Pěstování tykví a dýně Hokkaido



host - 168.27 (?)
13.7.2019 11:02

Dyně Hokaido roste, je ohromná, kvete stále, ale většinou všechny květy jsou naplano-bez plodu... PROČ?  Velká rostlina, samý květ, a jen 2plody.?  Co dělat, aby rostliny měly i plody??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 18.7.2019 8:03

Už jsem zkusil snad všechny kombinace následujího: suchá půda, mokrá půda, kapková závlaha, chudá zemina bez hnojení, kvalitní zemina, hnojená, kompostovaná, přidané minerály, na slunci, ve stínu. Ale vždy to dopadá stejně - na jedné rostlině dozraje vždy jen jeden plod, ostatnní, i když dojde k opylení a začnou se zvětšovat, rychle začnou uhnívat a zaniknou.

Pěstuji snad na 15 různých druhů dýní a tykví, chovají se tak úplně všechny. Výjimkou jsou pouze okurky, cukety a patizony, tam se tvoří víc plodů korektně.

Už nemám co vyzkoušet, vážně netuším, v čem spočívá úspěch vypěstování vícero plodů na jedné roslině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.7.2019 8:58

Petře z H., tady se snad jedná o uhranutíwink! Teď už bez legrace-na vině budou asi nízké noční teplotycool. Já pod sazenice tykví-keříčkových i plazivých forem, okurek a rajčat dávám po hrsti rohoviny+ dvě hrstě univ.zahr. substrátu. Asi za čtrnáct dní od zasazení zapravím do kroužku půl hrsti ledku vápenatého-to ještě po měsíci opakuju. Vydatná zálivka odraženou vodou dvakrát týdně. Okolo každé takové rostliny udržuju límec zeminy-mísu pro udržení vody. Daří se vypěstovat velké množství kvalitních plodů-jak k průběžné, okamžité spotřebě, tak i k dlouhodobému uložení. SPCH, 195 m.n.m., rovina, sluníčko téměř celý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 18.7.2019 10:29

Loni jsem měla přes 30 odrůd a přišlo mi, že F1 hybridy jsou výkonnější. Také záleží na konečné velikosti dýní. Sweet dumpling má na rostlině třeba 10 plodů. Naopak u dýní s bezslupkatými semeny je to 1, max 2 kusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.113 (?), 18.7.2019 11:15
Naše loňská úroda, Goliáš zůstaly jen 2 plody, ostatní rostlina shazovala, vždy cca velikost grepu.. jinak cca 18Kg/ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.6.2019 19:19

Mám 5 plodů o velikosti srovnatelné s obchodem. Jak se pozná, že už je plod zralý? Na podzim bych to neřešil, ale teď to ještě nemusí být dozrálé.

Plod Hokaida
Plod Hokaida
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 28.6.2019 20:02

Ta ještě nebude. Měla by mít tmavší odstín a tvrdou našedlou stopku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.27 (?), 13.7.2019 11:02

Dyně Hokaido roste, je ohromná, kvete stále, ale většinou všechny květy jsou naplano-bez plodu... PROČ?  Velká rostlina, samý květ, a jen 2plody.?  Co dělat, aby rostliny měly i plody??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.153 (?), 9.8.2019 17:17

Mám Hokaido poprvé. Ze začátku mi plody uhnívaly. Napadlo mne, že třeba nejsou opyleny. Tak jsem vždy po rozkvětu nového samičího květu vzal nejčerstvější samcí, utrhl okvětní lístky a u samičího důkladně pomazal pestík. Když se dýně rozrostla a měla květů více, včely začaly lítat. Na jeden květ jim to asi nestálo za to, nevím. V každém případě po ručním opylení asi šesti květů jsem na to zapomněl a nyní sklízím. Nějak se to rozjelo a uhnije jen asi jedna z deseti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 18:11

Koupil jste si semínka Hokkaido MIX jsou tam červené i zelené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 18:05

Jedná se o Tykev olejnatou-bezslupkatou odrůda /Apetit / semínka na pěstování lze koupit bežně v zahradkářských potřebách.Semena na jídlo v Raciu.Výhoda bezslupkaté tykve je v tom, že ji stačí vysušit a lze ji konzumovat.Ale slupkatou třeba mírně upéct v troubě a potom můžete semínka vylouskat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika