Rajčata 2019/2



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?) 
14.5.2019 10:32

Nevím z čeho jste poznal, že sazenice nevypadají dobře. Podle mne jsou v pohodě. Nikoho nenabádám, aby spěchal s výsadbou, je to každého věc.

           Vladimír

Rajčata
Rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 14.5.2019 12:48

Nejsem žádný profi pěstitel, tak jsem sem ani nekoukala, ale dnes prská, trochu se nudím, tak tedy nakouknu a žasnu. Teda pane Vladimíre, asi se nechám inspirovat a udělám také nadekrytí, jako máte vyyes Každý rok mi je skolí plíseň a tak nad tím každoročně uvažuju, jen v těch našich vichrech jsem nevěděla jak na to. Nápad z kari sítěma je dobrý kor, když bych to překlopila ještě jedněma zhora a přitáhnula(folie mezi by tím pádem vydržela) Jen sehnat toho montéra,,Vasila", co mi to spácháwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.179 (?), 15.5.2019 17:00
Minulu sezonu som tu tiez na forum pridaval fotky rajcat. Dnes som dokoncil vysadzanie na vonkajsi zahon, zprava dvojriadok Bejbino, dvojriadok Start a jeden riadok Resi(vraj rezistentne a na vonkajsie pestovanie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.179 (?), 15.5.2019 17:05
Spon v dvojriadku 60×60cm a medzi dvojriadkami 90 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 13.6.2019 17:13

Viac než mesiac po vysadení prvých rajčín von na záhony (psledné som vysádzala ešte minulý týždeň), nepriaznivom pre rajčiny, studenom máji a zatiaľ dosť horúcom júni konštatujem toto: Rastliny napriek tomu vyzerajú zdravo, okrem popálenia 2 rastlín od slnka(z ktorého sa dobre spamätali) netrpia hubovými chorobami. Ešte som nestriekala. Niečo sa mi však predsa nezdá. Rastliny dobre kvitnú, ale veľa zhadzujú kvety,(za kvetom stopka po odkvitnutí zožltne a odpadne) veľmi málo zasadajú. Pekné plody majú iba tie, čo som sadila väčšie s už nasadenými plodmi z väčších kvetináčov.To sa mi ešte pri pestovaní nestalo. Niečo som nafotila a pri odpadnutých miniatúrnych plodíkoch som objavila na jednom vošku, druhý bol zahnednutý, vošky som na ďalších nenašla. V skleníku zasadajú perfektne aj napriek vyšším teplotám a vlhkosti ako vonku. Tak babo raď. Pridávam foto.

    Eva T.


Ambrosia UBX-opadnuté vijany
Ambrosia UBX-opadnuté vijany
Sunchocola
Sunchocola
Zabava
Zabava
Kakao F1
Kakao F1
Lucid Gem-
Lucid Gem-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 13.6.2019 21:00

Jsem z druhého konce "světa" a mám to na chlup stejné, první vijany z 50% opadané, připisuji to počasí a síle rostlin, podle mě jsou jednoduše slabé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 14.6.2019 7:21

Mne slabé vôbec nepripadajú, vyzerajú zdravo a sú už pomerne veľké a pevné rastliny, ešte mi to doteraz v takej miere nerobilo.

                                 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 14.6.2019 7:35

"zdání klame" možná pozdě dorazil hmyz, mám taky rostliny venku od 15.4. přežili mráz, protože byli za rohem schované, jsou vzrostlé a silné, ale stejně..., nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 17.6.2019 21:52

Každopádne tento rok bude vonkajšia úroda najmä biftekov minimálne o jeden a pol mesiaca oneskorená oproti vlaňajšku.  A to za predpokladu, že nás počasie ešte nepotrápi svojimi extrémnymi výkyvmi. Ešteže sa mi daria rajčiny zo skorých výsevov v kvetináčoch. Niektoré som vysadila do väčších nádob s vyrezaným veľkým otvorom v dne a čiastočne zapustené do zeme. Aby som nemusela toľko polievať- korene si pustia hlbšie. Očividne pookriali, aj determinatná Maglia Rosa, ktorá si už svoje odrodila, vyhnala kopec nových výhonov, kvitne a pekne zasadá ďalej, V skleníku všetky nastupujú pekne do rodivosti, Stupické tam pestujem ako determinantné, vrcholy som už musela zaštipnúť, plody z 3 jeho koreňov tam už postupne oberám vyše mesiaca a stále má pekne nasadené. Dnes som obrala z kvetináčiv vo dvore 4 krásne srdcia Orange Russian 117, 1 znich vážilo 300g. Zoberiem smienka a dám vykvasiť. 

                                  Eva T. 

Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
Tutti Frutti F1 násada
Tutti Frutti F1 násada
Tutti Frutti a Štart
Tutti Frutti a Štart
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 15.205 (?), 18.6.2019 8:32

Pekny zatial slnecny den prajem zahradkarom,

dufam, ze veterna a burkova smrst s krupmi Vam nedolamala celu zeleninovu zahradu ako mojim znamym v Presovskom kraji. Tam je hrozna paseka. 3 dni sme boli lozit v Tatrach a za ten cas narastli rajciny na nasom malom poli snad pol metra. Skoro vsetky vyhnali hrube zalistky, vacsina rastlin je uz nechtiac vedena na dva aj tri vyhony, lebo som nemala na rajciny tyzden cas. Aj tak si susedia musia mysliet, co za blazna lieta s celovou lampou na hlave skore denne o 22-23,00 na zahrade, naposledy v dazdi a krupobiti. (Ale priviazla som co sa dalo a zachranila). Teda na poli mam husty les, ktory rastie do vysky a do stran, ale malo kvitne. Naopak rastliny v crepoch mam dost neduzive, malo listov a kvety na nich osychaju a padaju, podla mna z horucav, ktore boli. Myslim, ze im tiez nestaci deklarovane hnojivo Kristalon v substrate garantovane na 6 tyzdnov, ani popol, ani vajecne skrupiny. Budem musiet hnojit, aj striekat proti plesni. Vecer maju byt zase burky. Evicka gratulujem k tak nadhernym plodomyes. Aj tebe rastliny rastu ako dive, to ma trochu upokojuje, mam podobnu hustotu porastu, len tie plody tam nie su   angry  crying

Katka    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika