Phytophthora infestans



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
19.10.2020 13:16

KUKY se k odpovědi nemá, nebo spíš neví. Rozhodně musel použít více chemie než já, když se tak dívám na jeho zelený porost. Tyhle semínka odolných rajčat se dají sehnat kde? V obchoďáku, nebo zahradnictví to určitě nebude. Pokud se alespoň částečně chuť blíží starým "komunistickým" odrůdám jako je Tornádo a Start, tak by určitě stály za to. Na takové Goldkrone už jsme si taky hodně zvykli. Rajčata kilo za 250 korun jsem nikde neviděl, ale nakonec se snědí i ty dozrálé v umělé atmosféře, či v čem, co jsou jakoby bez chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 19.10.2020 18:22

Oba Crushe jsem koupil, tedy přesněji až loni na podzim, u nás v zahradnictví za běžnou cenu semen: 39 Kč. Jsou nejen stejně chutná jako Tornáda, ale protože se jim nemusí otrhávat napadené listy, předčí je. Na e-shopech lze zakoupit i Mountain Magika, ale ten je poděkud dražší kolem 80 Kč. Je z nich chuťově nejlepší, v plné sezóně jasná 10 (stupnice 0= některá supermarketová až 10= srpnová Startka), nepraská, a velmi slušně dozrává po otrhání kvůli mrazu. Kvůli plísni fakt otrhávat netřeba. Letos vyzkoušeno, ověřeno, a to nejen mnou. To, co předvádějí, jsem opravdu nečekal ani ve snu. Stále rostou, kvetou, no s tím zráním je to v té zimě horší, ale to je společné všem odrůdám. A to s tím, že všechny neodolné odrůdy, 33 keřů, zařvaly už v srpnu či začátkem září.

Ta drahá rajčata jsou ta česká skleníková, ale asi budou v sezóně o kapku lacinější. Tohle je cena z února 2019. Nelinka, Strabena, Hranáček - chuť 6 - 7 v únoru!. Dává to smysl, protože náklady na jejich vypěstování musí být enormní. Prodávají je ale po 200 či 250 gramech, aby to lidi koupili.

Fakt není třeba si zoufat.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.10.2020 14:45

Výňatek z deníku Dr.Watsona (Pes baskervillský) respektive výňatek z vlákna Odolné odrůdy rajčat:

Moje F2 Mountain Magiku to taky nezdědila úplně. Bohužel na semínka asi nelze spoléhat, ale může to vyjít. Prostě házení korunou.

Podle Vašeho příspěvku je tedy třeba zajistit si koupené osivo, nikoliv vyloupaná semínka od "kolegy". Zběžně jsem projížděl nabídku a jen v jednom českém e-shopu jsem narazil na vyprodané Crimson Crush.

... A to s tím, že všechny neodolné odrůdy, 33 keřů, zařvaly už v srpnu či začátkem září.    

Ze zařvání porostu asi tak tři týdny po ukončení chemické ochrany mě ani tak nepřekvapilo, jako spíše nasralo. Každopádně děkuji za informace, pane Milane. Zvláště, když už bylo všechno pravděpodobně řečeno v jiných vláknech, takže za Váši ochotu najít si čas a všechno znovu zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 20.10.2020 17:33

S tím vyloupáním semen z plodů to není zdaleka jednoznačné. Může, ale nemusí se povést úplně. To, co jsem napsal, je zkušenost s jedním náhodně vyrostlým keřem. Tedy příliš málo na nějaké přesvědčivé závěry. Nicméně ta rostlina odolala plísni, před pár dny jsem z ní sklidil asi 2,5 kilo zelených zdravých rajčat na dozrání uvnitř. Řekl bych, že to stojí za pokus.

Protože jsem se zásobil včas a hojně, můžu Vám poslat jeden originální sáček Cocktail Crushe. Je v něm 10 semínek.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 20.10.2020 19:04

milane ahoj, s tym coctail crush som velmi spokojny, rastlo mi strasne kompaktne a husto, mal som 5 rastli a kazda sla asi na 4-5vijanov, kopec rajcin mam este teraz pritom aj v tomto chladnom lete chut velmi dobra, taka startka sklamala uplne, na okne mam uz odrezky mountain magic, snad mi vyjde klonovanie, rastlinku som sadil az za polovicou leta mi dosli semena... milan davam ti do pozornosti nove odolne rajcatko k plesni CONSUELO F1(DOBRA SEMENA, cena velmi prijatelna)buducu sezonu ho vyskusam... mal som asi 30 odrod... najviac chutilo gardenberry a policino... bifteky a klasicke krajace typu start sklamali... maj sa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 21.10.2020 9:52

Proč zklamala Startka? Vzala jí plíseň? To by mne nepřekvapilo, s hrůzou jsem letos zjistil, že moc tolerance vůči ní nemá, pokud vůbec nějakou. Horší bylo jen 100 pudov. A Tornáda a Stupické jsou na tom tak nastejno jako Startka.

Anebo chuťově? Pokud tohle, tak asi byla přehnojená a měla moc vody.

Teď jsem si k snídani dal směs Crushů. Jsou naprosto výtečné. Sladkokyselé, to mám rád, šťavnaté a silně rajčatové. 9 až 10.

A díky za ten tip. Už to jdu vyhledat.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 21.10.2020 10:48

Tak, hotovo. Naše zahradnice Consuelo objedná do prodejny - distributor je teprve uvádí na trh. Koukal jsem na stránky Dobrých semen a mám dojem, že toho dělají docela dost. Byli to oni, kdo uvedli Crushe na náš trh. A psali tam, že ohlasy na ně jsou letos "velice příznivé". Se nedivím, když všechno ostatní šlo do kelu. sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.16 (?), 22.10.2020 19:02

myslim, ze startka sklamala koli velkemu prisunu vody, taka gardenberry ci policino boli chutovo ok, este by som rad sponemul briosoF2 velka spokojnost chut aj uroda dost dobre odolavalo plesni co ma prekvapilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.10.2020 14:42

Dobrý den, pane Milane. Semena Crimson Crush a Coctail Crush jsem sehnal hned druhý den a to v nedalekém zahradnictví, nikoliv například v Uni hobby. Zřejmě je tam mají už delší dobu, ale já vždy kupuji osvědčené odrůdy, takže jsem je nebral. Otázka je, co znamená termín "minimální" chemická ochrana. Mám v plánu je nestříkat vůbec. Potřeboval jich ještě sehnat nějakou chuťově podobnou, ale odolnou odrůdu jako je Goldkrone, bez kterého se jen těžko obejdem. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.10.2020 17:32

Prosím znalce o posouzení, jestli je to plíseň bramborová nebo něco jiného. Děkuju, Elen


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika