Namrzlá rajčata



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?)
18.5.2012 17:31

POKUD mám namrzlé u rajčat jen vršky, tj. 1/3 sazenic, co s tím? ustřihnout? nechat to být? obrazí to samo nebo tomu tak pomohu?

a jak poznám, že je rajče úplně ztraceno? stonek chytne šedo černou barvu i u země?

ptám se proto, jelikož odpolední prohlídka ukázala nakonec i namrznutí rajčat na druhé zahradě, tam to ráno vypadalo v pořádku angry

a jak jsem několikrát psal, jsou to odrůdy jež se nedají dokoupit... musím to stůj co stůj nějak zkusit zachránit, i kdyby se úroda měla oddálit...

nějaké rady prosím?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 18.5.2012 17:31

POKUD mám namrzlé u rajčat jen vršky, tj. 1/3 sazenic, co s tím? ustřihnout? nechat to být? obrazí to samo nebo tomu tak pomohu?

a jak poznám, že je rajče úplně ztraceno? stonek chytne šedo černou barvu i u země?

ptám se proto, jelikož odpolední prohlídka ukázala nakonec i namrznutí rajčat na druhé zahradě, tam to ráno vypadalo v pořádku angry

a jak jsem několikrát psal, jsou to odrůdy jež se nedají dokoupit... musím to stůj co stůj nějak zkusit zachránit, i kdyby se úroda měla oddálit...

nějaké rady prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 18.5.2012 17:56

Ustřihnout to co je opravdu zmrzlé až do živého. Pokud zbude dole alespoň jeden lis, tak rajče vyžene zálistek a z toho bude nový vrchol. sklizeň se pochopitelně oddálí.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 18.5.2012 22:32

Rajčata bych ihned nestříhala, počkala bych několik dní, ony zmrzlé části budou schnout a ozřejmí se zdravá část. Za týden začnou vyrážet zálistky, vyberete si nejlepší a z toho zapěstujete novou rostlinu.  Regenerace rostliny trvá 3 - 4 týdny, dle podmínek.

Mně 9.4. omrzla ve skleníku dvě již kvetoucí Pollicina, nyní začínají opět kvést.

Za pro mne nejlepší stránky předpovědi považuji  opocasi.com, najdete tam modely české, německé, norské, polské, radar podložený mapou, družice a mnoho dalšího, co sama nepoužívám. Věřím, že tyto stránky nevyhovují každému, analýzu si každý musí udělat sám, ale bude lepší než od Honsové.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 19.5.2012 12:40

A chtělo by to také přihnojit dusíkatým hnojivem, nejlépe ledkem vápenatým rozpuštěným ve vodě.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 18.5.2012 23:24

Pokud je Honzo máte zasazené hlouběji, jako se většinou dávají, je možné, že vám obrazí z kolínka, které je pod zemí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 21.5.2012 18:25

Ano. Vyskusal som, ked mi zmrzlo par kuskov uz je tomu mozno aj 1,5 mesiaca. Vyrazili nakoniec, lebo mali silnu korenovu sustavu. Ale trva to dost dlho, skoro tolko ako vypestovanie novych sadenic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika