Kroucení listů u rajčat - proč?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
2.7.2012 22:31

Přesně tak, nevím jak u Vás ale u mne rostou venku letos rajčata do abnormálních velikostí, strašně rychle a stonky jsou hodně silné, a to vše i bez hnojení. Stačí když vylamuji zálistky a reakce stonku je velmi rychlá, kroutí se jak paragraf. Teplo a mokro posledních dnů žene rostlliny do zeleného a poněkud zapomíná na plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.7.2012 22:40

Jen jsem chtěl ještě dodat, že jako u všeho, jsou některá rajčata náchylnější ke kroucení listů. Já letos poprvé pěstuji Principe Borghese a všech pět sazenic má tendenci ke kroucení listů.Přitom moje rajčata mimo kompostu nedostala letos ani gram dusíku. Ale Principe Borghese je původem ze svahů Vesuvu, kde dostávají málo vody a rostou na lávovém podloží s vysokým obsahem minerálů (potaš-K apod.).Tipuji, že toto možná bude příčinou tohoto kroucení.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.7.2012 22:57

Tak to jste mne trochu zaskočil, nezdá se mi že by se Principe Borghese nějak extra kroutily listy, ale mrknu zítra na to. Mám na záhonech tři rostliny této odrůdy a jedna z nich dosahuje dvoumetrové výšky a skoro metrové šířky, výhonů má tolik že je nutná dosti drsná probírka, další se pokouším vyvazovat alias tyčková odrůda, roste to jako divé ale květů už je míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.7.2012 23:11

Mně se kroutí, tak to možná bude něčím jiným, možná mně taky prodali něco jiného. To teprve uvidím.

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.7.2012 13:16

Přikládám dva snímky P.B. na posouzení. Ten třetí není P.B., jak jsem se mylně domníval, ale polotyčkové Volove Serdce.

Principe Borghese
Principe Borghese
Volove Serdce
Volove Serdce
Principe Borghese
Principe Borghese
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.214 (?), 17.6.2013 9:21

Jsem na tom podobně rajčata se kroutí a kroutí, domácí kompost samá tráva, bylo mi řečeno, že je to příliš kyselé, rajčata daná do nádob s koupeným substrátem jsou v pořádku, zařídila jsem si boi odpad a milá tráva pojede.. Kompost řešim 2 roky, mě by zajímalo kdyže ten kompost je vlastně zralý.kolik let to trvá? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.6.2013 10:43
Největší problémy dělají selektivní herbicidy, tzn. že ošetříte trávník proti plevelům a následně posekanou trávu kompostujete. Já měl při těchto problémech tři zdroje, koňský hnůj, kupovaný kompost z kompostárny a pytlovaný kompost. V jednom případě je to stopro ten koňský hnůj a ve druhém nejspíše ještě i ten pytlovaný kompost. Koňský hnůj skončil vloni na kompostu společně s kompostem z kompostárny, letos jsem ho přeházel, překatroval a zatím je vše óká, koňský hnůj jsem bral i čerstvý, přímo ze stájí aby mi ve skleníku zatopil,... a zatopil nejen tam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.18 (?), 22.6.2016 16:25

Zrovna minulý týden jsem s ženskou od koní probírala, jak stříkají louky na seno herbicidy. Prý protože pampeliška a jiné plevele způsobují, že se seno špatně suší a má tak špatnou kvalitu. :-(

Jo, je to neuvěřitelné ale herbicidy najdete i na pastvinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.141 (?), 24.6.2016 13:23
Mam viac rokov podobný problém s krutenim listov na rajciakoch, žiadny kompost iba pred rotovatorovanim rozhodeny liadok, prikladám aj fotky, na jednej je zachytená pavucinka a s tým aj úvaha ci krútenie nespôsobuje nejaký roztoc vyciciavanim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 24.6.2016 14:04

Na té fotce moc není vidět na ty zkroucené listy. Ale takové zkroucení listů, kdy se za velkého tepla a na slunci kroutí listy podélně nahoru je u některých odrůd docela běžné. V žádném případě se nejedná o poškození herbicidem. Pavučinka opravdu vypadá jako od svilušky nebo něčeho podobného, ale nevím, jestli by se listy po sání tímto škůdcem kroutily zrovna nahoru. Tak to je vše, co jsem mohl napsat- když odmyslím tu nepovedenou fotku, tak Vaše informace o problému jsou minimální. Přeji hodně úspěchů v pěstování.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika