Nejchutnější okurky hadovky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?) 
11.1.2012 14:17

Skleníkovky, aby nedosáhly nadměrných velikostí, je asi potřeba zavčasu sklízet což jsem mnohdy nestíhal. Co se týče kroucení dlouhých salátovek, může být způsobeno velkými výkyvy teplot? Tady jsem se zase dočetl o deformaci plodů z důvodu opylení partenokarpických odrůd. Každopádně "zatočenou" krátkou odrůdu jsem ještě neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 107.127 (?), 11.1.2012 16:36

loni jsem kupila už sazeničku salátovky - měla   j e n   samičí květy, a to úplně od začátku kvetení, bohužel jsem zapomněla název - poradíte? Nejde mi ani o velikost, ale o to, abych nečekala dlouho na tu první... ď, ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.1.2012 17:17

Odrůd je mnoho ale jedná se o partenokarpické odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.34 (?), 26.2.2012 22:56

Mate pravdu aj nemate. Ano odrod je mnoho, no vyskytuju sa aj take, ktore maju iba zenske kvety a napriek tomu su neni partenokarpicke. V takom pripade sa pridavaju k vysevu opelovace. Prikladom moze byt odroda pre polne pestovanie LINDA F1. Skoda, ze prispievatelka neuviedla aspon typ uhorky z hladiska pestovania (sklenik, folia, pole). Pri pestovani partenokarpickej odrody neni potrebny pelovac, co je vhodne najma v skleniku, ci folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 2.3.2012 19:22

Zkouším různé skleníkové odrůdy okurek a jsou rozdíly v chuti. Pravidelně pěstuji odrůdy Saladin a Sherpa případně ještě Marta. Odrůda Twenty nám nechutnala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.5.2012 11:40

Po loňském úspěchu s odrůdou Superstar jsem si k ní letos objednal z Holandska odrůdu Telegraph (na vyzkoušení). Prozatím jsem s ní naprosto zklamán, narozdíl od partenokarpické Superstar. Na přiloženém snímku je vidět závratný rozdíl - Superstar má plody a Telegraph zatím jen kvete. Dávám mu tak čtrnáct dnů, do doby než budou k dispozici předevčírem rychle naroubované loňské odrůdy. Pokud se neukáží plody, a schpnost samoopylení, tak letí ze skleníku i z květináčů do popelnice.

Vlevo Telegraph, vpravo Superstar.
Vlevo Telegraph, vpravo Superstar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 6:38

Telegraph po počátečních obavách začal bohatě plodit ale budu ho likvidovat, protože snad každý plod je alespoň do půlky hořký. Ať je příčina jakákoliv tak Superstar s tím problémy nemá. Toto je situace ve skleníku, ve foliáku ještě neplodil a tak chci ještě vyzkoušet jak se bude chovat tam.

Telegraph - i když má rostlina skoro tři metry a bohatě plodí, tak o hořké plody nestojím.
Telegraph - i když má rostlina skoro tři metry a bohatě plodí, tak o hořké plody nestojím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 10.6.2012 8:57

S hořkými plody jsem se u našich odrůd hadovek, které pěstuji, zatím nesetkala. Cizí odrůda, která má hořké plody, není žádným přínosem do mého skleníku. Hořkost je možná daná nízkými nočními teplotami, které zde stále panují (asi i v BV). Odrůda se asi hodí do vytápěných rychlíren. Takže Telegraph nepěstovat.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 10.6.2012 9:12

Už to má Telegraph za sebou!!! Se Superstar naprostá spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 10.3.2013 14:39

Pro letošní sezónu okurek jsem sehnala odrůdu La Diva. Hodlám ji naroubovat na Sprinter a pěstovat ve skleníku jako hadovku. Má někdo z Vás zkušenost s pěstováním dané odrůdy? Hodí se k pěstování do skleníku? Dle referencí má být velmi chutná.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika