Rajčata 2019/2



host - 91.93 (?)
19.6.2019 19:35

U nás se počasí oproti loňsku až tolik nezměnilo. Ale zralá rajčata mám venku jen ta, která byla v dubnu zakrytá. Jsou to hlavně Rugby, Stupické a jedna místní odrůda, jejíž název jsem zapomněl. Větší úroda se dá očekávat až v červenci.

Mimmo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 15.205 (?), 18.6.2019 8:46

Dobry den,

pri mojom vyleve (pardon za rozsah), som sa zabudla opytat. Kedze na poli je husto a obrovske zalistky a v kvetinacoch skoro "prd"cheeky, mozem tie velke zalistky zo vzacnejsich odrod jednoducho hlboko strcit do crepnika v hline? Alebo maju najprv pustit vo vode korienky?

Poznamka zahradkara: zistujem, ze nie je zbytocne mimo sezony pestovania vela citat a googlit o odrodach. Informacii nie je nikdy dost. Uz si dam pozor na odrody s vyrazom semideterminantne, typicke pre ruske sorty. Black russian som zasadila dozadu, kde je plot, teda sa tam neviem dostat cez predny rad sadenic a poriadne vylamovat. Nesmierne proliferativna rastlina. Vyhony su hrube ako palec za 1-2 dni. Len tych kvetov je pomenej. Rovnako sa sprava Garden peach a Lucid Gem.

Katka    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 242.207 (?), 18.6.2019 9:11
Já jsem v dubnu a v květnu odebral zálistky ze 4 matečných hybridů. Dal jsem je do květináče s čistým substrátem a ostříhal skoro všechny listy. Řízky jsem pak orosil a dal na jižní okno do skleníčku (terária). Všechny se mi chytily. Vybral jsem nejlepších 25 a vysadil. V srpnu budou hodně plodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 190.153 (?), 18.6.2019 10:45

Katka, je to temer jedno,  ak máš po ruke substrát na množenie, možno po otrhaní spodných listov zálistok dať rovno do substrátu tak ako spomínal Mimo, ak nemáš čas zalievať a kontrolovať vlhkosť, daj do vody a zasaď až s korienkami.  V auguste a septembri budú pekné rajčinky. Ja takto robím bežne, vysádzam ešte aj začiatkom júla, pozbere cesnaku, príp. sa takto poisťujem proti prír. kalamitám. U nás zatiaľ krúpy neboli, ale pred 2 rokmi mi zdevastovali celú úrodu, celý zber vonku sa mi posunul o vyše mesiac, gro vokajšieho zberu boli vtedy práve rastliny zo zálistkov. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.93 (?), 19.6.2019 19:35

U nás se počasí oproti loňsku až tolik nezměnilo. Ale zralá rajčata mám venku jen ta, která byla v dubnu zakrytá. Jsou to hlavně Rugby, Stupické a jedna místní odrůda, jejíž název jsem zapomněl. Větší úroda se dá očekávat až v červenci.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.214 (?), 18.6.2019 12:55
Stav po mesiaci, dobre prosperuju
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.214 (?), 18.6.2019 13:05
V skleniku Pedro a Startky z vysevu vo februari, o mesiac skor ako vonkajsie, ale velky rozdiel tam nie je
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 19.6.2019 21:02
Ve skleníku mi první dozrála odrůda Jahodo z únorového výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.6.2019 17:31

Zdá se, že už letos rajčata kupovat nebudu. Teplé počasí si vynucuje zrání i v exteriérech.

Rajčata
Rajčata
Rugby F1
Rugby F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 190.153 (?), 20.6.2019 21:56

Pán Mimmo, ako chutí ten skorý Bulharský hybrid Rugby F1?

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.25 (?), 21.6.2019 6:56
Rugby je velmi chutné rajce. Barva malinove růžová. Hmotnost plodů do 200g. Rezistent na mnohé patogeny. Na místním trhu letos asi nejprodávanější. Je poněkud více citlivé na nedostatek vápníku a na preliti nebo zaschnutí sazenic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika