Rajčata 2018/2



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
12.7.2018 5:42

Tak u nás taky neprší a všechno co jsem nezalíval je už dávno v pánu. U rajčat jsem to nezkoušel. Že by zrovna rajčata byla to bájné " perpetum mobile " a Stekovics jeho objevitelem?

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 9.7.2018 16:26

Dnes jsem ochutnal to Arielle F1. Dobré, není tak vodnaté jak některé jiné cherry, což mně vyhovuje. Kůže se mně nezdála nějak hrubší, ale momentálšpatně vidím a čekám na nové brýle, za ty které jsem ztratil.  Je to otrav psátt na počítači a dívat se na obrazovku lupou.Díval jsem se, že už řada tyčkových odrůd má už zralé plody, Stupické, Start F1, Toro F1, Karma Pink, z těch velkých Orange Russian 117, Amana Orange. Nic jsem netrhal, doma mám plno rajčat a musím se jich nejprve zbavit. Dnes večer doveze syn koupené okurky, abych mu je zavařil a tak mu dám co nejvíce těch rajčat z pařeniště- odhadem aspoň  4 kg..

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.187 (?), 11.7.2018 19:41

Jestli se nepletu, tak v tom dokumentu říká p. Stekovič mimo jiné, že nejchutnější rajčata jsou z rostlin, které nebyly zalévány. Mají prý nerozředěnou chuť. Smělá hypotéza surprise To by ovšem znamenalo pěstování způsobem z vysetých semen přímo na trvalé stanoviště, bez předpěstování a přesazování sadby, jak to dělá většina z nás. Jinak si takové pěstování nedovedu bez zálivky představit. Jiří II (nepřihlášený)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.128 (?), 11.7.2018 20:26
Pěstuju keříčkové rajčata na černé fólii z předpěstovaných sazenic. Zalito jen při výsadbě, pak už jen deštěm a to u nás skoro neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 12.7.2018 5:42

Tak u nás taky neprší a všechno co jsem nezalíval je už dávno v pánu. U rajčat jsem to nezkoušel. Že by zrovna rajčata byla to bájné " perpetum mobile " a Stekovics jeho objevitelem?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 186.131 (?), 12.7.2018 6:49

Asi má vysokú hladinu spodnej vody(blízo sú jazerá) a dobrú kvalitu pôdy do hĺbky, nie ako naša ílovica.U nás toho včera veľa nenapršalo, tak budem musieť pozajtra zalievať. A dnes ráno iba 7 stupňov.

                                     Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 12.7.2018 11:35

Ze vzduchu asi rajčata žít nebudou. Potřebují živiny a ty rozpuštěné ve vodě nasávají kořeny. A plody jsou také většinou voda. Kdo ty podmínky má, ať to bez zalívání pěstuje. Ale nedoporučuji nikomu vsadit všechno na jednu kartu a začít s pěstováním všech rajčat bez zálivky najednou.

           Vladimír

PS.: Pochopitelně to mám u mne vyzkoušené. Většinou mně nějaká sazenice zbyde a tak ji na zahradě někam prdnu a nezalívám. Výsledek je ubohý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.128 (?), 12.7.2018 21:41

Rozhodně to také nikomu nevnucuju, spíš se tomu sama divím, možná to dělá ta černá tkaná fólie, kdoví... Jinak také pěstuju tyčkové rajčata a ty samozřejmě zalévám. Tyto keříčková byly taková zkouška, jestli něco vyroste i bez péče a zalévání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 13.7.2018 5:35

Ta moje reakce nebyla směřována k vašemu příspěvku.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.24 (?), 15.7.2018 8:56
Keď ovocinár fušuje do remesla pestovateľom paradajok...(foto). IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 15.7.2018 13:53

Pár fotek - rajčata vypadají jako by byl srpen.

Korolevská slivka
Korolevská slivka
Vzor
Vzor
Korolevská slívka
Korolevská slívka
Pokořitel severu
Pokořitel severu
Pokořitel severu
Pokořitel severu
Pokořitel severu
Pokořitel severu
Ananas
Ananas
Medová slívka
Medová slívka
Garmoška
Garmoška
Tomatoberry
Tomatoberry
Čokoládové palečky
Čokoládové palečky
Čokoládové palečky
Čokoládové palečky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika