Phytophthora infestans



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?)
1.9.2020 17:06

zapřisáhlý odpůrce postřiků stříkal jednou, 2. července Ridomilem Gold. Jen preventivně rajčata na venkovních záhonech vysázená v půlce června.Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 164.76 (?), 31.8.2020 17:15
Můžu se zeptat, kolikrát jste letos rajčata stříkali? Děkuji Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.132 (?), 2.9.2020 7:24

Je to prosté. Někdo měl šěstí a jiný ne. Ti co to štěstí neměli, ti si budou pamatovat, jak plíseň bramborová opravdu vypadá a jak rychle ničí rajčata. Jen doufám, že na pět až deset let bude zase od ní pokoj.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 1.9.2020 14:30

Čtyřikrát nebo pětkrát. Nezapisoval jsem si to. Od konce června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 1.9.2020 17:06

zapřisáhlý odpůrce postřiků stříkal jednou, 2. července Ridomilem Gold. Jen preventivně rajčata na venkovních záhonech vysázená v půlce června.Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.8 (?), 1.9.2020 18:05

Na začátku července jedenkrát postřik Dithane u venkovních rajčat. Rajčata jsou pořád zdravá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 2.9.2020 17:28

Ano je to i o štěstí, ale hlavně o místních podmínkách, jaké v dané lokalitě panuje počasí, jaké tam jsou mikroklimatické podmínky a co se tam pěstuje. Já jsem lotos, jako každoročně nestříkal (mám raději eko), a rajčata jsou zatím O.K. Mám to štěstí, že žiji ve srážkovém stínu Krušných hor, kde se pěstuje pouze obilí, řepka a cukrovka. Připojuji foto svých 17 keřů ze dneška.

Zdraví Mirek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 2.9.2020 18:04

yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.9.2020 23:39

Mirku, je mi líto, ale musím přiznat, že jsem letos takovou kliku neměl, ačkoliv pěstuju ve stejné oblasti. Vyskytl se jak zdroj(e) nákazy, tak to "správné" počasí pro rozšíření plísně. Zdroje: sousedi, kteří zasadí, co jim zbyde místo nákupu ověřené a ošetřené sadby brambor. 12 z mých rajčat je zlikvidovaných, 10 dalších je na seznamu kandidátů smrti. A postup nákazy byl víc než bleskový - stačily dva dny a u některých byl konec. Naštěstí mám už vystaráno, takže žádné drama. Vlastně jsem na takovou situaci čekal už třetí rok, abych ověřil strategii pěstování plísniodolných odrůd (Crimson Crush, Cocktail Crush - ty obě jsou u nás k dostání - a Mountain Magic). Ty zatím překonávají má očekávání: jak sazenice, tak řízky vypadají, že se vůbec nic neděje. A to i na pozicích těsně vedle teď už zlikvidovaných keřů. No, uvidím, jak se to vyvine dál. Dám vědět.

Jo, a taky jsem zjistil, že pozice, kde rajčata pěstuju, je velice důležitá. Můj pozemek je sice relativně malý, ale hodně členitý, ve svahu a ještě jsou tam stavby, které mohou chránit. Problém ale je, že nelze odhadnout, odkud nákazu přivane vítr. Vyplývá z toho, že rozhození stanovišť může být klíčové. Čím víc, tím líp. Což jsem, ale spíš jen náhodou, udělal.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.9.2020 23:49

Vladimíre, jsi opravdu skalní optimista. Myslím s těmi 5 až 10 lety bez plísně. Nevím, jak Ty, ale já pamatuju nanejvýš 2 bezplísňové roky za sebou (a to i v mládí). A někde ani to ne. Je to dost o místních podmínkách i počasí. 

Správně říkáš: je to hlavně o štěstí, tedy klice.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.29 (?), 4.9.2020 9:31

ano, je to o štěstí na lokalitu. Člověk nemusí mít rajčata vedle pole s bramborami. Stačí, aby sousedi v okolí pěstovali několik řádků pozdnějších brambor a neošetřovali je chemií a je vystaráno. Právě kvůli možnému rozšíření plísně pěstuju jen velmi rané odrůdy brambor a sklízím je nejpozději v polovině července. Sousedům se ale tahle úvaha vysvětlit nedá. Když chce mít někdo svoje ekologické brambory, rajčata za plotem u souseda ho většinou nezajímají. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika