Melounoviště 2013



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
3.7.2013 14:40, zobrazeno: 89448x
Dovolím si založit novou diskuzi na téma melouny, i když si myslím že letos nebude moc rozsáhlá. Mám tady u sebe ještě pár sazenic které snad zítra vysadím aby nahradily ty zdechlé venku. Dnes to nejde bo je venku horký vichr jako kráva. V tuto dobu jsem vloni začal sklízet první melouny ze skleníku a foliáku, aktuální letošní fotky přikládám, venku jsem nefotil bo zatím není co. Vypadá to že sklizeň bude letos jen z krytých prostor, doufám.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 3.7.2013 16:46

To mě zbyly jen dvě sazenice tak jsem jednu nasadila na hromadu přesítého kompostu a druhá se za podobného větru jako je dnes ulomila, ale ta na tom kompostu docela jde na tu bídu tak uvidím tam jsem postavila zábranu proti větru. skleník bohužel nevlastním a foliovník u nás nepřipadá v úvahu zahrada je otevřená severním větrům a protahuje to tam jak v tunelu snad až doroste živý plot z keřů tak budeme trochu chránění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.28 (?), 3.7.2013 20:49

Jsem ráda, že jste letošní "melounoviště" založil. Při pročítání minulých ročníků jsem se tak nadchla, že jsem letos ve skleníku také několik sazeniček zasadila. Já se ale na rozdíl od vás rozplývám nad prvními dvěma samičími květy se semeníkem velkým jako hrášek. Budu se těšit na další příspěvky a zkušenosti. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.48 (?), 4.7.2013 0:21

Já jsem letos chtěla taky melouny, jelikož je máme všichni rádi ale už nikde nebyla sazenice crying, tak jsem si řekla co, nemám co ztratit a zakoupila jsem semínka.wink Před cca 14 dny zasela a cca 3 dny je mám v záhonu. Kochám se z každého lístečku cheekya pořád je chodím kontrolovat, jelikož soused měl 9 sazenic a 8 mu jich sežrali slizáci a devátá je ožraná.sad Nasypala jsem tam ferramol a kupodivu zatím v záhonu ani jeden slimák laugh. A to je úspěch, je jich tu mraky.

Tak pokud mi je nic nesežere, tak se ještě budu modlit, aby dozráli 

laughlaughlaugh

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 5.7.2013 12:09

To se modlete hodně, budete ráda, když vykvetou wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.7.2013 7:30

Začalo se to konečně hýbat i ve skleníku, vodní i cukrové, opyloval jsem před chvílí dva další květy a pyl vypadal dobře. Na zahradě jsou vidět viditelné přírustky, rostliny však mají min. měsíc zpoždění, na políčku v další lokalitě jsem podsadil 4 nové, tady to navíc dostalo nakládačku od předvčerejšího vichru.


cukrový meloun Serebrenaja Zvezda
cukrový meloun Serebrenaja Zvezda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.7.2013 7:49

Mirku, pro srovnani, nemate par fotek i z venkovnich ploch?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.7.2013 8:11

Tam zatím nebylo co fotit, za chvíli tam pojedu tak vezmu foťák. Ve foliáku na zahradě musím ošetřit Rovralem - včera jsem objevil Didymella bryoniae, bohužel a tak to vezmu vše jedním vrzem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.7.2013 14:01

Takhle to vypadá aktuálně.


Cukrové melouny
Cukrové melouny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2013 15:59

Za 14 dnů to poskočilo celkem slušně, nyní počasí přeje a je potřeba aby vydrželo alespoň dva měsíce, jeden měsíc máme zpoždění


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika