Rajčata 2017



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?)
16.2.2017 20:38

Z výsevov v januári a začiatkom februára mám asi 25 odrôd a začiatkom marca budem ešte vysievať asi 18 ďalších druhov. Tak som zvedavá, ako to tento rok zvládne moja záhrada. pridávam foto z dnešného 2 hod. otužovania na vonkajšom južnom okne- no iba pár kusov, lebo v tieni bolo iba 5 stupňov, zato včera na Hrebienu vo Vys.Tatrách bolo 12 a večer 6.

 Otužovanie F hybridov
Otužovanie F hybridov
A Ďalšie bezpečne za oknom
A Ďalšie bezpečne za oknom
Ĺadová nádhera
Ĺadová nádhera
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.60 (?), 7.2.2017 12:37

Děkuji za informace, pane Vladimíre. Někde na britských stránkách ji vychvalovali, tak se mi dostala tato odrůda do podvědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 97.126 (?), 7.2.2017 11:30

Dobrý den, loni jsem u stupnického měla dost velký problém se zeleným límcem, proto ho letos poprvé nahrazuji Taminou, kde slibují ranost a bez žlutého límce, tak uvidíme. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 97.126 (?), 7.2.2017 11:33

Ještě dotaz, dostala jsem z Itálie Grappoli da inverno, znáte někdo toto rajče? Dík. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.155 (?), 7.2.2017 12:19

Loni jsem ho měla na testování spolu s Principe Borghese. Nikoho doma chuťově nezaujalo. Sušení těch rajčat vcelku se mi nedařilo, spíš uvnitř měla tendenci začít kvasit. Letos je už pěstovat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 97.126 (?), 7.2.2017 13:45

Děkuji za info, tak dám jenom jedné sazenici šanci a místo využiji pro jiná osvědčná a pro nás chutná rajčata.Předloni jsem si sebrala semínka z datlového rajčete z lidlu a loni jsem si ho dávala za odměnu, jak bylo dobré(sladké).Ani nevím jak se jmenuje. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 12.2.2017 21:58

Na stránkách německého internetového obchodu mne zaujala odrůda Nugget, má jít o něco novějšího, je od fy Kiepenkerel. Semínka jsou drahá jako většina produktů této firmy. Cenu semen bych obešla řízkováním. Fotografie mně připomíná naše Datlo. Má jít o F1 hybrid. Nemáte někdo s Nuggetem zkušenost? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.2.2017 13:09

Únor se přechýlil do druhé poloviny a pro mne je to signál, že bych měl začít s výsevy rajčat. O víkendu se do toho dám a vyseji prvně české hybridní a nehybridní odrůdy, počítám, že by to mělo být asi 20 odrůd. Co bude následovat potom zatím nevím, k výsevu je toho ještě plno, asi tak 80 odrůd.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 141.47 (?), 16.2.2017 20:38

Z výsevov v januári a začiatkom februára mám asi 25 odrôd a začiatkom marca budem ešte vysievať asi 18 ďalších druhov. Tak som zvedavá, ako to tento rok zvládne moja záhrada. pridávam foto z dnešného 2 hod. otužovania na vonkajšom južnom okne- no iba pár kusov, lebo v tieni bolo iba 5 stupňov, zato včera na Hrebienu vo Vys.Tatrách bolo 12 a večer 6.

 Otužovanie F hybridov
Otužovanie F hybridov
A Ďalšie bezpečne za oknom
A Ďalšie bezpečne za oknom
Ĺadová nádhera
Ĺadová nádhera
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 16.2.2017 21:32

Vysévám 20. - 25. 3. a často si říkám, že jsem mohl ještě týden počkat. Když jsou tak akorát a chci je dát na záhon, tak přijdou zmrzlí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 17.2.2017 2:41

Tak já jsem již  vysela jako každý rok touto dobou 180 rajčat a 160 paprik.  Polovinu sazenic rajčať rozdám po známých. Z rajčat mám nasazený German Gold, Cristal, Start, Berner Rose, Tomatoberry, Kumato F1 (to mi sehnala sestra v Bavorsku a i tam to byl docela oříšek). Prozatím jsem vždy vysévala Kumato F2, z rajčat zakoupených v Makru, tak jsem zvědavá jestli mezi nimi bude rozdíl.

S paprikou to mám odrůdově jednodušší, sázím pouze papriku PCR a k tomu vždy pár novinek. Ještě se mi za 40 let nestalo, že by mi chutnala nějaká novinka více, než stará dobrá odrůda PCR. Papriky nechám dozrát do červena ale nejlepší chuť mají, když nejsou zelené ale ani červené, tak nějak napůl a nebo spíš natřičtvrtě zralé to mají potom vynikající chuť. Když PCR zraje tak pálí a někdy docela dost ale když dozraje tak se pálivost ztratí.

 Zdravím všechny diskutující  (hlavně pana Vladimíra) a pište ať je co číst.

Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika