Nejchutnější okurky hadovky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
11.8.2013 14:06

Tak jsem letos zasela a naroubovala okurku La Diva. Roste jako divá, plodí ostošest. Sice na přebalu je anglicky napsáno nehořká, moje plody jsou nahořklé. Hořkost je pod slupkou a v části u stopky, někomu to vadí více, jinému méně. Nejraději bych ji zrušila, ale na náhradu jinou rostlinou je již pozdě. Pro mne to znamená příště nepěstovat. Máte někdo zkušenost s hořkostí Divy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 10.34 (?), 11.8.2013 20:05

Musím potvrdit slova Mirka, že Superstar je výborná. Poslední 3 roky už pěstuji jen tyto hadovky a to jsem zkoušel snad všechny okurky (hadovky), co byly u nás na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.8.2013 21:15

Letos jsem ještě vyzkoušel Burpless tasty green F1, je úrodná, dobrá ale vnitřní strukturou mi připomíná nakladačky, oproti Superstar hodně semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.8.2013 21:30

tak kromě indických odrůd, které mi chutnají nejvíce, tak nejvíce mi chutná Emilia F1, klasické dlouhé mi příliš nechutnají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 23.3.2014 7:04

Vloni jsem pěstoval salátovku Perseus ve folníku.Až dnes, kdy jsem si znuvu vygůglil správný název, abych sem nepsal nějaké bludy, jsem se dočetl, že při stresových situacích(sucho, chlad),může mít nahořklou chuť.Bohužel měla, takže ji nikdy více pěstovat nehodlám.Na zahrádku totiž musíme dojíždět sice jen cca 4km, ale ráno jet otevřít a na noc zase zavřít bohužel praktikovat nemůžu, tak komrpomis nechat pootevřeno zřejmě Perseuskám nevyhovoval.J+Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.3.2014 15:30
Letos jsem dostala k naroubování tři nové odrůdy salátovek z Ruska. Můj dodavatel semínek je má zakoupené v Moskvě ruskou rodinou. Odrůdu Fudzijama F1 mají v Rusku osobně vyzkoušenou, prý je velmi chutná. Odrůdy Elizabeta a Vesennyj Kapriz jim byla doporučena k zakoupení ve specializované prodejně. Jsem zvědavá, jak budou chutnat. Přikládám foto obalů semen. Loni byl velký problém s hořknutím plodů salátovek a hadovek ve vlnách veder. Stěžovalo si mnoho známých na nejedlé hořké okurky různých odrůd. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 11.3.2015 20:31

Rok se s rokem sešel a přišel čas na výsev hadovek k roubování. Největší zkušenosti mám s odrůdami fy SEMO. Loni bylo v mnoha sklenících problémem padlí okurkové. Vyčetla jsem, že jsou rozdíly v náchylnosti odrůd okurek k padlí. Fy SEMO udává oblíbené odrůdy Minisprint a Superstar jako k padlí náchylné, zatímco odrůdy Vista, Formule, Emilie jako tolerantní k padlí. Rezistentní není žádná z Semáckých odrůd. Na síti jsem našla nějaké odrůdy hadovky, které byly označeny jako rezistentní. Jaké máte kdo zkušenosti s odolností k padlí mezi odrůdami?   Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 138.127 (?), 11.3.2015 21:33

Já jsem se setkal s padlím pouze u bílé okurky. Vedle rostoucí Minisprint a Superstar odolávaly. Velice odolná je i Burples Tasty a Vista. Pěstuji okurky ve skleníku už téměř 30let a sklizeň ještě v září bývá normální.

Okurky v září
Okurky v září
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.3 (?), 12.3.2015 10:57

Chtěl jem se zeptat čím to hnojíte případně jaký postřik používáte na to že je to v září máte nádherné rostliny. To já musím většinu listů ostříhat mám tam tak třetinu rostliny proti vám.Dík za info Laďa .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mkantor - (3) - 130.25 (?), 12.3.2015 11:33

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s okurkou Picolino F1. Mělo by se jedna o nějakou novou rezistentní odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika