Nejchutnější okurky hadovky



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
3.6.2015 22:57

Někdo se ptal na zkušenosti s odrůdou Piccolino. Vysévala jsem koncem března, za 15 dnů roubováno. Přesazována v květnu do skleníku. Již plodí. Ještě jsem neochutnávala. Měla by být rezistentní k padlí. Zatím to vypadá na velmi plodnou odrůdu, odolnost k nemocem ještě nemohu soudit. j.

Piccolino F 1
Piccolino F 1
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.20 (?), 12.3.2015 19:45

Do záhonu pro okurky v zimě zarýpám trochu koňského hnoje a na jaře před urovnáním záhonu rozhodím Cererit. V době vegetace zalévám 1x za 10-14dnů Kristalonem. S hnojením končím asi v polovině srpna. Postřik jsem loni dělal 2x Acrobatem. Listy pokud možno nestříhám. Za léta pěstování jsem zjistil, že tím okurkám zkrátím život a rychleji odejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 3.6.2015 22:57

Někdo se ptal na zkušenosti s odrůdou Piccolino. Vysévala jsem koncem března, za 15 dnů roubováno. Přesazována v květnu do skleníku. Již plodí. Ještě jsem neochutnávala. Měla by být rezistentní k padlí. Zatím to vypadá na velmi plodnou odrůdu, odolnost k nemocem ještě nemohu soudit. j.

Piccolino F 1
Piccolino F 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.241 (?), 8.1.2017 17:26

Dobrý deň, a ako to nakoniec dopadlo s tou uhorkou picolino?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 8.1.2017 22:15

Krátkou hadovku Picolino jsem pěstovala r. 2015 a i 2016. Zvláště roku 2015 jsem byla maximálně spokojena. Rostlina nebyla příliš vzrůstná, byla však velmi plodná, plodila ve vlnách, plody vyrůstaly opakovaně se stejných úžlabí listů. Listy zůstaly zdravé do září a plody jsem sklízela ještě v říjnu. Loni jsem byla též spokojena, okurky mi koncem vegetace chytily svilušku (suchem), vegetace byla ukončena dříve než obvykle. S odrůdou Picolino jsem spokojena a mám ji v osevním plánu pro letošek. Problém je poměrně drahé osivo.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.241 (?), 9.1.2017 11:13

Preferujem krátke uhorky, rodičia dlhé a sestra dlhé, prirýchlo obraté s ešte nevyvinutým priestorom pre semiačka. Minulý rok som mal v zasadené iba tieto hadovky vo fóliovníku (poradie podľa oblúbenosti):

Minisprint- estetické, aj napriek zberu v normálnej zrelosti asi polovica plodov superkrátkych 12+ cm. Veľmi prakticky sa teda dávajú do sáčkov. 

Ofelie- prežili najdlhšie chemicky neriešenú pleseň uhorkovú- odišli o dva týždne neskôr ako ostatné

Baby- veľa plodov, vhodných na zber pri 8-10 cm. 

Superstar

Chuťovo všetky dobré, pričom so zatvorenými očami by som nevedel povedať z ktorej odrody jem daný kúsok. Tento rok okrem nich použijem aj picolino (5 semiačok za 5 Eur), tak dúfam že nesklamú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.1.2017 19:28

Na délce okurek mi nezáleží, důraz kladu na zdravotní stav rostliny a odolnost k chorobám. Přátelům hodně chutnal Saturn, jde o běžně dostupnou odrůdu v ČR. Nemyslím si, že je mezi odrůdami velký rozdíl v chuti. Doma je používáme většinou do salátů, tam se chuť překryje zálivkou. Hlavně starší dámy mne žádají o co nejdelší okurky, pro ty roubuji Vistu či Orcu.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 30.1.2017 7:28

Koupila jsem odrůdu Avantgarde. Úrodná, odolná, ale plody trošku nahořklé. Minisprint výborný a vrátím se k superstar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika