Rajčata 2019/2



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 173.8 (?) 
12.8.2019 21:29

Katka, je mi ľúto, že na Východe máte také nepriaznivé počasie pre rajčiny, ja som vlani bojovala so záhadnou bakteriózou, na ktorú nič nezaberalo, predvlani mi devastovali rajčiny dvakrát po sebe krúpy. Našťastie tento rok nám toľko zatiaľ neprší a rajčiny sú excelentné, ani som nepoužívala žiadnu chémiu proti plesniam, asi bude niečo na tom kvasnicovom zalievaní- je evidentný rozdiel medzi rastlinami, ktoré som zaliala (niektoré aj opakovane po 2 týždňoch) a tými, čo som ním nezaliala vôbec.Ešte som raz striekala srvátkovým roztokom s pár kvapkami Joxu.

Dnes som mala na návšteve kamošku Janu spoza hraníc, super sme si podebatovali o rajčinách a hodne aj pokoštovali.

 Pridávam foto z dnešného zberu a niektoré bifteky.

    Eva T.

Dnešný zber
Dnešný zber
Captain Lucky a Ananas Noire
Captain Lucky a Ananas Noire
Alice
Alice
Amana Orange
Amana Orange
Blue Pear
Blue Pear
Eva Amisch Stripe
Eva Amisch Stripe
Brad´s Black Hearth
Brad´s Black Hearth
Kakao F1
Kakao F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 14.8.2019 17:25

V pondělí jedu na dovolenou a tak jsem dnes otrhal část zralých rajčat a zítra je zpracuji - udělám taková drcená rajčata a zavařím je.

           Vladimír

Hlavně rajčata ve tvaru srdce
Hlavně rajčata ve tvaru srdce
Kečupová rajčata
Kečupová rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 15.8.2019 16:16
Vladimíre a Evo, to je nádhera Ta vaše rajčata. Prosím Můžete poradit s ochranou proti proti plísni bramborové? Klidně použij nějakou chemii. Děkuji. Jinak budu vděčná i za nějaký recept na zpracování úrody. Běžně dělám rajčatovou šťávu zahuštěnou protlak kečup Pokud máte nějaký extra tip budu za něj vděčná. Děkuji a vladimírovi přejeme jistě všichni zaslouženou a pěknou dovolenou. Jarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 215.205 (?), 15.8.2019 22:08

Ja som tento rok ešte nestriekala fungicídmi, preventívne som raz striekla mliečnou srvátkou- 1 l na 10l vody. A už ani nebudem tento rok používať žiadnu chémiu. Rastliny sú zatiaľ zdravé. možno aj preto, že som ešte 2 krát- začiatkom júla a začiatkom augusta zaliala kvasnicovým roztokom (1 balíček kvasníc nakvasiť aspoň 4 hod. v 3 l vody s 7 lyžicami cukru a doliať potom na 10litrrov- ku každej rastline naliať 1 liter roztoku.)

Rajčiny aj dosť suším- v sušičke, v teplovzdušnej trúbe, príp. na slnku. Cherry ošúpané aj sterilizujem v sladkokyslom náleve, podobne ako uhorky.

     Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 15.8.2019 22:35

Tak já jsem proti chorobám také nestříkal, nepoužívám ani žádné nechemické postřiky a zálivky. Ani moc nehnojím, nemám přehled, ale celkem jsem asi dvakrát dal ledek vápenatý, jednou nějaký Kristalon, mám dojem, že také jednou Yara Mila a naposledy jsem zkusil růžový Kristalon. Snažím se to střídat tak, abych hnojiva (část jsem jich dostal darem) postupně vypotřeboval. Proti listovým chorobám se bráním pasivně, nad cherry rajaty mám stříšku dokonce s okapy a nad ostatními rajčaty mám velkou střechu. Někde v boudě mám Acrobat, ale nevypadá to na to, že by někaká plíseň hrozila a tak tam zůstane do příštích let.

Zítra budu dělat rajčatovou šťávu na pití z těch více šťavnatých, z těch masitějších červených asi udělám pečenou rajčatovou omáčku, recept si najdu na internetu. Oranžové (Orange Russian 117 a Cor de Bou) si nechám ještě dozrát v chladnější místnosti, část Amana Orange přidám do té omáčky. V neděli (odjíždíme v pondělí) půjdu ještě na zahradu a natrhám si pořádnou krabici mých oblíbených Start F1. Tahám je s sebou každý rok. Není nic lepšího, než zakousnout se při tůře do chleba a k němu přikusovat nějaký ten Start.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 22.8.2019 22:54

Vladimíre, to jsou zlatá slova. Jak o tom nestříkání, tak o těch Startkách. Správně vyzrálá Startka v srpnu stále zůstává mým měřítkem na čísle 10. I když musím říct, že některé další mnou pěstované odrůdy se jí hodně přibližují: Především letos Tomato Berry a loni to byl Mountain Magic (letos mi vyšel poněkud nevyváženější, tedy kyselejší. Přičítám to ztrátě listů nákazou.). Ovšem v plodnosti na Startku nemají. A nejmíň na 9 dosahuje Strabena pěstovaná ze semínek z koupených rajčat v zimě. Nelinka, která se mi v koupené podobě zdála lepší, mne trochu zklamala: tak 7,5. Ale zase to může být tou ztrátou listů.

Rajčata zavařuji tím nejjednodušším způsobem, který znám: rozkrájím, mírně osolím, nacpu do sklenic a sterilizuji pouze ve vlastní šťávě. Někdy smíchaná s paprikami. Skvělé na vaření a hodí se to do všeho, ale dá se z toho udělat i chutný salát. Anebo to dělím na dvě části: vymačkaná rajčata jdou do protlaku, zbylá většinová šťáva se pak jen sterilizuje. To zkouším letos poprvé, takže nevím, zda a jak dlouho vydrží. Všechno bez přidání čehokoliv kromě trochu soli. Úplně jsem opustil sušení, protože je časově náročné a naložená v oleji mi jen tak moc nechutnají, protože jsou dost tuhá. Asi to neumím udělat jako Italové.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 17.225 (?), 23.8.2019 21:43

Pripájam pár foto z dnešného zberu s názvami pre porovnanie.

  Eva T


bifteky
bifteky
Cherry a Koktejlky
Cherry a Koktejlky
Des Andes
Des Andes
Brad´s Bl. heart
Brad´s Bl. heart
Gardenberry F1
Gardenberry F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 26.8.2019 5:25

Jen jedna fotka velkých srdíček pro potěchu oka.

           Vladimír

Různobarevná srdce
Různobarevná srdce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 208.132 (?), 26.8.2019 8:02

Vladimíre, ako sa volá to zelené srdce?smiley

   Eva 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 27.8.2019 11:13

Od leva doprava jsou Orange Russian 117, Reinhard´s Green Heart a Reinhard´s Chocolate Heart. Vpředu jsou dva řezy z Orange Strawberry.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika