Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik



host - 153.8 (?)
16.7.2021 20:51

Kristalony jsou určitě dobrá rozpustná bezbalastní hnovibva vyvinutá pro holandské skleníky, ale jsou už několik desítek let stará, možná proto je uvolnili i nám zahrádkářům. Zajímalo by mě co používají v Holandsku ve sklenících dnes.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6504) - 9.142 (?), 14.7.2021 16:38

Když už se tu v tom šťouráme, bylo by zajímavé vědět, jaké poměry a koncentrace se používají ve velkoprodukčních skleníkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.8 (?), 16.7.2021 20:51

Kristalony jsou určitě dobrá rozpustná bezbalastní hnovibva vyvinutá pro holandské skleníky, ale jsou už několik desítek let stará, možná proto je uvolnili i nám zahrádkářům. Zajímalo by mě co používají v Holandsku ve sklenících dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 6.138 (?), 16.7.2021 23:59

Pépé, zajímavé by to bylo, ale nejspíš by to nám, malým zahrádkářům, moc nepomohlo. Ty velkoskleníky, pokud vím, většinou pěstují rajčata hydroponicky a mají na složení výživy počítačové řízení. A nejen na to: intenzita osvětlení, vnitřní teplota i vlhkost jsou také pod kontrolou, Což ani ti šťastní z nás, kteří skleníky mají, nemůžou říct. A navíc si stráží své "know how" dost žárlivě. Kdysi jsem je požádal o exkurzi, reagovali zdvořile, ale nikdy mne opravdu nepozvali.

Spíš bych řekl, že bychom mohli najít inspiraci u polních velkopěstitelů. Ti, aby prosperovali, museli najít nějakou cestu, jak se moc nenadřít (a snížit náklady), ale mít dobré výnosy. Jak ve výživě, tak v chemickém ošetření. Ale tam to bude asi podobné: nebudou chtít se podělit. Proč také? Do jisté míry jsme jejich konkurenti.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika