Nejchutnější okurky hadovky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
12.1.2012 23:40

Roubovanou Minisprint jsem měla předloni ve skleníku, silně rostla a výborně plodila, loni měla podobnou Minisprint moje sestra ve skleníku v podhorské oblasti, též spokojenost, silný růst do podzimu a velká plodnost. 28.9. jsem tam byla na návštěvě a ještě jí plodila.

Mám místo ve skleníku jen na maximálně tři rostliny, opět zvažuji jednu krátkou, jednu dlouhou a čínskou nepartenokarpickou Burpless.. Zaujala mne zde uvedená Sherpa namísto Minisprint. Nemáte někdo srovnání Sherpy s Minisprintkou ve vzrůstnosti, odolnosti k chorobám, chuti...?  Každou produkuje jiný výrobce.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 198.131 (?), 21.3.2012 12:10

Loni jsem vysela na zkoušku čínskou Burpless... na zkoušku ven na záhon. V domění, že některé rostlinky třeba zajdou jsem vysela celý sáček. Úroda byla nadprůměrná, už jsem nevěděla koho jimi obdarovat. Neměly sice tvar jako na obrázku (některé byly zahnuté - asi měly překážky v růstu), ale na chuti to nic neubralo. Vůbec nebyly hořké. A měly drobná semínka. (Proto se přikláním k těm, kteří preferují štíhlé dlouhé hadovky - nemám ráda ty semínka.) :-)

Heda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 13.1.2012 7:12

Hadovky= partenokarpické salátovky určené k pěstování ve skleníku nebo foliovníku. Zkusit můžete, ale já si myslím. že ve vašem případě je lepší vypěstovat si některou z hynridních salátpvek určených k polnímu pěstování- cnutí jistě nebudete zklamán,

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 13.1.2012 7:13

Omlouvám se za překlepy

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.12 (?), 26.7.2020 15:32

Zdravím, já mám na balkoně Vista F1. Poloha Vysočina. Bohatě plodí v malém truhlíku s obyčejnou hlínou a to vedle jahodníku. V těchto podmínkách je za každým listem okurka, někdy i dvě. Občas přidám lehce do zálivky Kristalon plod a květ.

Dále mám polní salátovky Obelix. Tam je výnos nižší.

M.A.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 31.5.2015 2:00


Superstar je  vynikající a  roubovat jí  nemusíte,  ale   je citlivá   plísni a  černi okurkové, snažím se najít  něco odolnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 128.61 (?), 31.5.2015 16:46

Souhlasím, že Superstar ve vynikající, ale že by byla citlivá k plísni, to jsem nepozoroval. Loni jsem ji sklízel ještě v září, když tu pěstitelé bědovali, že už s okurkami skončili v srpnu. Superstar pěstuji od doby co se objevila na trhu a myslím, že málo odrůd se jí vyrovná. Pokud so podíváte do příspěvků z loňského podzimu, najdete tam fotografie jak dobře roste ještě v září. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.147 (?), 31.5.2015 21:52

Loni jsem  susestar sel    asi 25.7 do  skleníku první  okurky byly  už za  cca 35  dní.  Bohužel   za 14 dní  přišla plíseň   a než  jsem   postříklal vhodným  postřijem přišel  jsem o  plovinu listů.  Pak okurky  zase obrostli  a sklizeń  pokračovala v   asi do poloviny  řijna.    Vedle jsem měl  nakládačky, které jsem  sklízel ještě  v listopadu.   Letost jsem   sázel superstar  na konci  března.   První okurky byly na  konci dubna  a během  května jsem ze  3 rostlin  sklízel cca  6 okuren  denně, ale teď se mi  v porostu  šíří čerň  okurková.  Stříkal jsme to,  ale   už to  nezničím   na tom  místě okurky  nikdy nebyly. Jak říkám  dobré okurky, ale problém udržet zdravotní  stav.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 31.5.2015 22:10

Loni byl problém ve sklenících spíše padlí okurkové než plisen. Tedy v okolí mého bydliště.  Jiřina  ..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.3 (?), 5.6.2015 9:45

Prosím o radu, jak zaštipovat zálistky u odrůdy Burples tasty green, je tam spousta samičích květů naproti tomu odrůda Vista má za každým listem okurek, vyštipuji pouze 1 zálistek, kdežto u předchozí odrůdy nevím jak mám postupovat. Díky za radu Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika