Melounoviště 2013



host - 103.137 (?)
13.7.2013 13:29

Dobrý deň,ja som si zasadila melon zo semiačka dala som to na záhradu a rastie to bez akejkolvek starostlivosti, jedine že polievam a pohnojila som cereritom.Najväčší plod má v priemere 8 cm.Kedže neviem o pestovaní ani o tejto odrode nič potrebovala by som poradiť kedy sa može zberať do akej velkosti ho mám nechať narásť.Plodov má vela opelujú ho včely.Ďakujem


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 12.7.2013 15:47

"Melouny tvoří dvoje květy, samčí a samičí na jedné rostlině. Samičí květy se snadno poznají podle zduřelé báze květu, která připomíná malý meloun. Běžně se samičí květy vyskytují od 7. do 10. nodu. Rostliny tvoří až 10 krát vice samčích květů než samičích. Opylení znamená přenos pylu ze samčího květu na samičí, tento přenos uskutečňuje opylující hmyz, především včely. Pro správné opylení musí být květ navštívený včelami 8- a vícekrát. Pokud samičí květ neobdrží dostatečné množství pylu, plod nevznikne nebo bude znetvořený a pravděpodobně vyřazen při sklizni. Samičí květy, ze kterých nevznikne plod, ztrácí zelenou barvu, zcvrkávají se, často černají a odpadnou. Včely nalétávají na květy nejdříve ráno jednu až dvě hodiny po východu slunce, kdy se květy otevírají. Návštěvy včel pokračují do odpoledne v závislosti na teplotě a počasí. Aktivita včel vrcholí dopoledne, může být omezena oblačností, deštěm nebo nezvyklým chladnem. Jednotlivé květy melounů se otevírají pouze na jeden den a během té doby musí být správně opyleny. Květy nejsou pro včely nijak nutričně zajímavé. Proto je důležité odstranit plevele, které by svými květy mohly melounům konkurovat v atraktivnosti." zdroj plantprotection.hu.

"Keď nie sú v blízkosti včely alebo iný hmyz, opeľujeme ručne. Vtedy vytvorené naplno kvitnúce samičie kvety treba opeľovať samčím kvetom tak, že z čerstvo zobratého samčieho kvetu odstránime korunné lístky, aby tyčinky boli prístupné a opatrne nimi potierame bliznu samičieho kvetu. Ak to neurobíme, neopelené kvety opadávajú, vzrast rastlín je veľmi bujný bez vytvorenia plodov." zdroj carozahrady.sk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stastek - (9) - 16.63 (?), 12.7.2013 16:49

díky za vyčerpávající odpověd takto podobně jsem postupoval ale nepříneslo to očekávaný užitek zkusím to znovu zítra snad to dopadne, Možná bude problém že ve slkeníku mám kromě melounu i papriky kozi rohy a hadovky všechno to kvete najednou





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 12.7.2013 18:35

zdravím, máte to tam pekné-riadna divočina, že tam máte všetko možné nevadí, skôr má vplyv vysoká vzdušná vlhkosť (na peľ) a prípadne ak je prehnojené dusíkom, môžu opadávať kvety napr. na paprikách (mne sa to tiež stalo-najskôr opadávali ale potom z ďalších bola krásna úroda ).

Prajem dobrú úrodu, aby sa Vám to podarilo opeliťyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
stastek - (9) - 16.63 (?), 13.7.2013 11:12

já moc ve skleníku nehnojím jednou za 20 dní bud kristalonem nebo granulovaným cereritem akorát hadovky ty hnojím jednou týdně na jaře jsem do skleníku navezl tak 40 cm konského hnoje a nato asi 20 cm hlíny a vyplatilo seto vše tam roste jak zběsilé



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.7.2013 17:35

Pane stastek, máte nádherné porosty melounů, předpokládám že byly ukryty před nepřízní počasí a že dostaly řádně dusíku wink. Nyní k těm květům a opylení, jak jsem již psal tak delší dobu se mi nepodařilo opylit ani jeden květ, květy prostě nemají pyl, tady žádná finta nepomůže. Používám buď tenký štěteček nebo utrhnu samčí květ, odstraním okvětní lístky a "šmudlá" jím o samičku, čím více samců tím lépe. Nejlépe se daří když je pěkné suché počasí ale nesmí být zase nějak extremní hice, zvláště to platí pro skleníky a foliáky. Píšete že máte 2 rostliny ve skleníku a jen jeden plod, to zase není tak špatný poměr, já mám na šest rostlin 4 plody, bohužel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stastek - (9) - 16.63 (?), 13.7.2013 11:01

pane mirku

melouny jsem měl příkryté bílou netkanou textilií když začly kvést tak jsem ji sundal, Sázel jsem do jámy do které jsem nasypal ledek na ten jsem dal konský a králičí hnuj a nato hlínu promíchanou s cereritem do toho jsem zasadil roubovance a jednou jsem je zalil od té doby to jen roste, Jestli budu mit ve skleniku jen jeden plod tak uz do skleniku melouny davat nebudu nebo zkusim na jaře sehnat čmelaky kamarád včelař říkal že byto šlo na jaře se musí chytit oplodněná samička dát do nějaké krabičky s mechem a trávou prý si tam zvykne a udělá si tam hnízdo a vyvede mladé prý se takové samičky i prodávají ale jsou moc drahé asi kolem 800 kč ještě uvidím příští rok jsem chtěl postavit foliák jen pro melouny 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.137 (?), 13.7.2013 13:29

Dobrý deň,ja som si zasadila melon zo semiačka dala som to na záhradu a rastie to bez akejkolvek starostlivosti, jedine že polievam a pohnojila som cereritom.Najväčší plod má v priemere 8 cm.Kedže neviem o pestovaní ani o tejto odrode nič potrebovala by som poradiť kedy sa može zberať do akej velkosti ho mám nechať narásť.Plodov má vela opelujú ho včely.Ďakujem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.7.2013 16:08

Dnes jsem venku na zahradě opyloval ručně první květ, aby měly včelky z čeho brát tak jsem samečky nechal na rostlině a přinesl jiné z foliáku. Na květech byl krásně vidět žlutý pyl, bohužel ve foliáku nebylo co opylovat. Čmeláci i včelky si do otevřeného skleníku nebo foliáku cestu najdou ale ke zdárnému opylení je potřeba dobré počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2013 17:24

Sklidil jsem ze skleníku první cukrový meloun, měl jen 365 gramů, od "prdelky" již voněl, sladký středně, chuťově nebyl špatný, možná to bylo tím že nebyl vychlazený a že to byla semena vybraná z hybridu. Každopádně těmto plodům chybí zelené šmouhy které jsou běžné u originální F1.



Úroda ve skleníku - žádná sláva, melouny malé a špatně rostou. Vyjímkou je ten vzadu který vypadá velmi dobře. Snímek klame ale ten zadní je dvakrát větší než ty prcky vepředu.
Úroda ve skleníku - žádná sláva, melouny malé a špatně rostou. Vyjímkou je ten vzadu který vypadá velmi dobře. Snímek klame ale ten zadní je dvakrát větší než ty prcky vepředu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rudolfhary - (15) - 86.27 (?), 19.7.2013 9:13

Prosím poraďte, jak bezpečně zjistit že je vodní meloun zralej a může se utrhnout. Kolik asi tak dní po odkvětu by to mohlo být? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika