Rajčata 2017



host - 138.131 (?)
17.2.2017 19:33

 Tak ty jsou fakt nádherné, odkud máte semínka?  Kateřina Š

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 138.131 (?), 17.2.2017 19:33

 Tak ty jsou fakt nádherné, odkud máte semínka?  Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 146.147 (?), 18.2.2017 6:40

Semínka mám od p. Honzy z Polabí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 18.2.2017 8:47

Pro ostatní bych jen předeslat, že účelem tohoto velmi brzkého výsevu je, připravit si v mých podmínkách (panelového bytu) sazenice rajčat pro velmi ranou výsadbu začátkem dubna do teplého pařeniště (dříve bylo takové pařeniště na každé zahrádce, dnes ho nahradily různé skleníky a foliáky). Protože jsou to sazenice do pařeniště, tak jsou to vesměs odrůdy nízkého vzrůstu (determinantní), odolávající a rostoucí při nižších teplotách (ruské Sarayev odrůdy) a velmi rané např. české Vrbičanské nízké. Proč to dělám? Protože mně to baví.

Ještě bych chtěl napsat, že každý kdo začíná pěstovat rajčata, by s výsevem neměl spěchat, opravdu stačí vysévat někdy koncem března a za dva měsíce až po zmrzlých rajčata vysadit. Na nějaký ten konzum bude rajčat při minimální péči až dost a na ty protlaky a kečupy taky zbyde. Pochopitelně mezi námi existuje skupina těch, kteří se už těší, až nebudou muset chroupat rajčata ze supermarketu a zakousnou se do rajčátka ze své zahrádky. Už jen ten pocit, že jsou to mnou vypěstovaná rajčata zlepšuje jeich chuť. A vědět, že v širém okolí mám zralá první rajčata, to také za nějakou tu práci navíc stojí.

Ještě než přidám nějakou tu fotku tak bych informoval, že semena Cristal F1 mají v prodejně firmy Semena Veleliby za 3,90 Kč za jedno semeno, nemají sice internetový obchod, ale mají uvedeno, že semena zeleniny a květin zasílají také poštou.

Jaké účtují poštovné to nevím, ale bylo by to možné zjistit, mají tam svou internetovou adresu i telefon. Pochopitelně cena za jedno semínko je nižší než z AEV, protože tito jsou v tomto případě jen překupníci (nemyslím to ve špatném slova smyslu).

Se svými sazenicemi z výsevu z 21.12.2016 (slunovrat) jsem zatím spokojený.  Tento den jsem si vybral protože jsem četl, že pro pěstování rajčat v pařeništi by se tato měla vysévat okolo dvacátého prosince. Dvacátý první prosinec je dobře zapamatovatelný. Jinak při výsevech a pěstování se žádným lunárním kalendářem neřídím.

Sazenice keříčkových rajčat
Sazenice keříčkových rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
renata1111 - (7) - 30.5 (?), 21.2.2017 9:13

stejně jako papriky, tak rajčata objednávám u firmy dobrá semena, loni jsem měla asi 5 druhů, nejchutnější byly ovšem cherry rajčata black opal a biftekové ananasové rajče, neosvědčily se mi chuťově rajčata tamina a tornado f1, letos jsem pořídila další odrůdy na odzkoušení jako artisan golden buble bee, artisan purple buble bee, tomatoberry, black from tula a rosella

ananasové rajče 2016
ananasové rajče 2016
mix rajčat 2016
mix rajčat 2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.246 (?), 21.2.2017 13:01

Ani se nedivím, že Vám Tamina a Tornádo nechutnají, spíš mi připadá divné, kolika lidem tato rajčata chuťově vyhovují. Kdysi dávno jsem Taminu měla, rajčat bylo hromada ale ta chuť... No a Tornádo, to jsem ani nepěstovalala, soused mi dal ochutnat a to mi stačilo. Z našich rajčat je nejlepší Start ale má jednu vadu, po utržení brzy měkne.

                                                                                                       Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 21.2.2017 20:39

no mě Tornado chutná, loni sem se k němu po mnoha letech vrátila... i když pěstuju hodně rajčat a v průběhu 2-3 let střídám až 4O různých odrůd, tak se naopak nedivím, že je hodně lidí pěstuje.Start je sice chutově lepší, ale opravdu hodně měkne, a také růst a odolnost není tak dobrá jak u Tornada. Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 21.2.2017 21:00

Také pěstuji více odrůd, mám svoje oblíbené,

Tornádo také dobře chutná, ale z lonského výsevu Badro F1 se letos opět velice ráda vrátím.  Dobrá chut již u neúplně dozrálého plodu a dlouho vydrží pevné a do třetice je veliké a to já miluju. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mapri - (29) - 97.126 (?), 22.2.2017 9:57

Dobrý den,

loni jsem pěstovala asi 35 druhů rajčat a nejvíce mi z kulatých chutnala Zlatava, ze steakových Summer cider a také Ananas, šiškové chuťově Adine cornue a z drobných datlové ze sebraných rajčat z lidlu, ale špatné nebyly ani Black opal a Polliciano, které bylo pevnější a tak dobré do salátů. Přikládám foto z loňské sezony (mix a Summer cider na řezu). Marie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mapri - (29) - 97.126 (?), 22.2.2017 9:58

ještě mix


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 142.66 (?), 22.2.2017 15:47

Několik let po sobě Tornáda a stále mě chutnají. Letos, jen tak ze zvědavosti, jich pár naroubuji na zemáky.

Roubování rajčat a liku na zemáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika