Pěstování tykví a dýně Hokkaido



tibi469 - (48) - 246.101 (?)
20.8.2016 18:05

Jedná se o Tykev olejnatou-bezslupkatou odrůda /Apetit / semínka na pěstování lze koupit bežně v zahradkářských potřebách.Semena na jídlo v Raciu.Výhoda bezslupkaté tykve je v tom, že ji stačí vysušit a lze ji konzumovat.Ale slupkatou třeba mírně upéct v troubě a potom můžete semínka vylouskat.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 18.7.2019 8:03

Už jsem zkusil snad všechny kombinace následujího: suchá půda, mokrá půda, kapková závlaha, chudá zemina bez hnojení, kvalitní zemina, hnojená, kompostovaná, přidané minerály, na slunci, ve stínu. Ale vždy to dopadá stejně - na jedné rostlině dozraje vždy jen jeden plod, ostatnní, i když dojde k opylení a začnou se zvětšovat, rychle začnou uhnívat a zaniknou.

Pěstuji snad na 15 různých druhů dýní a tykví, chovají se tak úplně všechny. Výjimkou jsou pouze okurky, cukety a patizony, tam se tvoří víc plodů korektně.

Už nemám co vyzkoušet, vážně netuším, v čem spočívá úspěch vypěstování vícero plodů na jedné roslině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.7.2019 8:58

Petře z H., tady se snad jedná o uhranutíwink! Teď už bez legrace-na vině budou asi nízké noční teplotycool. Já pod sazenice tykví-keříčkových i plazivých forem, okurek a rajčat dávám po hrsti rohoviny+ dvě hrstě univ.zahr. substrátu. Asi za čtrnáct dní od zasazení zapravím do kroužku půl hrsti ledku vápenatého-to ještě po měsíci opakuju. Vydatná zálivka odraženou vodou dvakrát týdně. Okolo každé takové rostliny udržuju límec zeminy-mísu pro udržení vody. Daří se vypěstovat velké množství kvalitních plodů-jak k průběžné, okamžité spotřebě, tak i k dlouhodobému uložení. SPCH, 195 m.n.m., rovina, sluníčko téměř celý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 18.7.2019 10:29

Loni jsem měla přes 30 odrůd a přišlo mi, že F1 hybridy jsou výkonnější. Také záleží na konečné velikosti dýní. Sweet dumpling má na rostlině třeba 10 plodů. Naopak u dýní s bezslupkatými semeny je to 1, max 2 kusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.113 (?), 18.7.2019 11:15
Naše loňská úroda, Goliáš zůstaly jen 2 plody, ostatní rostlina shazovala, vždy cca velikost grepu.. jinak cca 18Kg/ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.6.2019 19:19

Mám 5 plodů o velikosti srovnatelné s obchodem. Jak se pozná, že už je plod zralý? Na podzim bych to neřešil, ale teď to ještě nemusí být dozrálé.

Plod Hokaida
Plod Hokaida
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 28.6.2019 20:02

Ta ještě nebude. Měla by mít tmavší odstín a tvrdou našedlou stopku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.27 (?), 13.7.2019 11:02

Dyně Hokaido roste, je ohromná, kvete stále, ale většinou všechny květy jsou naplano-bez plodu... PROČ?  Velká rostlina, samý květ, a jen 2plody.?  Co dělat, aby rostliny měly i plody??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.153 (?), 9.8.2019 17:17

Mám Hokaido poprvé. Ze začátku mi plody uhnívaly. Napadlo mne, že třeba nejsou opyleny. Tak jsem vždy po rozkvětu nového samičího květu vzal nejčerstvější samcí, utrhl okvětní lístky a u samičího důkladně pomazal pestík. Když se dýně rozrostla a měla květů více, včely začaly lítat. Na jeden květ jim to asi nestálo za to, nevím. V každém případě po ručním opylení asi šesti květů jsem na to zapomněl a nyní sklízím. Nějak se to rozjelo a uhnije jen asi jedna z deseti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 18:11

Koupil jste si semínka Hokkaido MIX jsou tam červené i zelené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 18:05

Jedná se o Tykev olejnatou-bezslupkatou odrůda /Apetit / semínka na pěstování lze koupit bežně v zahradkářských potřebách.Semena na jídlo v Raciu.Výhoda bezslupkaté tykve je v tom, že ji stačí vysušit a lze ji konzumovat.Ale slupkatou třeba mírně upéct v troubě a potom můžete semínka vylouskat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika