Příspěvky uživatele - rbata

Jakon, 3.3.2024
Dávam je do truhlíku začatkem koncem února až začátkem března.
Jakon, 2.5.2021
Hlízy teď už nekoupíte, jedině sazeničky.
Jakon, 23.1.2020
Pěstuje ještě někdo jakon? Jaké s tím máte zkušenosti?
Vietnamská okurka, 30.3.2019
Beninkasa voskonosná (Benincasa hispida), dostal jsem ji od Vietnamců, akorát nevím co s ní, nemáte někdo nějaký recept?
Jakon, 20.2.2018
Rok s rokem se sešel, tak jen pár poznámek - loni díky suchu rostliny jakonu neudělaly příliš velké keře, příjemně však překvapily hlízy, na těch se sucho nepodepsalo. Dostal jsem "novou" odrůdu z Británie, tak jsem zvědavý, loni jsem ji sázel dost... celý příspěvek >
Jakon, 19.4.2017
Obávám se, že v 850m n.m. vám asi moc neporoste. Má docela dlouhé vegetační období a nesnáší mráz, nejvíc začíná růst až v druhé půlce léta. Když tak napište na SZ
Ačokča, 11.4.2017
Já je seji současně s okurkami, i tak jich naroste, že nevíme co s nimi. Navíc vyrostou až do 5 metrů.
Dýně Muškátová, 11.4.2017
Na mě je moc velká a do naších podmínek má příliš dlouhou vegetační dobu - semínka mám, ale požívám je jen jako zdroj pylu pro křížení. Pěstuji raději muškátové dýně přibližně velikosti Hokaida, popř "hranaté" pro jejiich podíl dužniny v poměru k... celý příspěvek >
Slepice - který predátor to udělal?, 3.2.2017
To mi dělala liška - až fotopast ji usvědčila. Dokonce dopoledne u krmítka zadávila 3 slepice, zůstaly tam ležet bez hlav. Hlavy zmizely. V noci si pak pro ně přišla i s liščaty. Schválně jsem je tam nechal, abych je vyfotil. A to zvládla i vytrhat... celý příspěvek >
Ptačí chřipka, 3.2.2017
Jaká vysoká smrtnost - jel jsem přes jednu z obcí kde vybilivšechno, pod jezem desítka labutí a snad stovka kachen - podle toho by musely být dávno po smrti - kromě 2 labutí a jedné kachny tam neuhynulo nic.
Kroucení listů u rajčat - proč?, 3.2.2017
Kompostárny používají odpad od lidí, spousta lidí stříká travník proti plevelům a pak to posečou a vyvezou na skládku org. odpadu. Kompost je pak všechen kontaminován.
Jakon, 27.1.2017
Tak jsem nakonec nevyfotil, omlouvám se, vzpoměl jsem si na to až pozdě. A už zase chystám kaudexy/hlízky na sázení. Je to takové pořád dokola - zasadit, okopávat, sklidit atd.
Dýně a spol. - hodnocení 2016, 27.1.2017 Obsahuje fotku
Já jsem jednu z muškátových dýní rozkrojil 14 měsíců po sklizni, skladováno př teplotě v rozmezí 19 - 28 C. Byla naprosto v pořádku. Viz foto
Jakon, 16.11.2016 Obsahuje fotku
Dnes poslední obrázek - výsledek pěstitelského snažení. Jakony jsem vyryl, část ostříkal hadicí a nafotil. Pokud budou nějaké dotazy, rád zodpovím - i na SZ
Jakon, 20.10.2016 Obsahuje fotku
Po dalších x měsících - koncem září je porost docela vysoký - i když jsou pěstitelé, kteří mají i vyšší
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika