Rajčata 2019/2



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 15.205 (?)
18.6.2019 8:46

Dobry den,

pri mojom vyleve (pardon za rozsah), som sa zabudla opytat. Kedze na poli je husto a obrovske zalistky a v kvetinacoch skoro "prd"cheeky, mozem tie velke zalistky zo vzacnejsich odrod jednoducho hlboko strcit do crepnika v hline? Alebo maju najprv pustit vo vode korienky?

Poznamka zahradkara: zistujem, ze nie je zbytocne mimo sezony pestovania vela citat a googlit o odrodach. Informacii nie je nikdy dost. Uz si dam pozor na odrody s vyrazom semideterminantne, typicke pre ruske sorty. Black russian som zasadila dozadu, kde je plot, teda sa tam neviem dostat cez predny rad sadenic a poriadne vylamovat. Nesmierne proliferativna rastlina. Vyhony su hrube ako palec za 1-2 dni. Len tych kvetov je pomenej. Rovnako sa sprava Garden peach a Lucid Gem.

Katka    

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 15.205 (?), 18.6.2019 8:46

Dobry den,

pri mojom vyleve (pardon za rozsah), som sa zabudla opytat. Kedze na poli je husto a obrovske zalistky a v kvetinacoch skoro "prd"cheeky, mozem tie velke zalistky zo vzacnejsich odrod jednoducho hlboko strcit do crepnika v hline? Alebo maju najprv pustit vo vode korienky?

Poznamka zahradkara: zistujem, ze nie je zbytocne mimo sezony pestovania vela citat a googlit o odrodach. Informacii nie je nikdy dost. Uz si dam pozor na odrody s vyrazom semideterminantne, typicke pre ruske sorty. Black russian som zasadila dozadu, kde je plot, teda sa tam neviem dostat cez predny rad sadenic a poriadne vylamovat. Nesmierne proliferativna rastlina. Vyhony su hrube ako palec za 1-2 dni. Len tych kvetov je pomenej. Rovnako sa sprava Garden peach a Lucid Gem.

Katka    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 242.207 (?), 18.6.2019 9:11
Já jsem v dubnu a v květnu odebral zálistky ze 4 matečných hybridů. Dal jsem je do květináče s čistým substrátem a ostříhal skoro všechny listy. Řízky jsem pak orosil a dal na jižní okno do skleníčku (terária). Všechny se mi chytily. Vybral jsem nejlepších 25 a vysadil. V srpnu budou hodně plodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 18.6.2019 10:45

Katka, je to temer jedno,  ak máš po ruke substrát na množenie, možno po otrhaní spodných listov zálistok dať rovno do substrátu tak ako spomínal Mimo, ak nemáš čas zalievať a kontrolovať vlhkosť, daj do vody a zasaď až s korienkami.  V auguste a septembri budú pekné rajčinky. Ja takto robím bežne, vysádzam ešte aj začiatkom júla, pozbere cesnaku, príp. sa takto poisťujem proti prír. kalamitám. U nás zatiaľ krúpy neboli, ale pred 2 rokmi mi zdevastovali celú úrodu, celý zber vonku sa mi posunul o vyše mesiac, gro vokajšieho zberu boli vtedy práve rastliny zo zálistkov. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.93 (?), 19.6.2019 19:35

U nás se počasí oproti loňsku až tolik nezměnilo. Ale zralá rajčata mám venku jen ta, která byla v dubnu zakrytá. Jsou to hlavně Rugby, Stupické a jedna místní odrůda, jejíž název jsem zapomněl. Větší úroda se dá očekávat až v červenci.

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.214 (?), 18.6.2019 12:55
Stav po mesiaci, dobre prosperuju
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.214 (?), 18.6.2019 13:05
V skleniku Pedro a Startky z vysevu vo februari, o mesiac skor ako vonkajsie, ale velky rozdiel tam nie je
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 19.6.2019 21:02
Ve skleníku mi první dozrála odrůda Jahodo z únorového výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.6.2019 17:31

Zdá se, že už letos rajčata kupovat nebudu. Teplé počasí si vynucuje zrání i v exteriérech.

Rajčata
Rajčata
Rugby F1
Rugby F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 20.6.2019 21:56

Pán Mimmo, ako chutí ten skorý Bulharský hybrid Rugby F1?

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 249.25 (?), 21.6.2019 6:56
Rugby je velmi chutné rajce. Barva malinove růžová. Hmotnost plodů do 200g. Rezistent na mnohé patogeny. Na místním trhu letos asi nejprodávanější. Je poněkud více citlivé na nedostatek vápníku a na preliti nebo zaschnutí sazenic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika