Rajčata 2016



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
12.2.2016 0:27

Bohužel jde o obchodní značku. Když jsou "v akci" jedná se povětšinou o Ildil a když nejsou, tak tam může být Ravello F1, Mini, Strilo F1, Cherrola F1 a další.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 12.2.2016 0:27

Bohužel jde o obchodní značku. Když jsou "v akci" jedná se povětšinou o Ildil a když nejsou, tak tam může být Ravello F1, Mini, Strilo F1, Cherrola F1 a další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Anna Drymlová - (3) - 194.24 (?), 13.2.2016 18:29

dobrý den, zkoušel někdo odr. Yellowstone?Zajímá mně chuť..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 15.2.2016 5:50

tak na Estonském webu opět nabízí Děvočku i další ruské odrůdy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vemak - (12) - 235.124 (?), 15.2.2016 23:30

Pekný deň, moje odrody na r. 2016, pestované vonku, 150mnm, bez postreku:

-Riesentraube, domíňam semená, ale na r. 2017 skusím niečo iné, rýchlo   mäkli a potom opadávali

-Gold Krone, detto

-Sl. Devočka, nejak mi v r.15 praskali a to moc nepršalo, rodine sa asi viac páčila Nastenka, no zostalo mi pár starých semien

- Finik žltý F1, pre mňa novinka, ešte som nepestoval

-Medová kvapka F1, tiež novinka

-Madejra F1, tiež novinka

-Phantásia, rajčina dobrá, jej väčšiu odolnosť voči chorobám nemôžem potvrdiť, minulý rok vydržali skoro všetky odrody

-S. Marzano Gigante 3, veľmi úrodná, mňe chutila veľmi, žene vôbec, na spracovanie super, vôbec nepraskali, dosť odolná

- 100 pudov, musí byť, žena ju zbožnuje, nepraská, neopadáva, odolná

- byzón oranžový, novinka pre mňa, semená KBX som nezohnal, tak ako náhrada- nechce niekdo pár vymeniť?

Nebudem v r. 16 pestovať: Tomatoberry - bola tak sladká až nám nechutila, na počudovanie ani deťom a pri tom je tak chválená - koľko ľudí toľko chutí.Goliat- podobná ako 100 pudov len praskala, Lugas: chuťovo dobrá, nepraskala, odolná.

Na trhu si ešte kúpim nejaké 2 tornáda - pre babku, lebo ona má rada len "normálnu rajčinu".

marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 235.14 (?), 16.2.2016 21:51

Tak dneska dorazila seminka ze Suttons.co.uk. Misto 10ti proklamovanych jich tam bylo 18.. Tak jeste co z toho vyroste :)

Crimson Crush F1
Crimson Crush F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mirec7 - (11) - 129.100 (?), 16.2.2016 22:10

Cherry Ambrosia ubx je u mna top.. mozno pre niekoho moc sladka... by som povedal ze najsladsia cherry aku som jedol.  Supka uplne tenka.

Start F1 a ani ospevovane Bejbino ma neoslovilo... nebudem pestovat.

Green zebra, dark purple... neoslovilo nebudem pestovat.

Pollicino F1 spokojnost... budem pestovat.

Ferline spokojnost nemam uz semena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.11 (?), 12.3.2016 6:02

Vrátím se k výsadbě šikmo nebo svisle. Pravdu mají i ti, co mají silnou nepřerostlou sadbu, že je nic nenutí vysazovat šikmo. Bohužel patřím k těm, co mají sadbu přerostlou a musím se s tím nějak vyrovnat, sázím šikmo, do U, jeden rok jsem měl zahradu dlouho pod vodou a metrové vytáhlé sazenice jsem stáčel do kruhu a vysazoval pomalu v polovině června - rozmlouvali mě to, rajčat a pěkných bylo tehdy hodně. Vidím i další aspekt, pokud zasadím co největší část rajčete pod zem, tak mám nejen větší kořenový systém ze zakořeněného stonku, často mě kouká jen cca 10cm, tak při případném zmrznutí nadzemní části rajče ve většině případů vyrazí. Nedovedu si finančně představit, že bych běžel po takové události nakupovat 100 sazenic, navíc jen odrůdy které by byly dostupné. Podobně je to i se slunečním úpaleh, holt silné otužilé sazenice v mých podmínkách nezvládám. Kolegovi se to před asi 4-5 lety stalo, že zmrzl a běžel nakupovat znovu, já jsem počkal, no sklizeň byla trochu opožděnát. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 26.3.2016 11:55

Tak moje sadenice rajcin uz asi pojdu dnes prec z domu, lebo sa neskutocne vytahuju. A asi uz ani nemaju dostatok zivin v tych kelimkoch. Buduci tyzden ma prist vacsie oteplenie, tak v skleniku uz snad vydrzia.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 3.5.2016 11:24

Tak se nám krásně oteplilo a tak jsem ke keříčkovým která jsem měl od prvního dubna v pařeništi (22 rostlin už kvetoucích) vysadil v neděli ještě čtyřicet tyčkových rajčat. Dnes jemně prší, je docela teplo a tak je to v pohodě. Předpověď počasí u mne až do příštího čtvrtka výborná, ve dne teplo a noci také teplé až 10 °C. Vypadá to, že žádní zmrzlí už nebudou. 

          Vladimír


Tyčková rajčata
Tyčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.131 (?), 3.5.2016 17:13

tak máte to moc pěkné, sazenice jsou velmi hezké, no za to u mne ve foliáku to vypadá jako v obludáriucrying.Tak škaredé rajčata sem snad nikdy neměla.Ach jo, no holt někdy se nezadaří.Loni část rostlin taky nebyla nic moc, ale dalo se vybrat v pohodě pro výsadbu do foliáků a zbytek do půle května slušně dorostl.Letos se do foliáku zatím nehodí nic-pár kusů už letělo, a spousta mi přijde spíše k likvidaci.Jen některé jsou lepší/ty vyseté později, konec března- zač dubna./Ovšem je to ve stylu v údolí slepých je jednooký králem... .Dnes mi kolegyně poslala tři kusy Taiko/výměnou za papriky-ty zas mívá otřesné ona/,a uplně mi spadla brada.Ty její rajčátka bývají tak průměr, nic extra, ale tyhle má nádherný-hned jí je pochválím.Dokonce sem pocítila i trochu závist.Ale zas jí nevzešly žádné F1 Tornado, tak má vlastně jen tyto.Bohužel nemohu jí letos nic nabídnout krom paprik-s těch mých rajčat bych se nejradši propadla hanbou.Naštěstí k likvidaci sou rajčata, která nejsou vzácná, mohu je koupit v zahradnictví, nebo mám bohatě semen na další roky.Tak holt není pořád posvícení.Snad se aspon něco vzpamatuje.Na záhon dám až po zmrzlých.Naštěstí mi ještě pár sazenic slíbil kamarád, také za papriky.No člověk asi nemůže mít vše tak pěkný jak by chtěl.sad Kateřina Š  /jaksi sem se zapomněla přihlásit/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika