Rajčata 2017



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 138.131 (?) 
17.2.2017 19:33

 Tak ty jsou fakt nádherné, odkud máte semínka?  Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 146.147 (?), 18.2.2017 6:40

Semínka mám od p. Honzy z Polabí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 18.2.2017 8:47

Pro ostatní bych jen předeslat, že účelem tohoto velmi brzkého výsevu je, připravit si v mých podmínkách (panelového bytu) sazenice rajčat pro velmi ranou výsadbu začátkem dubna do teplého pařeniště (dříve bylo takové pařeniště na každé zahrádce, dnes ho nahradily různé skleníky a foliáky). Protože jsou to sazenice do pařeniště, tak jsou to vesměs odrůdy nízkého vzrůstu (determinantní), odolávající a rostoucí při nižších teplotách (ruské Sarayev odrůdy) a velmi rané např. české Vrbičanské nízké. Proč to dělám? Protože mně to baví.

Ještě bych chtěl napsat, že každý kdo začíná pěstovat rajčata, by s výsevem neměl spěchat, opravdu stačí vysévat někdy koncem března a za dva měsíce až po zmrzlých rajčata vysadit. Na nějaký ten konzum bude rajčat při minimální péči až dost a na ty protlaky a kečupy taky zbyde. Pochopitelně mezi námi existuje skupina těch, kteří se už těší, až nebudou muset chroupat rajčata ze supermarketu a zakousnou se do rajčátka ze své zahrádky. Už jen ten pocit, že jsou to mnou vypěstovaná rajčata zlepšuje jeich chuť. A vědět, že v širém okolí mám zralá první rajčata, to také za nějakou tu práci navíc stojí.

Ještě než přidám nějakou tu fotku tak bych informoval, že semena Cristal F1 mají v prodejně firmy Semena Veleliby za 3,90 Kč za jedno semeno, nemají sice internetový obchod, ale mají uvedeno, že semena zeleniny a květin zasílají také poštou.

Jaké účtují poštovné to nevím, ale bylo by to možné zjistit, mají tam svou internetovou adresu i telefon. Pochopitelně cena za jedno semínko je nižší než z AEV, protože tito jsou v tomto případě jen překupníci (nemyslím to ve špatném slova smyslu).

Se svými sazenicemi z výsevu z 21.12.2016 (slunovrat) jsem zatím spokojený.  Tento den jsem si vybral protože jsem četl, že pro pěstování rajčat v pařeništi by se tato měla vysévat okolo dvacátého prosince. Dvacátý první prosinec je dobře zapamatovatelný. Jinak při výsevech a pěstování se žádným lunárním kalendářem neřídím.

Sazenice keříčkových rajčat
Sazenice keříčkových rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
renata1111 - (7) - 30.5 (?), 21.2.2017 9:13

stejně jako papriky, tak rajčata objednávám u firmy dobrá semena, loni jsem měla asi 5 druhů, nejchutnější byly ovšem cherry rajčata black opal a biftekové ananasové rajče, neosvědčily se mi chuťově rajčata tamina a tornado f1, letos jsem pořídila další odrůdy na odzkoušení jako artisan golden buble bee, artisan purple buble bee, tomatoberry, black from tula a rosella

ananasové rajče 2016
ananasové rajče 2016
mix rajčat 2016
mix rajčat 2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.246 (?), 21.2.2017 13:01

Ani se nedivím, že Vám Tamina a Tornádo nechutnají, spíš mi připadá divné, kolika lidem tato rajčata chuťově vyhovují. Kdysi dávno jsem Taminu měla, rajčat bylo hromada ale ta chuť... No a Tornádo, to jsem ani nepěstovalala, soused mi dal ochutnat a to mi stačilo. Z našich rajčat je nejlepší Start ale má jednu vadu, po utržení brzy měkne.

                                                                                                       Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 21.2.2017 20:39

no mě Tornado chutná, loni sem se k němu po mnoha letech vrátila... i když pěstuju hodně rajčat a v průběhu 2-3 let střídám až 4O různých odrůd, tak se naopak nedivím, že je hodně lidí pěstuje.Start je sice chutově lepší, ale opravdu hodně měkne, a také růst a odolnost není tak dobrá jak u Tornada. Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 21.2.2017 21:00

Také pěstuji více odrůd, mám svoje oblíbené,

Tornádo také dobře chutná, ale z lonského výsevu Badro F1 se letos opět velice ráda vrátím.  Dobrá chut již u neúplně dozrálého plodu a dlouho vydrží pevné a do třetice je veliké a to já miluju. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mapri - (29) - 97.126 (?), 22.2.2017 9:57

Dobrý den,

loni jsem pěstovala asi 35 druhů rajčat a nejvíce mi z kulatých chutnala Zlatava, ze steakových Summer cider a také Ananas, šiškové chuťově Adine cornue a z drobných datlové ze sebraných rajčat z lidlu, ale špatné nebyly ani Black opal a Polliciano, které bylo pevnější a tak dobré do salátů. Přikládám foto z loňské sezony (mix a Summer cider na řezu). Marie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mapri - (29) - 97.126 (?), 22.2.2017 9:58

ještě mix


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 142.66 (?), 22.2.2017 15:47

Několik let po sobě Tornáda a stále mě chutnají. Letos, jen tak ze zvědavosti, jich pár naroubuji na zemáky.

Roubování rajčat a liku na zemáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika