Kroucení listů u rajčat - proč?



host - 206.182 (?)
3.2.2017 8:10

A co voda, kterou zaléváte? V létě, když jedu kolem polí, žasnu. V obilných lánech není jediný plevel. Jen vyjeté koleje od strojů zajišťujícího postřik.  Rozmanitá příroda je jen v pangejtu silnic, vlčí máky, chrpy, rmen...

Rezidua postřiků a hnojiv se dostávají do spodních i povrchových vod. My tu vodu pijeme a s ní zaléváme.  Kde jsou ty průzračné potoky mého dětství? Plné pstruhů, raků a zelené živé hmoty?  Dnes, když jdu přírodou, nacházím potůčky, potoky s koryty plnými hnědé řasy a bahna. Mrtvou vodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 165.56 (?), 30.6.2016 21:55
Dobrý den, chtela bych take poprosit o radu, u všech rajskych mam zakrnělé a zkroucene vrcholky i zalistky se kroutí, sazenice jsou od různých pěstitelů. Zeminu jsem koupila v kompostárně. Myslim ze to bude opravdu tak jak říkáte herbicidy. Fotky prikladam. Dekuji. Jana
Vrcholky rajcat
Vrcholky rajcat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 3.2.2017 0:42

Kompostárny používají odpad od lidí, spousta lidí stříká travník proti plevelům a pak to posečou a vyvezou na skládku org. odpadu. Kompost je pak všechen kontaminován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 15.6.2016 9:29

Vlastní hnůj - čím podestýláte? Pokud slámou, ať už koupenou v balících nebo dovezenou od nějakého místního zemědělce, může být příčinou ona. Obilí se stříká selektivními herbicidy během vegetace, těsně před sklizní se stříká velmi často Roundapem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
M.D.Rettigova - (17) - 209.167 (?), 19.6.2016 10:02

Mně to začíná také, v normální zemi, bez kupované zeminy, dole pár granulek hnoje a špetička kostní moučky - tu neznám, někde jsem to četla.

žádné herbicidy kolem, ale listy se začaly spíš rolovat a zasychají po okrajích. Jsou ale kupované přísady, ne moje.

Podobnou nesnáz mám se dvěmi růžemi, ty už se ale žačínají lepšit. Tam ale poblíž herbicid byl a růžím stačí údajně pár molekul ve vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.143 (?), 22.6.2016 15:12
Mne sa v tomto roku tiez zopar rajcin nejako zkuceravilo, tiez niektore rastliny zemiakov. Zarucene nie je na vine hnoj, kompost ani herbicidy. Rajciny pestujem mnoho rokov, z vlastnych priesad, rozne sorty, taketo priznaky pozorujem prvy krat. Najskor sa jedna o nejakeho skodcu alebo chrobu... Volnym okom nevidno ziaden hmyz, ale predtym sa vyskytli msice... Ale nevyzera, zeby sa chystali uhynut, zatial som ich nechala, uvidme. Vypada to rovnako, ako foto v uvodnom dotaze. Julia z Bratislavy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.182 (?), 3.2.2017 8:10

A co voda, kterou zaléváte? V létě, když jedu kolem polí, žasnu. V obilných lánech není jediný plevel. Jen vyjeté koleje od strojů zajišťujícího postřik.  Rozmanitá příroda je jen v pangejtu silnic, vlčí máky, chrpy, rmen...

Rezidua postřiků a hnojiv se dostávají do spodních i povrchových vod. My tu vodu pijeme a s ní zaléváme.  Kde jsou ty průzračné potoky mého dětství? Plné pstruhů, raků a zelené živé hmoty?  Dnes, když jdu přírodou, nacházím potůčky, potoky s koryty plnými hnědé řasy a bahna. Mrtvou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.76 (?), 14.6.2017 19:05

A toto jsou moje!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.76 (?), 14.6.2017 19:10

Mám pokroucené všechny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.76 (?), 14.6.2017 19:20

Nevím si rady... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.76 (?), 14.6.2017 19:30

A...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika