Povadlé okurky



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
19.8.2009 16:20

Tak jak to jde??? Zasadil jste ještě?

já potvrzuji prvních několik plodů na mých "exotech", o víkendu první kousky sklidím a dám sem fotky, stojí ty tvary za to :)

další týden má být hezky a tak by ani plíseň neměla přijít!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 16.6.2009 18:28

Jo. Nebo síran hořečnatý.(=) Vyrábí se taky hnojivo MgNsol, ale nevím, jestli je v prodeji v malém. To by bylo ideální, dá se jím hnojit na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 2.7.2009 18:53

Dnes jsem bohužel musela vyhodit jednu docela pěkně vzrostlou okurku. Přestože je mám venku, vypadala přeně jako ta na fotce. A druhá se chystá stejným způdobem zesnout taky. Četla jsem radu prolít půdu slabým roztokem hypermanganu. Dvě rostliny se zbrchaly, dvě ne. Moc naděje tomu nedávám, pravděpodobně se ta choroba stejně zastavit nedá. Vypadá to, že letos se okurek nedočkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 10.7.2009 23:03

Znovu se vracím k tématu povadlé okurky. Dost dobře to nechápu. Jak jsem psala, jednu rostlinu jsem odstranila, té neby lo pomoci. Pak vypadaly na odpis dvě další. Prolila jsem půdu slabým hypermanganem, probraly se k životu, na jedné konečně asi 15 cm okurek a pár malých. Kvetou. Dnes celý den vypadaly všechny pěkně, odpoledne jeden boční výhon znovu povadl, docela zničehonic, jakoby ho trefil šlak. Hlavní výhon je OK. Proč neuvadne rostlina celá, pouze její část? Ovšem možná ráno bude všechno jinak. Prosím, jak se to vadnutí vám, kterým se objevilo ve skleníku, projevuje? Padne celá rostlina nebo také třeba jeden boční výhon? Díky za informaci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan F - (19) - 254.67 (?), 11.7.2009 1:35

Při pěstování okurek ve skleníku nebo pařeníku je potřeba hodně větrat (ale to jen v případě pokud je venku hic - samozřejmně rostliny potřebujou taky přísun vzduchu) a též hodně zalívat vodou.

Když nějaký listy jakoby povadnou ale jsou zelené tak většinou stačí jen rostlinu zalít. Ale pokud se na rostlinách nebo listech objeví nějaké fleky, jiná barva apod. tak to je nakažené nějakou nemocí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 11.7.2009 23:40

No to je právě divné. Listy jsou bez jakýchkoliv flíčků, jsou jako malované. Květy nasazené, pár malých okurečků, na vrcholu výhonu další mladé lístečky. Jsou venku, na černé netkané textílii, ze severní strany chráněné zástěnou, vedu je na kari síti. Rostlina má pár odnoží, úponky se už pěkně chytila. Stanoviště je téměř celý den slunné, odpoledne už jsou ve stínu. Všechno OK, pak najednou opravdu jakoby zničehonic bum a listy na jednom z výhonů visí dolů jako sklapnutý deštník. Půda je vlhká, sucho rozhodně nemají. Dnes už i jakoby ten hlavní výhon uvadá, ale zatím se ještě jakžtakž drží. No, letos si na okurkách asi nepochutnáme. Jenom jsem chtěla vědět, jestli to takto dělají i ty okurky ve skleníku. Pak bych měla jasno, že jde o tutéž nemoc. Pokud ne, jsem tam, kde jsem byla :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 14.7.2009 22:17

S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme všem známým a přátelům, že nás po dlouhé a těžké neznámé nemoci navždy opustila naše drahá okurka. Bojovala statečně s nemocí, jejíž symptomy jsou popsány výše, bohužel jí zřejmě nebylo pomoci. Klid její duši a čest její památce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 29.7.2009 13:19

Zdravím, chtěla jsem se zeptat-pokud ted ještě zasadím 20cm sazeničky okurek-narostou ještě okurky? totéž u cukety-20cm rostlinky.Moc děkuji za odpověd-Letos jsem je poprvé zkoušela a mám jen 3 rostliny i s okurky na zkoušku-ty již krásně plodí, ale je jich na nás málo:)))) ani jsem netušila, že to lze tak snadno:))(myslím vypěstovat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 29.7.2009 16:23

nad tím nešpekulujte a šup do země :) přece to nevyhodíte :)

nakládačky by snad nějaký plod ještě mohly stihnout, ale odborník na to říct to přesně nejsem, já bych to prostě zkusil a uvidíte :)

já se 12. června letos rozhodnul ještě zkusit vypěstovat 3 exotické druhy okurek a tak jsem to z Anglie objednal, do týdne to bylo doma a zasazeno a teď mají rostlinky asi 25cm a já skálopevně doufám, že se to povede!!!

objednal jsem odrůdy Lemon, Palace Pride a Bianco Lungo

první okurka by měla být kulatá a chutnat lehce citrónově, druhá je tenká salátovka a hooodně dlouhá a křupavá a třetí je komplet sněhově bílá okurka

tak když se zadaří tak hodím pár foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 30.7.2009 11:46

Skvělé děkuji-takže jsem a tom dá se říci podobně:)) já si myslím, že jo třeba jen pár, ale jistě kvítek bude:)) ty exotické ty jsou zajímavé-já čekám co vyplodí jedna Arabská tenká, křupapavá delší asi 15cm-taková žížalka pruhovaná.Také se později snad pochlubím fotem.ale ty citronové ty mě zajímají!!! tak nezapomeňte!!! Vlastně mě napadl ještě druhý dotaz zda se ty exotické dokáží také samy opylovat? někde jsem četla(jsem začátečník) že pokud jsou okurky v uzavřeném prostoru, že to navadí, že stejně budou-že nepotř.opylovat-co vy na to? mám totiž ěkteré ty Arabské doma a tady nic nelétá-nebo raději snima také ven? Všem děkuji za odp. a omlovám se zadav.ott.že jsem mu sem vpadla stímto jiným dotazem-už mizííím:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 19.8.2009 16:20

Tak jak to jde??? Zasadil jste ještě?

já potvrzuji prvních několik plodů na mých "exotech", o víkendu první kousky sklidím a dám sem fotky, stojí ty tvary za to :)

další týden má být hezky a tak by ani plíseň neměla přijít!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika