Jen si tak trochu postěžovat



Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?)
28.7.2013 14:05

A jak jste na tom skoro po mesici? Vidim, ze vcelku dobre. ja jsem nesklidila jeste ani 1 rajce a uroda bude vcelku bidna. V pytlich mi sly rajcata na balkone mnohem lip nez v zahonu. VCukety se zabrzdily a prestaly plodit. Cim to asi bude? zalivam a pravidelne hnojim kurincema. Letos jsme si uzili hrasku a vcelku bohate maji nasazene jahody v zavesnem truhliku. O cibuli a cesneku radeji pomlcim, hlavicky asi 2 cm. Dyne vypadaji nadejne, ale nechci to zakriknout. Nejlip je na tom mangold a koncem cervna byla velika cerna redkev. Ovsem vzhledem k tomu, ze nejvic mi zalezi na rajcatech, tak jsem porad smutna, protoze ty neane poradne narust a dozrat... Doufam, ze jste na tom lip nez ja, pekne leto!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 19.7.2013 10:59

Tak se vracím k tématu, které jsem založila a podělím se o vývoj situace.

Objevil se (asi) hryzec, ale na zahrádce toho moc k sežrání není, tak ho nechávám zatím na pokoji.wink

Včera jsem sklidila česnek-je menší, ale zdravý. Cukety se začínají rozrůstat, ale doposud nekvetou. Hrášek už jsme zbaštili, teď likvidujeme mrkvičku, dozrává další várka kedlubnů a salátů.

Melouny pěkně poskočily, mám tam několik samičích květů, ale letos neopyluji ručně, špatně se mi zohýbá. Vypadá to, že už se jeden chytil.

Na rajčatech asi plíseň nebyla (jako ona to nějaká choroba byla, ale nevím co-že by nějaká skvrnitost?). Každopádně jsem stříkla Ortivou a protože od té doby nepršelo, je klid. Rajčata se hezky rozjely, ale ještě mi nic nezraje, takže bohužel nemůžu přispět do tématu "Sklizeň rajčat".

Za víkend jsme zdárně zvládli akci "Střecha" a do čtrnácti dnů by tady měl být s námi nový člen rodiny. Takže všechno je fajn a zrovna není na co si stěžovat. Snad to tak taky máte.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 20.7.2013 11:42

no tak mi od minulého víkendu sklízíme hory obřích patizonů a cuket a ode dneška i okurky.Papriku Amy sme nějakou zbaštili minulý týden, no papriky nic moc... některé rostliny na odpis ale něco je jakž takž.Rajčata sou hezká, ale zatím moc nezrají, pouze pár načervenalých Stupických a možná do týdne Perun, Albertovské,plody už žloutnou, ale nepatrně, nejde na ně moc slunko, také možná náznak u Startu a Tiger Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 9:22

Akce střecha - tím myslíte zelenou střechu? Hodily by se mi totiž zkušenosti. P.S. Mimi stále vzdoruje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 30.7.2013 10:07

Nee, zelená střecha to nebyla. Dávali jsme difúzní fólii, měnili střešní latě a tak. Já se právě dočetla, že ten program zase rozjeli, takže pokud máte možnost, určitě do toho jděte. My se teď snažíme ještě získat nějaké peníze, ale to by šlo do budování podkroví, takže se do ničeho nevejdeme. Mysleli jsme, že aspoň vyměníme kotel, jenže ten je tam v souvislosti se zateplením, bohužel na to už nám peníze nevyzbydou (pokud nám bude něco přiklepnuto).

p.s. Mimi stále vzdorujelaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?), 28.7.2013 14:05

A jak jste na tom skoro po mesici? Vidim, ze vcelku dobre. ja jsem nesklidila jeste ani 1 rajce a uroda bude vcelku bidna. V pytlich mi sly rajcata na balkone mnohem lip nez v zahonu. VCukety se zabrzdily a prestaly plodit. Cim to asi bude? zalivam a pravidelne hnojim kurincema. Letos jsme si uzili hrasku a vcelku bohate maji nasazene jahody v zavesnem truhliku. O cibuli a cesneku radeji pomlcim, hlavicky asi 2 cm. Dyne vypadaji nadejne, ale nechci to zakriknout. Nejlip je na tom mangold a koncem cervna byla velika cerna redkev. Ovsem vzhledem k tomu, ze nejvic mi zalezi na rajcatech, tak jsem porad smutna, protoze ty neane poradne narust a dozrat... Doufam, ze jste na tom lip nez ja, pekne leto!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 7.54 (?), 29.7.2013 14:19

Letos rajčata na venkovním záhonu bez krytu mají velké zpoždění. Z 50 keříků sklízím denně 5 - 10 malých plodů Stupické. Asi se to zlepší, nasazeno mají. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 29.7.2013 20:46

Tak mi extrémní bouřka s přívalovým deštěm a vychřící vymalovala půlku zahrady, nejhůř dopadl záhon s cukrovou kukuřicí, ta nezůstala stát jediná + nějaká polámaná rajčata, cukety, dýně a hlavně květiny. crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.2 (?), 29.7.2013 21:32

Než jsem ze zahrady utek: přikládám foto. Lokalita Táborsko, okolo 19. hodiny.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 29.7.2013 22:38

Tak to je hrůza sad, já bych po takové kalamitě ani neměla chut jít na zahradu. Preventivně jsem k večeru srazila kbelíky s rajčaty k sobě a přehodila na ně plachtu... zatím jen prší, snad tady kroupy nebudou (tuky-tuk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.7.2013 23:09

To je síla, jak se vůbec něco takového může "vyrobit"? U nás na Břeclavsku zatím nic, jen se navečer zatáhlo a trochu ochladilo, teď však v dálce slyším hřmění a na radaru je vidět že to jde od Vídně k nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika