Pěstování tykví a dýně Hokkaido



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
tibi469 - (48) - 246.101 (?) 
20.8.2016 19:15

Přikládám nové fotky.Při pěstování nepoužívám chemickou ochranu ani minerální hnojiva.Hnojím jen slepičím trusem, ten po rozhození zapravím na podzim do půdy.Nepřihnojuji jen odpleveluji a dle potřeby zalévám.Letos mám též výbornou úrodu, tykve se plazí i po plotě.Pěstuji v nadmořské výšce 300m.
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 7.9.2016 15:43

Chtěl bych přidat nové fotky Tykev pižmová muškátová a její průřez.Je to středně pozdní tykev, která se podle literatury hodí více do teplejších nížin.Ale dá se pěstovat bez problémů i ve vyšších polohách pěstuji v 300 m.Má hruškovitý tvar, semena jsou jen na konci tykve a je jich tam málo.Pěstuje se jako běžné tykve a cukety.Lépe snáší sucho.Má výborné chutové vlastnosti, které ji dávají široké uplatnění v gastronomii.Od polévek, po pečení a výborné jsou z ní bramboráky.Po nastrouhání nemá tak vysoký obsah vody jako cukety.Celkový obsah dužniny je vyšší jako u cuket, protože má málo semen a ty ještě jsou soustředěny jen v koncové části tykve.Dobře se skladuje, neměkne doba skladování je i pár měsíců.Pěstování této tykve,  nám dává určitě široké možnosti použití.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.250 (?), 10.8.2019 2:36

Hokkaido kvete, ale neopyluje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Onfrapal - (38) - 120.40 (?), 14.8.2019 20:24

Dobrý den.

Konečně mi začli plodit patizony, Bohužel jsem je vysadil na poslední chvíli.

Nyní se mi objevili na listech bílé fleky. Jedná se o padlí? Pokud ano, je na to nějáký Vámi vyzkoušený postřik? Nikdy jsem jej nepoužil, jak je aplikovat? Z horní nebo ze spodní části listů? Nespálí, nebo nepoškodí květy?

Děkuji Vám za jakékoliv info.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 15.8.2019 6:14

Ano, je to padlí. Dýně nestříkám, raději poškozené listy odtrhnu. Rostliny rychle narůstají a tvoří nové.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika