Rajčata 2018/2



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?) 
13.5.2018 6:41

Pokud je tento dotaz směrován na mne, tak zatím žádná rajčata nesklízím. Ale mám na rostlinách dost rajčat v konečné velikosti, jen je třeba aby uzrála. Sázel jsem také v marci, konkrétně dacátého šestého. Sázel jsem ale dospělé rostliny, které už začínaly kvěst, některé už měly náznak malých plodů. Abych měl takto připravenou sadbu je třeba přizůsobit termín výsevu podmínkám, které máte pro předpěstování. Já předpěstovávám sadbu v chladné místnosti bez přisvěcování, a proto jsem letos (vlastně vloni) vyséval keříčková rajčata už koncem listopadu.  Při dobrých podmínkách (skleník nebo možnost regulovat teplotu a vlhkost v pařeništi větráním) lze dosáhnout opravdu brzké sklizně viz. příspěvky paní Evy z Myjavy.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 4.5.2018 10:42

Vladimíre, parádne ti kvitnú a zasajú, myslím. že v tomto počasí sa nemusia na noc ani zakrývať. Ja som vysadila už väčšinu aj von. Chcela som sa spýtať, ako sa volá tá s najväčšími plodmi v pareništi, ja som podľa obr. poznala iba Mongolskyi Karlik.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 5.5.2018 20:27

Nevím o které rajče ti jde, ale pokud jde o to na tom detailu tak to je Sarayev Druzhnyi. V tom pařeništi je vlastně většina rajčat Sarayev (pět odrůd) plus Sophie´s Choice, jedno Stupické a jedna Jagodka (ruská odrůda). Kvete to opravdu hodně, je tam pořád nějaká včela nebo čmelák - nevím jak si zajistím odrůdově čistá semena na příští rok.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 6.5.2018 21:26

Vladimíre, chcela som vedieť, ktoré sa ti javí ako najskoršie. Ja mám z determinantných od teba Sopie´s Choice a Sarayev 22, skoršia sa mi zatiaľ zdá Sophie´s. Temer všetky rajčiny mám už vysadené aj vonku, sú pekné pevné, dúfam, že už nebude mrznúť. Dnes som zase nejaké obrala z kontaknerov vo dvore a Stupické zo sklenníka.. Plod M. Karlika vážil 150 gramov.  Eva T

Divočina v sklenníku
Divočina v sklenníku
M.Karlik a Stupické
M.Karlik a Stupické
Štartka , ktorá prežila marcové mrazy
Štartka , ktorá prežila marcové mrazy
Maglia Rosa v 6 l. kvetináči
Maglia Rosa v 6 l. kvetináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 10.5.2018 5:27

Těžko mohu už dnes, když jsem nesklidil ani jedno červené rajče říct, která z těch odrůd je nejranější. Už z loňska si pamatuji (všechny údaje jsem ztratil při havarii počítače), že první rajče, které jsem sklidil byl Sarayev Shtambovyi. Tak to bude asi i letos. Ale pro mne není tak důležité, že nějaké rajče bude zralé už v květnu, ale zajímá mne hlavně jaká úroda bude v červnu, kdy ještě nemám rajčata z tyčkových odrůd. A z tohoto hlediska se mně zatím jeví nejlepší Sarayev Druzhnyi (loni jsem ho nepěstoval), ale musím počkat a sklizeň vážit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 12.5.2018 7:27

Včera odpoledne jsem vysadil poslední z mých osmdesáti tyčkových rajčat. V noci zapršelo, sice jen cca 4 mm, ale díky za to v tomto horkém a suchém počasí. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 247.177 (?), 13.5.2018 7:35

Vlaimíre, chcela som sa spýtať na tú Ramallet Pequeňito Malorquin, či je determinantná, alebo tyčková, nikde som sa o nej konkrétne nedočítala.Podľa kvitnutia sa mi javí ako tyčková, ale rastie veľmi bujne a bohato odnožuje, tak ju nechám aspoň na 2 výhony. Včera neskoro večer som sa vrátila po 4 dňoch z Prahy a na záhrade po 2 dažďoch divočina. Budem mať čo vylamovať zálistkov. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 13.5.2018 7:50

Je to tyčková odrůda. U tyčkových odrůd záleží na tom, jaké máme prostředky pro pěstování. V Americe pěstují tato rajčata v klecích a tak ani nějak zálistky nevylamují. Jak se Ramallet pěstuje v domovině na Mallorce nevím, ale já pěstuji rajčata na spirálách a tak všechn tyčková vyštpuji a pěstuji n jeden stonek.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 16.5.2018 16:11

Tak dnes jsem udělal pár fotek z toho pařeniště. Fotí se to hrozně blbě, rajčata jsou zelená a nejsou vidět. Najít a vyfotit rajče na těch trpaslících (Mongolskyi karlik a Sarayev Shtambovyi bylo nad mé síly (je to hrozně hluboko a měl jsem strach že tam padnu po hlavě). Minule jsem psal o Sarayev Druzhnyi, ale dnes jsem se díval do poznámek a byl to Sarayev Gruntovyi. Moc se mně mezi sebou pletou, Druzhnyi jsem pěstoval loni, Gruntovyi letos. Nemám ta rajčata v pařeništi nijak označená - musím si vytisknou plánek jak byla vysazena.

           Vladimír

Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Sarayev Gruntovyi
Sarayev Gruntovyi
Sarayev 0-33
Sarayev 0-33
Sarayev M-22
Sarayev M-22
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 70.16 (?), 16.5.2018 17:41

Pekné ich máš Vladimíre, určite ti nejaké do konca mája dozrejú- najskoršia sa mi javí že Sophie´s Choice. Ja ju mám 1 v kvetináči a 1 v sklenníku, v kvetináči sa mi lepšie páči, v sklenníku je bujnejšia a trocha menej zasadajú plody, neviem, či som ju nemala trocha povylamovať.Mongolskyi Karlik tiež lepšie prospieva v mise, ako v sklenníku. Už som obrala z 2 koreňov 6 plodov -0,9 kg(110-160g). 

                                  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika