Rajčata 2017



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 144.50 (?)
17.2.2017 18:39

Loni jsem poprvé zkoušel odrůdu Auria a přestože jsem ji pěstoval v květináči po dvou kusech, tak byla úroda výborná. Sklízel jsem ještě v říjnu. Plíseň se u ní neobjevila.

Auria
Auria
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 17.2.2017 7:57

Dúfam, že sa diskusia znovu rozbehne, máme tu zase inverziu, mala som už za oknami tento týždeň okolo 250 kusov sadeničiek, tak som asi tretinu porozdávala priateľom, niečo rozdám neskôr, nech sa starajú-väčšinou majú tiež sklenníky. Vysadené mám : Start, Cristal, Bejbino,Toro, Milica, Harzfeuer,Hildares, Nikizel, Stupicke, Blue berry, Pollicino, Datlo, Santa orange, Supersweet 100,Mandant, Goldkrone, z mäsitých Orange strawberry, Jerguš,Cherokee purple, Black Truffle, Corazone a tento rok prvý krát vychválené Tomatoberry, Kumato F2, Charmant, Rubinku, Sladkuju Devočku, Annu rusian a iné ruské, včera som vysiala ešte nejakých trpaslíkov, ešte budem siať v marci Býčie srdce, Malinowy retro, Torino, Superssteak,Brandywine a po prvý raz nejaké kríčkové na porovnanie chuti.  V sklenníku sa mi už podarilo vydezinfikovať záhony dusíkatým vápnom a nadokryť fóliou aspoň na 3 týždne, aby som mohla začiatkom apríla vysádzať.Vyzerá to asi tak, že tentorok budú v sklenníku iba rajčiny a záhrada bude praskať vo švíkoch pár paprík vysadím tento rok von, vysievala som iba pár druhov vhodných pre poľné pestovanie.Tešm sa na ďalšie podnetné príspevky v diskudii.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 17.2.2017 8:28

Pani Hana, chcela som sa ešte spýtať, kde nakupujete semná Cristal ja so vlani objednávala od AEV, inde som nenašla, uvidíme či budú F1, minulé roky som si vždy od pestovateľov z južného Slovenska kúpila ešte v apríli zo 2 priesady a namnožika rezkovaním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 17.2.2017 14:24

Dobrý den, rajčata Cristal jsem koupila také jako Vy u pana Našince AEV VS, nikde jinde jsem je nenašla. Semena a k tomu poštovné, no bylo to docela drahé ale co se dá dělat, když je v obchodech nekoupíte. Příští rok si je také namnožím výštipků. 

Píšete, že máte rajče Annu Russian jak Vám chutná a je opravdu tak dobré jak se píše?  Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 17.2.2017 15:43

Tiež ju vysievam prvý rok, ale chvália ju,  tak uvidím.Tento rok skúšam veľa druhov, ktoré som doteraz nepestovala pre porovnanie chuti a skorej rodivosti, príp odolnosti. Z asi 62 druhov, ktorých semená mám, budem tento rok testovať asi 40 druhov. Zatiaľ u mňa ešte stále vedú Start, Black Truffle, Cherokee purple, Bejbino, Orange Strawberry, Santa orange... Cristal je dosť skorý a chuťovo v pohode, tak ho pestujem, ale semená sú drahé, ak si ich mám objednávať z Čiech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 17.2.2017 8:37

Pane Vladimíre, ako sa majú k svetu vaše rajčinky z pokusného decembrového výsevu? Riadite sa pri pestovaní aj lunárnym kalendárom? Aký je váš názor na Lignohumát a jeho vplyv na rozvoj koreňovej sústavy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 17.2.2017 11:54

Na zahradě neustále bojuji s nedostatkem místa a tak dárek v podobě celého řádku vinohradu včetně vedení mě hodně potěšil. Hlavy už byly staré a další jsme sadit nechtěli. Vejde se mi tam zhruba 60 rajčat. Aby to lahodilo oku, vysadím tam jen samé podlouhlé odrůdy San Marzano, Scatolone, Corianne, Pozzano, Hugo, Andine Cornue a Banán červený. Bude alespoň co sušit. Jen nevím, zda zábrany proti čtyřnohým škůdcům budou účinné i na ty dvounohé. Pokud by mi na rajčata někdo chodil, použila bych patrně střelnou zbraň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 17.2.2017 12:15

Teď budete mít rajčohrad :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 17.2.2017 12:38

Pani Jana, ktoré z tých podlhovastých netrpia toľko hnilobou špičiek z nedostatku vápnika ako San Marzano a dobre chutia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 17.2.2017 13:40

Také miluju podlouhlé odrůdy, mám z nich ale letos pouze Skvrnité římany a Paprikové.Dnes sem udělala kompletně výsev/je možné, že ještě něco přibude.../

Jsou to Rudomasé z Hané, Růžové srdce, Kapija Rozovaja, KBX,Brutus, Costoluto Genovese, Ruské oranžové, Zamorano,Kosmonaut Volkov, Paprikové,Skvrnitý říman, Tornado,Gallant F1,Canilles F2,Ildi, Rubinka,Taiko, Kalina F1,Ideal, Frodo,Tumbling Tom Yellow.    Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 144.50 (?), 17.2.2017 18:39

Loni jsem poprvé zkoušel odrůdu Auria a přestože jsem ji pěstoval v květináči po dvou kusech, tak byla úroda výborná. Sklízel jsem ještě v říjnu. Plíseň se u ní neobjevila.

Auria
Auria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika