden ze čtyř dvojřádků-spirály
Jeden ze čtyř dvojřádků-spirály
Přebytky
Přebytky
Nízké pařeniště
Nízké pařeniště
Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.138 (?), 30.5.2023 18:37
Jo? Papriky už zralé? To těžko. Politování fakt nečekám, jen mi ta odpověď přišla ironická, tedy jsem si nezačal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 30.5.2023 22:04

Vladimíre, to samé se děje každý rok u mne. Tedy na Tebe v počtech nemám, ale na zahradě byl původní plán 30. Skutečnost: 46. Balkóny nevím přesně, ale trend je podobný. Prostě přebyly sazenice (ale ne žádní úplní chcípáčci) a nikdo nemá zájem je adoptovat. Tak je přece nevyhodím do popelnice, to by byla vražda (bez ohledu na to, co jsem do nich investoval). Takže postupně zase jdou ke mně na zahradu nebo do květináčů na balkón. Výsledek: kam s nimi?, tedy zralými rajčaty. Stíháme konzumovat - rajčata mne ještě nikdy neomrzela, ale žaludek má omezenou kapacitu - obvykle tak do půli července. Něco zavařím a dost usuším, ale ani tak to nestačí.

Závěr: naše zvědavost převládá nad praktičností. Novoty nás lákají. A mne ještě k tomu baví zkoušet nové postupy. Ne nutně k prospěchu věci. Ale co já vím, Tebe taky. Tím se ale nezařadíme mezi tradiční pěstitele.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika