Příspěvky uživatele - M.D.Rettigova

Nevím jestli hortenzie přežily zimu, 12.4.2017
Lído, pomoc! Moje nádherná milovaná latnatá má pupínky jako kopřivku, macrophylly už jedou a ona skoro nic. Asi nepokvete, v nejlepším případě, že?           Jitka 
Poradte, co nasadit do pruhu k domu, 12.4.2017
Já bych toho většinu nesázela znovu. Jen třeba ostrůvek trvalek, pár macešek na jaro. Mám sice za domem všechno možné, protože nedokážu odolat, ale od silnice je to přísně podle návrhu. trávník, jehličnany dva a v kamínkovém rohu tři... celý příspěvek >
Moruše, 12.4.2017
Právě že vůbec nekvete, ani ty předchozí nekvetly. Ani náznak nějaké aktivity kromě toho, že ten mini keříček vyhnal vloni tři metrové pruty, které jediné připomínají moruši. Letos vyhání něco pod roubem, nevím jaká může byt podnož.  Jitka
Granulovane hnojivo a tekuté a zmatek, 25.3.2017
Do všech jamek dávám granulovaný hnůj, ale neudělaly kupodivu rozdíl ani nezkvašené slepičince, vzala jsem je zespodu z hnoje. Na cizích webech dávali pod rajčata hlavy z ryb, to se mi eklovalo, tak jsem dala kostní moučku a ani jedno rajče... celý příspěvek >
Slepice nežerou krmnou směs a nesnáší, 19.6.2016
Do toho snášení jim nijak nemluvím, je mi jasné, že musí dospět a ty starší zesílit, ale s tím krmivem je mi to záhadou. Já jsem jim ten šrot= krmná směs pro nosnice dávala původně drobtovitou s vodou, ale jenom si zobly a už si pucovaly zobáky. Když... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 19.6.2016
Mně to začíná také, v normální zemi, bez kupované zeminy, dole pár granulek hnoje a špetička kostní moučky - tu neznám, někde jsem to četla. žádné herbicidy kolem, ale listy se začaly spíš rolovat a zasychají po okrajích. Jsou ale kupované... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 19.6.2016
Letošní rozmarýn? Vždyť je to trvalka. Při současných zimách mám rozmarýn venku celoročně a vůbec se o něj nestarám, nezalévám ani nehnojím, to by ho asi zabilo. Na výšku 1,5 m do šířky - už zpacifikovaný provázkem- tak dva. Začal kvést už v únoru a... celý příspěvek >
Slepice nežerou krmnou směs a nesnáší, 18.6.2016
Před měsícem jsme koupili v Prace 3 kuřice dominanty a 2 roční slepice. Jsou v pohodě, pouštím je do zahrady, vypadají zdravě a žerou také hodně. Bohužel z míchaniny ať s namočeným pečivem či brambory pečlivě vyberou vše a nechávají ten šrot. Denně... celý příspěvek >
Ananasová meruňka, 18.6.2016
Přesně tak. Dělali jsme si legraci, že byla dopoledne ještě nezralá a popoledni byly už všchny marhule měkké na zemi.
Pestovali jste okru?, 18.5.2016
Okru jsem pěstovala 2, je to takovy bujný plevel, má to spoustu tobolek -lusků s hlenovitym obsahem a semínky. Akorát s upotřebením to bylo horší, v polévce se to táhlo jako sopel a chuť - ani nevím. Jo, tady pod Brnem roste šechno, letos se samy... celý příspěvek >
Méně časté druhy tykví - pěstování, skladování, využití, 20.2.2016
Měly jsme je ze stejného zdroje, t.j. z ebaye, narostly tak, jak vypadat měly, ale chuťově nic moc. Měla jsem i Giana di Napoli, z ní byl fantasticky kompot, ale jedla jsem ho jenom já.Máslová dyně, různé Provance, Maria di cosi, byla jsem tím úplně... celý příspěvek >
Fazole nemaji lusky, 10.8.2015
Mám stejny problém. Velkoplodé fazole kvetou jako okrasné, ale lusk sem tm jeden. Schválně jsem ji zasela k plotu mezi květiny, takže hnojení i vody má dost. Někde jsem četla, že sice teplomilné, ale přesto fazole nesnášejí horka a přímé slunce. Je... celý příspěvek >
Máte cukrovy hrášek?, 24.6.2015
Je nádherny, vysoky a vrany, lusků má hodně, ale vnuci zatrzele odmítají pojídat cokoliv jiného, než zrnka. Když už se dají zrna vydobyt z plochého lusku, už nejsou tak sladká. My je dáváme do polévek, pražíme s paprikou a cibulí do čínskych jídel,... celý příspěvek >
Fíkus Benajamín - krabatění listů, 24.4.2015
Možná je to fysiologické, najaře se vždycky " otřepe ", umyla bych ho ale raději mydlovou vodou, mín zalívat a chvíli ve stínu. Ty panašované jsou háklivější. Jinak už nevím, já jsem ale špatny rádce, protože letos jsem nějak podobně ubezdušila... celý příspěvek >
Moruše převislá, 13.12.2014
Koupila jsem si sazeničku moruše moravské před cca 5 lety, každy rok se tváří, že už zdechla a vytáhne se o 1 cm, takže má asi 30cm, rozvětvená je dobře. Je to normální, nebo dělám něco špatně já? Situována jižně od Brna, chráněná poloha, zaíéváme.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika