Kroucení listů u rajčat - proč?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
31.5.2012 8:12

Ne přímo, ale kyselina jako součást (2,4 - D), dobrou chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 40.254 (?), 29.6.2016 18:24

Myslím si, že to koňským hnojem není, dávala jsem kravský a dělá mi to taky.Kravský hnůj máme svůj od domácího dobytka a nehnojíme jen dáváme močůvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.6.2016 19:41

Není důležité od jakého zvířete je hnůj, ale odkud pochází sláma k podestýlání. Ta je ve většině případů z pole ošetřeného proti dvouděložným plevelům. Bylo to zde x - krát omíláno. Rezidua herbicidu byla ve slámě, jsou v hnoji a několik let budou i v kompostu, než se odbourají.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 31.5.2012 6:48

Přidávám obrázek z diskuze na zahradkari.cz

                   Mr Big

Poškození herbicidy?
Poškození herbicidy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 31.5.2012 8:01

Na té diskuzi se píše že rostliny se deformují a zastavují růst, což se u mne neděje. Možná je to tím že přesazením na záhony se to napraví, kdežto tady zůstávají rostliny ve stejné zemině. Včera jsem vyjmul dvě papriky které v tom zasr@ném kompostu nerostly a jen od přesazení čučely, vykoupal jsem jejich kořeny a dal je na hodinu do roztoku růstového stimulátoru. Zapoměl jsem na ně a tak tam byly až do rána, zasadil jsem je do obyčejné zeminy kterou jsem vloni normálně používal. Na kořenech nebyly vidět téměř žádné přírustky, stejně tak mi kompost zabil ze semen vypěstované jahody, muškáty jsem taky musel přepíchnout na záhony. S tím kompostem a hnojem jsem si pěkně nasr@l do hnízda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 31.5.2012 9:19

Vo vasom pripade mozu byt hnoj a kompost prilis silne a rastlinam nevyhovujuce. Ak nie su dostatocne vyzrete, moze sa stat, ze aj bakterialna, ci ina mikroflora moze rastline skodit. Nemusi to byt zalezitost herbicidov, hlavne ak mate vlastny kompost. Ja som podobny jav pozoroval na vlastnom komposte, ked mi melon mesiac zivoril a nerastol. Musel som ho zlikvidovat. Zasedene mimo rastli ostosest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 31.5.2012 10:15

Myslím, že takto šmahem odsoudit kompost a hnůj má platnost jen pro Vaši zahradu. Drtivá většina zahrádkářů obojí používá k naprosté spokojenosti. Roky jsem pěstoval rajčata v pytlích,  dospodu dával králičí hnůj a rajčata prosperovala dobře. Pokud ovšem někdo holí trávník třikrát do týdne a "preventivně" tam pere litry Bofixu, může se asi do problémů dostat. (netvrdím, že to děláte). Serózní výzkum tohoto problému se ovšem asi neprováděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 31.5.2012 12:42

Taky pěstuji rajčata již roky v nádobách a stalo se mi to vloni poprvé, jak jsem již několikrát uváděl, proto to taky směřuji tímto směrem. Kompost ani hnůj není můj, je kupovaný a pravdu máte v tom že ty litry Bofixu tam mohou být, protože se jedná o kompost z kompostárny kam se sváží vše organické z městských parků, trávníků, sběrných dvorů apod. (pytlovaný bude to stejné jen více překatrovaný).

O to více mne nyní zaujal názor pána host - xxx.xxx.4.7 o nedokonale vyzrálém kompostu a hnoji. Zasadil jsem jeden celer (sazenici) do květináče s čistým kompostem a on byl poloviční oproti ostatním které byly ve smíchané zemině. U některých sazenic jsem si zase všiml že po zalití vytéká spodními otvory hnědá voda, ne nepodobná lignohumátu, včera jsem i z tohoto důvodu přesadil ty papriky. Na hladině vody v truhlíkové podmisce, ve které stály květináče, se vytvořil jakoby mastný povlak, alespoň se tak barevně jevil.

Každopádně jsem přijal opatření a doufám že to byl poslední rok s těmito problémy. Kompost zapracuji na podzim do záhonů na zahradě, a do květináčů budu používat jen osvědčenou zeminu (i když, dnes je osvědčená, zítra zametou dvůr z jiného konce, napytlují a může být vše jinak).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 31.5.2012 16:36

Pozrite odkaz v angl.

Komicke je, ze tam pisu, ze vacsinou sa to zvaluje na obsah herbicidov, ale ze to nemusi byt pravda.

Inak, obce, co maju u nas povinnost likvidovat organicky odpad a dorabaju v kompostarnach obrovske mnozstva kompostu si stazuju. Po analyzovani produktu sa vacsinou zisti, ze kompost je nevhodny vzhladom navysoky obsah niektorych mineralov a latok na pouzitie. Obce nemaju miesto, aby kompost lezal dalsie roky.

S kompostom opatrne, vzdy ho miesam so zeminou a dam lokalne do takej hlbky, aby ho rastlina dosiahla korenmi, ale aby sa mohla vyhnut, ak by bola koncentracia zivin prilis velka. Ono ziviny caso rozdifunduju do okolia.

...vsetkeho vela skodi.

Mirek, vy musite mat hodne materialu na vlastny kompost. Skuste tento, ale nikdy v cistom stave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 31.5.2012 17:45

Díky za info, materiálu na kompost zase tak moc nemám protože se většinou jedná o tvrdé stonky rajčat, paprik, větve stromků, réví, sem tam trochu trávy, košťály z kedluben. Chtěl jsem si letos pomoci zakoupeným kompostem a takto jsem dopadl. Bylo by pro mne lepší asi navést hnůj a skompostovat ho najednou, přidat nějakou tu posečenou trávu, to bych ale zase nesměl používat rondup. Na druhou stranu použití černé folie pod rostliny všude tam kde je to možné, letos zatím postřik eliminovalo na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika