Jen si tak trochu postěžovat



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
30.7.2013 6:28

Proti Vám jsme to měli "pouze" průtrž bez krup. Kam se hrabe moje zválená kukuřice. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 31.7.2013 6:22

Možné to je, ale já se přikláním ke slunci, protože soused má stejně poškozenou část rostlin. S tímto jsem se za svoji pěstitelskou kariéru ještě nesetkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 31.7.2013 8:51

Také se mi to objevilo na několika rostlinách, které mám v nízkém hrůbku u domu. Trochu tam zápasí s vodou, asi se jim přehřívají kořeny a jde na ně teplo ze zdi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 182.15 (?), 31.7.2013 9:10

Nemyslim si, že to e prehrievanim koreňov. Veď rajčiny potrebuju mať korene v teple, preto aspoň ja dávam ku koreňom čiernu netkanú textíliu, aby udržiavala teplo a nevyrastal plevel.Skôr si myslím, že je to buď dôsledok slabej zálievky, alebo úpal, alebo slabé hnojenieindecision. Možnosti je viac.Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 31.7.2013 8:54
Zdenci: Každopádně je to zajímavé, zkuste vyhnat nový vrchol z nějakého vlka. PS: Jak se u Vás daří té odrůdě s malými protáhlými zelenými plody? Myslím že se jmenuje Samocvet Izumrudnyj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 31.7.2013 13:44

Samocvetu se daří řekl bych dobře, nějaké plody už dozrály a chuť je velice zajímavá štiplavá rajčatová. Toto je jediná odrůda, kterou návštěvníkům nedávám ochutnat, protože raději řeknu, že ještě není zralácheeky. Jinak co se týče poškození rostlin, dnes jsem vytáhl foťák a pokusil se o lepší snímek, možná je na vině nová zateplená fasáda s příliš světlou barvou a odráží žár zpátky. Jinak hnojím cca jednou týdně jak mi vyjde čas kristalonem a každý den dostanou do barelu 5l vody. Jěště k tomu vyhnání nového vrcholu z vlku. Úspěšně jsem tuto metodu aplikoval ve skleníku a dříve poškozených rostlin

Samocvet zralý plod
Samocvet zralý plod
Samocvet ještě nezralý
Samocvet ještě nezralý
poškozený vrchol
poškozený vrchol
barely u zdi
barely u zdi
nový vrchol u odrůdy Finik Oranzhevy
nový vrchol u odrůdy Finik Oranzhevy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 31.7.2013 14:06

Vypadají pěkně, mi vloni plody hodně praskaly a měl jsem je protáhlejší. Co se toho postěžování (a zanadávání) týče, tak jsem v pondělí, na základě stávajícího počasí a i výhledu, konečně letos vytáhl bazén a napustil vodu, no a od té doby je počasí v "hajzlu". Vodá má "skvělých" 21° Jaromíra, fučí od včerejška a zrovna nyní se honí mraky po obloze. Dávám tomu týden, pokud ne tak bazén poletí do kontejneru a tou švýcarskou vlajku si akorát vytřu ˇiť. 8o(((( Kde je těch krásných 33 kdy ze mne teklo jako z vola?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?), 2.8.2013 14:38

Ta to vas lituji, mela jsem stejnou situaci loni na balkone. letos pestuji jen na terase, kde neni ten desny odpoledni hic a na zahonech. Ale tam to taky stoji za houby.-(malo a male plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 30.7.2013 6:28

Proti Vám jsme to měli "pouze" průtrž bez krup. Kam se hrabe moje zválená kukuřice. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 30.7.2013 8:22

Pane Ivane, tak to mě strašně moc mrzí a myslím na vás...

U nás celkem slušně pršelo a foukalo, ale k žádné škodě nedošlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 30.7.2013 9:29

Díky. Ono to nebylo všechno. V roce 1978 nám přešla přes zahradu voda z pole. Vykopali jsme příkop asi pů metru hluboký a široký, pod zahradu zakopali odvod vody - trubku o průměru 60 cm. Od toho roku vždy vodu z pole pobrala (s jednou výjimkou v roce 2009). Letos v době povodní voda z pole spláchla zahradu poprvé (malý bob nic neudržel), ale to jen přetékala, moc škody nenadělala, ale včera po těch kroupách jí ta trouba zase nepobrala (strniště bez podmítky po sklizni) a přes zahradu šel doslova potok. Proto jsem odtud nakvap odešel. Ale před odchodem jsem ještě toho viděl dost:  Po dva roky ovoce na jaře v květu zmrzlo, teď to matička příroda uťala ve vegetaci. Sousedi v okolí přišli navíc o skleníky, makrolon ale drží. Jsem zvědavý na regenerační schopnosti zeleniny od okurek po brokolici, řepu, i třeba mrkev a tuřín. Letní výsadba je totálně pryč (pekinské zelí, čekanky, fenykl, salát, kedlubny, mangold...). Nakoupil jsem u pana Hustého z Provodova krásné sazenice kanadských borůvek, přivezl nové maliny a ostružiny, vše je otlučené k zemi, stejně jako úroda jablek, slivoní, rybízu, angreštu (maliny, ostružiny, víno - tam jsem nedošel). Ale nikomu se nic nestalo - to by bylo neštěstí. Dostat tou větší kroupou by bylo možná i víc než jen bolavé. Mám docela rád katastrofické filmy o počasí, ale ony mají možná nečekaně docela reálný základ. Kroupy jak tenisák v Německu, tornáda v Evropě... Abych přidal něco pozitivního: V neděli jsem sklidil první dvě rajčata - jeden oválek z Pollicina a jednu kuličku z Cherolla. Ta Cherolla byla nejbujnější rajče ze sortimentu (16 odrůd od Semo, Moravoseed a Kiepenkerl)        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika