Moje nové tekvice 2014



Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?)
24.10.2014 18:20

Omlouvám se k odpovědi jsem se dostala až dnes. Ty Hubardy mají asi 2-3 kg plody dužnina je opravdu hodně oranžová voňavá nevýhodouje pouze vrásčitá slupka při loupání je větší odpad, ale stěny jsou silné jednou jsem ji grilovala a ze zbytku udělala polévku s brokolicí /kontrast barev/ další čeká na zpracování po uležení. Cream the crop má velkou úroduasi kilogramových plodů použila jsem jejako cuketu na lečo na grilu na polévku, plody jsou menší tak se lehko zpracuje a dobře se krájí po žebrech. Barva je nevýrazná bledá jakoby cuketová. Příští rok dám asi jen jednu rostlinu pokud se najde místo pro velkou úrodu, je i dekorativní, ale myslím, že skladovatelnost má horší a nezabere tolik místa je poloplazivá. Zato Lunga di napoli se letos vyznamenala měla obrovské šlahouny utrhla jsem 2 plody ty nyní dozrávají v teple a dalších asi 8 nedozrálých jsem otrhala nyní na cuketové zelí nestihnou vyzrát do botanické zralosti a skladovat se nedají. Sweet bery mě bohužel na jaře stačili zlikvidovat slimáci tak jsem novou nesela, tak příští rok uvidíme. Blue kuri modré Hokaido úroda dobrá od srpna sklízím konzumujeme postupně pekla jsem ji s česnekem a houbami na smetaně výborná. Ještě jsem měla muškátovou Serpentine ale příští rok jí musím vybrat slunější místo je dost náročná na teplo letos mi nestihla dozrát To Liscia byla na sluníčku před domem a měla krásné plody ty čekají na kompot nebo je prosladím do cukroví. Bohužel u nás byly v srpnu dvakrát kroupy a ty poničily slupku dýní plody se sice zhojily mají takové větší korkové stroupky, ale skladovat si je dlouho netroufám takže jejich uchování ve sklepě mužu zkusit někdy příště pokud se urodí. A´t se vám daří, zdraví Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.2.2014 21:03

Tie Hubbardy Vám závidím, odkiaľ ich máte?...Modré Hokkaido by malo mať aj Semo, nevidel som to však v predajni, len zelené som kúpi, tak modré ako aj zelené by malomať tvrdšiu šupku, takže trvanlivejšie, l... pani Tomanová, čo s toľkými tekvicami robíte/budete robiť?...okrem toho, že to tlačíte rodine a známym laugh (úprimne, ja som nepochodil, Hokkaido moje okolie príliš neočarilo). Pridajte nejaké recepty, skutočne oskúšané, je tu na to špeciálne založené vlákno... budem rád, budeme radi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 10.2.2014 15:02

Ty Hubbardy mají na dobrasemena cz tři druhy. Letos chci spíš vyzkoušet který druh mi bude vyhovovat mám recept na dýňový chlebíček zkoušela jsem dýňový perník dýni na způsob leča. Dýňové pyré jsem přidávala do polévky na mřížkový koláč půl na půl s jablky do bramborové kaše chutnalo i vnukovi se zeleninou jako první polévky. Jenže jsem vloni neměla tolik dýní abych mohla více experimentovat a vyzkoušet co všechno se dá uvařit. Chtela bych zkusit zakonzervovat dyňové pyré jinak než mrazením zavařit abych je měla i v době kdy jsou ve sklepě dýně snězené a na zahradě teprve začínáme sázet, zkusit přidávat do nádivek do závinu spolu s nějakým ovocem nebo do koláčů, do nákypů, zkusit syrovou, u některých druhů se prý chuť vyrovná žlutým melounům. Dá se z ní uvařit i svíčková bez masa s bramborem-tu jsem jedla recept kuchař bohužel tajil. Recepty jakmile pohledám určitě ty vyzkoušené napíšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 15.10.2014 17:55

Paní Dano,

zajímalo by mne, jak se Vám vydařila sezóna s těmi novými dýněmi, jaká byla úroda a které se Vám i po jiných stránkách zdají nejlepší. Chci totiž příští rok od stejného dodavatele objednat cca 10 odrůd tykví a Vaše reference by mně pomohly při výběru odrůd. Předem děkuji 

                                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 20.10.2014 15:28

fotky dýně Pečárka




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 24.10.2014 18:20

Omlouvám se k odpovědi jsem se dostala až dnes. Ty Hubardy mají asi 2-3 kg plody dužnina je opravdu hodně oranžová voňavá nevýhodouje pouze vrásčitá slupka při loupání je větší odpad, ale stěny jsou silné jednou jsem ji grilovala a ze zbytku udělala polévku s brokolicí /kontrast barev/ další čeká na zpracování po uležení. Cream the crop má velkou úroduasi kilogramových plodů použila jsem jejako cuketu na lečo na grilu na polévku, plody jsou menší tak se lehko zpracuje a dobře se krájí po žebrech. Barva je nevýrazná bledá jakoby cuketová. Příští rok dám asi jen jednu rostlinu pokud se najde místo pro velkou úrodu, je i dekorativní, ale myslím, že skladovatelnost má horší a nezabere tolik místa je poloplazivá. Zato Lunga di napoli se letos vyznamenala měla obrovské šlahouny utrhla jsem 2 plody ty nyní dozrávají v teple a dalších asi 8 nedozrálých jsem otrhala nyní na cuketové zelí nestihnou vyzrát do botanické zralosti a skladovat se nedají. Sweet bery mě bohužel na jaře stačili zlikvidovat slimáci tak jsem novou nesela, tak příští rok uvidíme. Blue kuri modré Hokaido úroda dobrá od srpna sklízím konzumujeme postupně pekla jsem ji s česnekem a houbami na smetaně výborná. Ještě jsem měla muškátovou Serpentine ale příští rok jí musím vybrat slunější místo je dost náročná na teplo letos mi nestihla dozrát To Liscia byla na sluníčku před domem a měla krásné plody ty čekají na kompot nebo je prosladím do cukroví. Bohužel u nás byly v srpnu dvakrát kroupy a ty poničily slupku dýní plody se sice zhojily mají takové větší korkové stroupky, ale skladovat si je dlouho netroufám takže jejich uchování ve sklepě mužu zkusit někdy příště pokud se urodí. A´t se vám daří, zdraví Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 25.10.2014 10:57

Paní Dano, moc děkuji za Vaši odpověď. Že jste odpověděla, tak to mne opravdu potěšilo.

                                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.3 (?), 29.4.2015 14:11

Dobrý den,

nevíte prosím, kde sehnat osivo Muscade de Provence v Brně? Zatím jsme našla jen na Dobrasemena.cz, ale kvůli jednomu sáčku se mi nechce platit poštovné, krom toho už je pomalu čas výsevu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 29.4.2015 14:49

Myslím, že jsem ji dneska viděla na Jánské. Myslím byla i před nějakým časem v Bauhause Ivanovice. Moje jsou ze Sema, MOSCATA DI PROVENZA, takže tam, kde mají velký výběr jejich semen, by je mohli mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.210 (?), 29.4.2015 18:02

Děkuji mnohokrát! To Semo mě nenapadlo. Už mám balíček Moscata di Provenza doma:) Koupila jsem v zahradnictví u Semilassa v Brně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.3 (?), 14.5.2015 9:35

Při kolika stupních a v jaké vlhkosti je nejlepší skladovat Muscade de Provence tak, aby dobře dozrála?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika