Rajčata 2018/2



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?) 
30.4.2018 22:58

Evi, nelze než smeknout klobouk a hluboce se poklonit. Konec popíjení rajčatového džusu (tedy já ho popíjím, když nelze jinak): začíná sezóna čerstvých rajčat. Já jsem sice dneska ochutnal jen dvě Startky, ale byly překvapivě dobré.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 9.6.2018 7:55

Evi, jak u tebe vypadají Arielle F1. Obě moje jsou krásné a doufám, že z nich nějaká ta úroda bude. Jen nevím, jestli je budu zkoušet nechat usušit na rostlině nebo celé vijany doma. Asi začnu s tím sušením doma a později, až někdy ve druhé polovině srpna bych ta rajčat nechal na rostlinách.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.37 (?), 30.4.2018 22:55
Zdravim, zajtra budem vysadzat Start F1 a Bejbino F1 na vonkajsi zahon. Neviete aky asi maju vzrast? Mam pripravene koliky dlzky 2 metre, tak neviem ci nebudu zbytocne velmi dlhe. Ku stupickemu polnemu rannemu dam asi trochu kratsie, niekde som cital ze nema velky vzrast. A dalsia otazka, davate uz rajcata vonku, ci pockate az na 15 maj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 30.4.2018 23:03

Kľudne môžu byť 2-metrové, zvlášť Bejbina vedia švihať do výšky. Von som vysadila už asi 35koreňov. Eva T.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?), 30.4.2018 23:26

Pokud půjde 40 cm do země, 2m je málo i na Startky. Ale když by je přerostly, lze je navádět horizontálně. Ty moje doma to dělají samy, když odrostou ze světla.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 3.5.2018 11:34

Keříčková rajčata v pařeništi.

           Vladimír

Detail
Detail
Pařeniště
Pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?), 3.5.2018 22:12

Vladimíre, to je krásný pohled. Jen pro informaci: dáváš dospod každý rok čerstvý hnůj pro zateplení? A kolik?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 4.5.2018 0:23

Letos jsem tam nic nedával, už loni jsem si ověřil, že u rajčat nebyl žádný velký rozdíl v pařeništi, kde jsem se snažil o nějaké zahřívání (koňský hnůj, listí, prolití horkou vodou s močovinou) a studeným pařeništěm, kde jsem nedával nic. Tak jsem loni na podzim hodil na dno díry pytel starých vyschlých kobylinců, zasypal to odrytou zeminou a pařeniště nechal bez zakrytí. Někdy v půli února jsem se rozhodl, že bych si tam mohl vypěstovat sadbu salátu a kedluben (inspiroval mne Walter) a tak jsem rám zakryl skly. Ta rajčata jsem vysazoval někdy okolo 26.března po těch déletrvajících posledních mrazech. Problémem není nízká teplota, ale vysoká teplota při prudkém jarním slunci (nutno větrat)  a také vysoká relativní vlhkost v případě uzavření pařeniště (problémy s opylením). Problémy s vlhkostí jsem chtěl řešit Silikagelem, ale nějak jsem se k tomu nedostal i když už ho mám koupený.

                   Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.196 (?), 12.5.2018 21:08

Zdravím, gratulujem k výborným pestovatelským úspehom.

Chcel by som sa spýtať, ako je možné, že už teraz zbierate úrodu? Kedy ste sadili?

Ja som sadil v marci (medzi inými aj start F1), momentálne moje najlepšie rastliny sú pred kvitnutím. 

Díky za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?), 12.5.2018 23:39

Díky za povzbuzení. Ale přiznávám, že to nazývám jen polovičním úspěchem. Těch problémů bylo docela hodně. Hlavně jsem zvolil nevhodné tyčkové odrůdy.

Sel jsem poprvé 2.12., ale z té setby nebylo nic pro malou klíčivost a nehodu jediné vzešlé Startky (sice stále žije, ale teď teprve venku kvete). Takže 16.12. je počáteční datum. Ale zase: z asi 14 vzešlých rostlin (včetně druhé várky) měly nakonec plody jen 4 Startky. 1 Bonseta nasadily plody, ale nerozvíjela je. Podrobnosti na vlákně Rajčatový hokus pokus - průběh. Důležité je, že jsem hojně přisvětloval LED žárovkami.

Skutečným borcem časné úrody je Eva T. Ta měla, tuším, první zralá rajčata už koncem března a dnes sklízí až 30 dkg. Té také děkuju za skvělé rady, kterých jsem se někdy nedržel a doplatil na to.

Plán na letošek je vysít 15 listopadu. Úplně jinou skladbu odrůd. Mnohem menší počty a i jinak přisvětlovat. A maximálně využít vytápěného a osvětleného "balkonovníku" z polykarbonátu. Ale pro mne byla brzká úroda jen vedlejším cílem. Ten hlavní je vyzrát na plíseň bez chemie ve výšce 570 mnm. Na tom teď intenzivně pracuju. Viz vlákno RHP - plísni navzdory.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika