paprika pro venkovní pěstování



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?)
3.10.2014 19:56

Pečete je celé včetně semen? Lilek nemám, ale mohl bych tam dát cuketu nebo Hokaido.

                     Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 3.10.2014 19:56

Pečete je celé včetně semen? Lilek nemám, ale mohl bych tam dát cuketu nebo Hokaido.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 3.10.2014 21:15

ano, s cuketami i patizony sem to zkoušela, je to dobrý a ta dýně hokkaido je taky dobrý nápad.Sama to zítra zkusím, už těch rohů moc nemám, ale něco ještě nasbírám plus Pálivce a přidám i velké zelené, nedozrálé Ramiro.Ty rohy peču i se semeny, ale můj Artist moc nepálí, ty Pálivce svrchu skrojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 3.10.2014 19:51

no bud je zavarte nebo treba je ma mamka necha zaschnout doma a řada z nich zčervená a ona je pak nasuší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 4.10.2014 11:43

Pane Vladimíre, čím je máte naplněné? Vypadá to moc dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 4.10.2014 14:54

tak dnes sem upekla hokkaido s beraními rohy Pálivec a Artist, a bylo to skvělé, s dresinkem ze zakysané smetany, česneku,pepře a Parmazanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.10.2014 18:48

Tak to s těmi beraními rohy si taky zkusím až budu sám doma- v pondělí nebo ve čtvrtek. Ty pálivé věci jím stejně jen sám. Díky za informaci.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 4.10.2014 18:45

Koupil jsem dva polotučné tvarohy, řádně jsem je osolil a přidal koření (tymián, oregano a grsnulovaný česnek). Dal jsem tam jedno vajíčko a rozmíchal to. Zahustil jsem to trochou strouhanky (ten tvaroh byl dost tekutý). Naplnil jsem papričky a nahoru jsem nasypal pár kosteček nakrájené slaniny. Ze dvou tvarohů jsem naplnil dva plechy papriček, koření tam nakonec ani nebylo moc cítit (možná jsem ho dal málo), ale mně to vůbec nevadilo. Zato ta slanina tomu docela pomohla, možná by to sneslo i větší množství případně celý plátek. Původně jsem to dělal s Lučinou, ale bylo to pro mne moc drahé a ten rozdíl nebyl tak velký. Jistě by se dal použít i nějaký sýr.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 13.255 (?), 26.9.2014 19:51

Myslím, že letošní rok byl ideální nejen pro papriky, ale ve středních Čechách i pro rajčata. Zatím je sklizeň stále dobrá a plíseň se neobjevila. Postřik Acrobatem byl 2x naposled asi 10.8. od té doby se drží v celkem dobré kondici. Když nebude mráz tak by do poloviny října mohla vydržet.

Rajčata v září
Rajčata v září
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 27.9.2014 15:34

Pěkný obrázek. Můžete k tomu přidat nějaký komentář o jaké odrůdy jde?

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 31.60 (?), 28.9.2014 19:44

Vlevo je Goldkrone a vpravo dvě neznámé odrůdy ze semen rajčat koupených v Lidlu. Vím jen, že původ je z Maroka. Pěstuji je už 3 rokem a zatím si stále drží původní vlastnosti i když to asi původně byla F1. Vlastnosti mají mnohem lepší než třeba Bejbino, Cherola, Policino a další.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika