Ideální poměr živin N-P-K pro největší úrodu rajčat / paprik



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
16.7.2021 23:59

Pépé, zajímavé by to bylo, ale nejspíš by to nám, malým zahrádkářům, moc nepomohlo. Ty velkoskleníky, pokud vím, většinou pěstují rajčata hydroponicky a mají na složení výživy počítačové řízení. A nejen na to: intenzita osvětlení, vnitřní teplota i vlhkost jsou také pod kontrolou, Což ani ti šťastní z nás, kteří skleníky mají, nemůžou říct. A navíc si stráží své "know how" dost žárlivě. Kdysi jsem je požádal o exkurzi, reagovali zdvořile, ale nikdy mne opravdu nepozvali.

Spíš bych řekl, že bychom mohli najít inspiraci u polních velkopěstitelů. Ti, aby prosperovali, museli najít nějakou cestu, jak se moc nenadřít (a snížit náklady), ale mít dobré výnosy. Jak ve výživě, tak v chemickém ošetření. Ale tam to bude asi podobné: nebudou chtít se podělit. Proč také? Do jisté míry jsme jejich konkurenti.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 14.7.2021 16:38

Když už se tu v tom šťouráme, bylo by zajímavé vědět, jaké poměry a koncentrace se používají ve velkoprodukčních skleníkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.8 (?), 16.7.2021 20:51

Kristalony jsou určitě dobrá rozpustná bezbalastní hnovibva vyvinutá pro holandské skleníky, ale jsou už několik desítek let stará, možná proto je uvolnili i nám zahrádkářům. Zajímalo by mě co používají v Holandsku ve sklenících dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 16.7.2021 23:59

Pépé, zajímavé by to bylo, ale nejspíš by to nám, malým zahrádkářům, moc nepomohlo. Ty velkoskleníky, pokud vím, většinou pěstují rajčata hydroponicky a mají na složení výživy počítačové řízení. A nejen na to: intenzita osvětlení, vnitřní teplota i vlhkost jsou také pod kontrolou, Což ani ti šťastní z nás, kteří skleníky mají, nemůžou říct. A navíc si stráží své "know how" dost žárlivě. Kdysi jsem je požádal o exkurzi, reagovali zdvořile, ale nikdy mne opravdu nepozvali.

Spíš bych řekl, že bychom mohli najít inspiraci u polních velkopěstitelů. Ti, aby prosperovali, museli najít nějakou cestu, jak se moc nenadřít (a snížit náklady), ale mít dobré výnosy. Jak ve výživě, tak v chemickém ošetření. Ale tam to bude asi podobné: nebudou chtít se podělit. Proč také? Do jisté míry jsme jejich konkurenti.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika