Rajčata 2023



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?)
27.3.2023 18:38

Zdravím odborníky, když mi uvadly 10denní sazeničky rajčat - divoká a cherry. Pokud to některá dají a vzchopí se, může to zavadnutí mít vliv na jejich budoucí růstový potenciál? Nebo pokud to dají, tak je mohu bez obav dopěstovat? Stejný dotaz platí na klíčící semena. Jestli je ta rána může poznamenat do budoucna. Jsem si je piplala, střídala teploty, aby dobře klíčily a nepřežily náhradní péči, když jsem odjela na víkend. Některá byla vyklíčená jen pár dní a některá ještě vůbec (zejména ta divoká).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?), 27.3.2023 18:38

Zdravím odborníky, když mi uvadly 10denní sazeničky rajčat - divoká a cherry. Pokud to některá dají a vzchopí se, může to zavadnutí mít vliv na jejich budoucí růstový potenciál? Nebo pokud to dají, tak je mohu bez obav dopěstovat? Stejný dotaz platí na klíčící semena. Jestli je ta rána může poznamenat do budoucna. Jsem si je piplala, střídala teploty, aby dobře klíčily a nepřežily náhradní péči, když jsem odjela na víkend. Některá byla vyklíčená jen pár dní a některá ještě vůbec (zejména ta divoká).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 27.3.2023 23:40

Pokud to přežijí, je to sice velmi rané stádium, ale na jejich pozdější vývoj by to nemuselo mít kritický vliv. Kdysi jsem takhle "usušil" Crimson Crushe. Také v podobném stádiu na buničině. Od té doby klíčím zásadně v substrátu. Už si nepamatuji, zda nějaké uhynulo, ale ty ostatní, které se vzpamatovaly, pak normálně rostly a plodily. Tedy oproti ostatním byly opožděné o tu dobu, kdy se vzpamatovávaly. Důležité je, zda neuschly i kořínky.

Někteří zahradníci dokonce doporučují nechat sadbu "zavadnout" - tedy nasadit smutný výraz zvadlých listů. Ovšem ne takhle brzy. Prý to rostliny posiluje. Já na to nemám nervy, ale v dospělosti v horkém počasí je to běžná věc. Rajče je docela odolné.

Ať vám přežijí a prospívají. Držím palce.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 217.36 (?), 28.3.2023 17:21
Moc děkuji, některé se vzpamatovaly přes noc. Tak jestli se budou dál dobře vyvíjet a prokoření, tak to snad bude dobré. Pro jistotu jsem vysela ještě další, ale ty budou mít časový skluz, tak uvidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.3.2023 20:45

Není opravdu zač.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.2.2023 18:44

Aj tak možno. Ale draslík obecně podporuje kvetení a hospodaření s vodou. A i tvoření a zrání plodů, pokud vím, tak to spíš přičítám jemu. Ale možná ta síra v tom také hraje roli.

Ale stejně jsem radil zbytečnost. Vladimír má v tom pařníku hlavně problémy s opylením.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.99 (?), 28.2.2023 9:00

Máš pravdu že to vím a také rozpustným síranem hnojím. Problém je v počasí, které je nesrovnatelné třeba s Vesuvem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.2.2023 18:45

Omlouvám se Ti. sad

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 37.245 (?), 28.2.2023 11:41

Vladimíre, som veľmi rada, že si sa po dlhej odmlke ozval. Obdivujem tvoj široký výber. Samozrejme, že nechýbajú obľúbené španielske bifteky.

Ja som sa snažila tiež obmedziť počet výsevov, ale akosi sa mi nedarí, ešte stále upravujem výsevný plán.

ODRODY- moje plánované výsevy pre 2023
CHERRY A KOKTEILOVÉ:
BLUSH, CHERRY ACCORDEON,  CREAMSLICE GRAPE, DATTERINO, TOMARINDO MULTICOLOR,  BRAD´S ATOMIC GRAPE,  BLUE PITS,  BITE SIZE, INDIGO CHERRY DROPS,    GREEN TIGER, MICHAEL POLLAN,  ORANGE SANTA F1, SUN BELLE,  SWEET CASSADAY.  13
KLASIKA :
ACE 55 VF, START S F1,   2 ATOMIC FUSION,  BLUE SMOKE, EVIL OLIVE,  FIOLETOVYJ KRUGLYI, GARGAMEL,  LYANA ROZOVYI,  PICADOR F1 9
BIFTEKY: 
ABRIKOS, AFTERNOON DELIGHT, ANANAS BLUE,   BENEVENTO F1,  BLACK MARQUISE,  BLUE PEAR, DELICIOUS HUNT STRAIN,  E.T.    CHOCOLADE DONUT,   LUCID GEM,  MAR AZUL,  MLLE FORRIES, MORTGAGE LIFTER. BICOLOR,  MUCHAMIEL,     NOIRE D´CRIME,  OR PERA D´ABRUZZO, PUZATA HATA, RAF,  RAINBOW JAZZ HEART, ROSADO DE AYERBE, STELLATO DI BELLIZONA, 100PUDOV.   ZAMORANO 22
SRDCIA:
APRICOT COEUR DI ZEBRE, BRADT´S BLACK HEART, CORAÇÃO DE BOI, CRUSHED HEART, EVA YELLOW HEART, , LINNAEUS HEART,  MARSHA´S STARFIGHTER HEART, MIDNIGHT SUN,  MRS. SCHLABAUGH FAMOUS STRAWBERRY, ORANGE RUSSIAN 117, REINHARD´S CHOCOLATE  HEART, REBEL STARFIGHTER PRIME, SERGEANT PEPPER,  TRUE COLOURS, VATER RHEIN,  VEĽMOŽA.  16
REBROVANÉ
BEAUTY LOTRINGA Orange,  FLEUR DE RE´AGIR,   NINA, TULIP PINK,  ZAPOTEC BROWN, YELLOW PITANGA   6
PASTA - PAPRIKOVÉ:
ALTER KOMMUNIST,  AURIA,  CUBAN PEPPER BLACK,   DELIKANO F1,  CHOCOLATE FINGERS F1   GURMÁN SLIVKA,   NAPOLI,  OPALKA,  PASCAL DE PICARDIE 9
DWARFY a BALKONOVÉ:
ADELAIDE FESTIVAL, ANTHO PINK PANTHER, BABYLON GLOW,  FURRY BUMBLEBEE DWARF,  FUZZY WUZZY, JEREMY'S STRIPES,    DWARF PURPLE HEART,  EXTRAVAGANTE ROUFFIANGE,  PEAR DROPS,  PINK PASSION, TOMFALL,  TUMBLING TIGER   12
PHR resistent:
HONEYMOON F1, GOURMANSUNF1, PRIMABELLA, APPELBERRY: RED F1, ORANGE F1, YELLOW F1, RESIBELLA, ROSE CRUSH F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.99 (?), 28.2.2023 12:49

Opravdu pěkné.

Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 3.3.2023 14:59

Zdravím všechny a připojuji svůj výsevní plán rajčat na sezonu 2023. Jedná se o 21 odrůd, výsev proběhne během příštího tj. 10. týdne. CHERRY: Appleberry Orange F1, Appleberry Red F1, Aprikola F1. KOKTEJLOVÁ: Blackball, Delikano F1, Orano F1, Primabella. STŘEDNÍ: Ailsa Craig, Bolstar Granda, Dark Galaxy, Lugas F1, Paoline F1, Rondobella, Roselady F1, Start F1. BIFTEKY: Bivolsko Serce Rozovo (BG), Bulgarski Trapezen F1, Gourmandia F1, Gourmansun F1, Chef´s Choice Striped F1, Red Pear.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika