Nejchutnější okurky hadovky



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.20 (?)
12.3.2015 19:45

Do záhonu pro okurky v zimě zarýpám trochu koňského hnoje a na jaře před urovnáním záhonu rozhodím Cererit. V době vegetace zalévám 1x za 10-14dnů Kristalonem. S hnojením končím asi v polovině srpna. Postřik jsem loni dělal 2x Acrobatem. Listy pokud možno nestříhám. Za léta pěstování jsem zjistil, že tím okurkám zkrátím život a rychleji odejdou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.20 (?), 12.3.2015 19:45

Do záhonu pro okurky v zimě zarýpám trochu koňského hnoje a na jaře před urovnáním záhonu rozhodím Cererit. V době vegetace zalévám 1x za 10-14dnů Kristalonem. S hnojením končím asi v polovině srpna. Postřik jsem loni dělal 2x Acrobatem. Listy pokud možno nestříhám. Za léta pěstování jsem zjistil, že tím okurkám zkrátím život a rychleji odejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 3.6.2015 22:57

Někdo se ptal na zkušenosti s odrůdou Piccolino. Vysévala jsem koncem března, za 15 dnů roubováno. Přesazována v květnu do skleníku. Již plodí. Ještě jsem neochutnávala. Měla by být rezistentní k padlí. Zatím to vypadá na velmi plodnou odrůdu, odolnost k nemocem ještě nemohu soudit. j.

Piccolino F 1
Piccolino F 1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.241 (?), 8.1.2017 17:26

Dobrý deň, a ako to nakoniec dopadlo s tou uhorkou picolino?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 8.1.2017 22:15

Krátkou hadovku Picolino jsem pěstovala r. 2015 a i 2016. Zvláště roku 2015 jsem byla maximálně spokojena. Rostlina nebyla příliš vzrůstná, byla však velmi plodná, plodila ve vlnách, plody vyrůstaly opakovaně se stejných úžlabí listů. Listy zůstaly zdravé do září a plody jsem sklízela ještě v říjnu. Loni jsem byla též spokojena, okurky mi koncem vegetace chytily svilušku (suchem), vegetace byla ukončena dříve než obvykle. S odrůdou Picolino jsem spokojena a mám ji v osevním plánu pro letošek. Problém je poměrně drahé osivo.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.241 (?), 9.1.2017 11:13

Preferujem krátke uhorky, rodičia dlhé a sestra dlhé, prirýchlo obraté s ešte nevyvinutým priestorom pre semiačka. Minulý rok som mal v zasadené iba tieto hadovky vo fóliovníku (poradie podľa oblúbenosti):

Minisprint- estetické, aj napriek zberu v normálnej zrelosti asi polovica plodov superkrátkych 12+ cm. Veľmi prakticky sa teda dávajú do sáčkov. 

Ofelie- prežili najdlhšie chemicky neriešenú pleseň uhorkovú- odišli o dva týždne neskôr ako ostatné

Baby- veľa plodov, vhodných na zber pri 8-10 cm. 

Superstar

Chuťovo všetky dobré, pričom so zatvorenými očami by som nevedel povedať z ktorej odrody jem daný kúsok. Tento rok okrem nich použijem aj picolino (5 semiačok za 5 Eur), tak dúfam že nesklamú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.1.2017 19:28

Na délce okurek mi nezáleží, důraz kladu na zdravotní stav rostliny a odolnost k chorobám. Přátelům hodně chutnal Saturn, jde o běžně dostupnou odrůdu v ČR. Nemyslím si, že je mezi odrůdami velký rozdíl v chuti. Doma je používáme většinou do salátů, tam se chuť překryje zálivkou. Hlavně starší dámy mne žádají o co nejdelší okurky, pro ty roubuji Vistu či Orcu.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 30.1.2017 7:28

Koupila jsem odrůdu Avantgarde. Úrodná, odolná, ale plody trošku nahořklé. Minisprint výborný a vrátím se k superstar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika